Zdravím
A prosím o pomoc a názory od uživatelek/lů Omlazení co se učí FJ
Je opravdu tak náročná?je mi jasné,že je to věc individuální,ale i tak bych chtěl slyšet několik názorů,postřehů
Chystám se na zápis v srpnu
Děkuji za reakce

Učím se francoužštinu 7 let ... Mohu ti říct, že začátky pro mě byly hrozné, hlavně teda výslovnost. Gramatika se mi zdá docela lehká Jdi do toho, je to krásný jazyk.

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji n.a.: hrozné, hlavně teda výslovnost. Gramatika se mi zdá docela lehká

souhlas

Cituji n.a.: hlavně teda výslovnost.

z toho jediného mám trochu obavy,nejsem nijak stydlivý v kolektivu ale tady je to dost specifické,že?
jinak dlouhou dobu sleduji staré filmy B.Bardot atd a jazyk za to opravdu stojí i kdyby to mělo být jen hobby

Reaguji na prorsum:
Zkus to a uvidíš, můžeš s tím kdykoliv přestat

arrow
profile_image
Naughtycat
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji n.a.: čím se francoužštinu 7 let ... Mohu ti říct, že začátky pro mě byly hrozné, hlavně teda výslovnost. Gramatika se mi zdá docela lehká Jdi do toho, je to krásný jazyk.

No s výslovností souhlasím, to je peklo. Gramatika mi tak hrozná nepřijde, ale občas se mi ještě trochu pletou časy, učím se 5 let. A taky je ve FJ hrozně výjimek. Já už bych se jí znova neučila, je to krásný jazyk, ale obávám se, že ho využiji jen při mých občasných cestách do Paříže...

Reaguji na Naughtycat:
Také bych do toho už znova nešla ale když už jsem začla, tak ji chci umět pořádně.

Pro mě je teda hrozně těžká, je pravda, že jsem jí vždycky měla jako 2. jazyk a moc intenzivně jsem se jí nevěnovala... asi bych si vybrala místo toho španělštinu, kdybych měla znova možnost volby... nicméně jazyk je to krásnej, tak pokud jsi odhodlaný, bonne chance!

arrow
profile_image
Doodie_M mojeid
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

učila jsem se na gymplu a dodnes lituju, byly to zmařené čtyři roky...jazyk je to vážně krásný, naopak bych výslovnost viděla jako nejmenší problém, prostě si zvykneš a za čas si to zautomatizuješ, mně dělala problém právě gramatika - časy a tvary sloves, to bylo doslova utrpení se naučit...je pravda, že jsem FJ nikdy v praxi nepoužila a bohužel mi ze čtyř let studia zůstal akorát dojem, že francouzi říkají přibližně 50 slov pořád dokola, ale věty mají neustále jiný význam

arrow
profile_image
Joliechoice
od 10. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě je těžší než angličtina a němčina nebo italština, má hodně výjimek. Ale je zajímavý, člověk se přitom seznamuje s francouzskou kulturou a životem ve Francii, a pokud tě to zajímá a jazyk se ti líbí, tak tě zcela jistě bude bavit

Na výslovnost si navykneš, mně naopak docela trápí gramatika. Všechny ty tvary a časy Navíc subjonctif, takže si ještě dávat bacha, jakej použiješ způsob. A Francouzi stejně mluvěj verlanem, takže pokud budeš vybavená jen slušňáckou fráninou, tak jim pořádně neporozumíš

arrow
profile_image
yxyxyxyxyxy mojeid
od 20. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Učím se 2 rokem na SŠ, jako druhej jazyk, takže hodin nemám moc, ale nepřijde mi to tak těžké. Nejhorší jsou pro mě tvary sloves a rozpoznávání časů, to je fakt děs Ale jinak.. no pokud máš na výběr z dalších jazyků a netrváš striktně na FR tak bych asi volila jiný - jednodušší jazyk

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No podle mě teda náročná je...hlavně ve srovnání s angličtinou...já mám na jazyky jakýsi cit nebo možná trochu talent by se dalo říct, prostě mi jdou lépe než ostatním (což se o ničem jiném říct nedá ) a s francouzštinou tedy občas stále válčím...ale pokud se ti líbí, jdi do toho

Za sedm let jsem se dostala asi tak na úroveň A2 pro mě prostě naprosto příšerný jazyk, s úděsnou výslovností, milionem výjimek, těžkou gramatikou a navíc naprosto k nepotřebě, protože nikde jinde než ve francii se s ním nedomluvíš... já bych do toho znova nešla ani za zlatý prase

...tohle jsem přesně potřeboval
Jen mě to utvrzuje v tom,že ji chci zkusit
Využitelnost vs. nevyužitelnost momentálně neřeším beru to z pozice hobby jako třeba tenis/ping-pong
A tak trochu spoléhám,že když začnu aktivně s FJ tak AJ RJ zvládnu snáz

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené