arrow
profile_image
najana
od 16. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zakládám novou rubriku o pravidlech používání kosmetických přípravků. V krémech na oči holky psaly, že krémy není dobré používat na horní víčko, někde jsem tu narazila na poučení, že noční krém je vhodný až od 30...
Můžete mi prosím napsat, co víte o správném používání kosmetiky? Já tyhle věci moc neznám... najednou jsem nabyla dojmu, že možná některé věci dělám nevhodně...
A kolik toho vlastně používat? Je třeba vhodné používat krém i sérum už v mladším věku?
Jak časté střídání kosmetiky už je nevhodné?

najana
krémech na oči holky psaly, že krémy není dobré používat na horní víčko
tak tohle vůbec nevím a dělám to

jinak tohle téma je pro mě taky zajímavé, jsem zvědavá jak to vlastně má asi být, dle mého názoru, čím méně, tím možná lépe, ale můžu se mílit

arrow
profile_image
najana
od 16. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Atanero, jak jsem psala v těch očních krémech, mě by prostě nenapadlo nějaké místo vynechat a s tímhle "prohřeškem" asi nepřestanu, mě se oční okolí dost snadno poraní, když nejsem promazaná a výsledek by byl ještě horší.
Určitě jsou ale jiné poučky o kterých nevím a které bych dodržovala... tak doufám, že mne tu někdo poučí!

arrow
Neprodává v Bazaru

no, já se spíš než nějakým popisem co a jak by se mělo dělat, řídím vlastním uvážením a stavem své pleti
Myslím, že nějaké správné zásady asi existují, ale stejně bych si z toho vzala jen něco dle svého zvážení

holky, mažte si co potřebujete....doporučení není dogma těch zaručených rad od dermatologů je tak moc a tak strrašně se liší, že by si každý z toho měl vzít jen to, co se mu hodí....třeba odličování....dnes ci člověk nejdříve odličuje speciálním přípravkem oči a oak zbytek obličeje...ještě před 20 lety se dle časopisu Eva mělo dělat tak, že se postupovalo jedním přípravkem na tamponu od čela přes oči dolů, postup se opakoval až do úplně čistého tamponu....umíte si předstvit, jak ten zbytek obličeje od těch černých řasenek vypadal...jenom se to rozpatkávalo po obličeji....to se ještě nikde nepsalo, že se mléko nanáší přímo na obličej a a oak se oplachuje a stahuje tampony....zkrátka, postupy se mění tak nějak s dobou a člověk z těch rad stejně přijme jen to, co mu vyhovuje...znám plno lidí, kteří se třeba vůbec neodličují a já třeba bez toho nemůžu žít

arrow
profile_image
najana
od 16. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Natýsko, já bych z toho určitě dogma nedělala... ale stejně mě to zajímá!

Natýska
....to se ještě nikde nepsalo, že se mléko nanáší přímo na obličej a a oak se oplachuje a stahuje tampony....
Tak tohle jsem taky nevěděla! Odličovací mléka sice nepoužívám, ale když jsem je měla, tak jsemto vždycky kydla na tamponek a tím pak na obličej...

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky,

já si jednou za týden dám dost mléka na obličej-několik míst a krouživýma pohybama promasíruju pleť a to všude, na lících, pod očima , na čele až to mám skoro suché...pak vemu tampón a zbatek stáhnu z pleti a druhým namočeným v toniku ještě dovyčistím a vlastně zhydratuju. Prostě tak, jako kdyby to dělala kosmetička...dělám to oběma rukama zároveň a to třema prstama. Jednou mně to kámoška kosmetička poradila.

janis

najana
no, já už to tak dělám skoro 20 let, mléko rovnou na obličej a jemně masírovat...české kosmetičky radily jednu minutu, ne víc....ale zahraniční říkají 3 minutky a že kdo to takto fěla, tak se zbaví zanesených pórů...takže se snažím to dělat, já jsem na každou radu, pokud je mi sympatická, hrozně chytlavá....třeba způsob, jak nanášet krém na krk, ten taky prodělal jistý vývoj - nejdřív jsem se řídila radou, že se maže zespodu nahoru, ale potom se zjistilo, že se tím jakoby uvolňuje ten podbradek a pak visí, tak začali s radama, že se má mazat shora dolu, aby se tomu zabránilo....tak to tak dělám...no a určitě by se dalo pokračovat....těch protichůdných pouček jsem už na sebe naaplikovala tolik, až hanba

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Natýsko a ještě mám jednu radu kosmetičky, když si tak pleť masíruješ, tak jak jsou na obou stranách syslíky od nosu dolů k puse, tak od spodu nahoru je jakoby posouvat...asi aby tak nepadaly...tak to taky tak někdy dělám...janis

tak já ty syslíky asi neposouvám, to jsem nevěděla.....díky za raduno a ještě k těm radám....taky se kdysi razilo heslo, že oční krém od 25 let, já jsem to ignorovala, začala jsem ho používat dřív a možná proto mám okolí očí bez vrásek, já je tam nemám ani při smíchu, ale neřekla bych, že jsem nějaká strnulá maska...a ještě k odličování, zkoušel tady někdo tu metodu od Clarins? já to párkrát zkusila a nějak mi nepřešlo do krve....

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jaká je metoda Clarins...?
Díky.
Posouvej,posouvej....janis

mlíčko se nanese na obličej, obě dlaně se přiloží, přitlačí a pak se odtrhávají od obličejě...jakoby se ty nečistoty z pleti prostě trhaly...zdá se mi, že tahle metoda dost vytahuje pokožku..raději kroužím a masíruji

arrow
profile_image
najana
od 16. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

janis, Natýska
Ty masáže mlékem mne moc zajímají! To jsem nikdy nedělala. Zkusím! Poradíte mi nějaké konkrétní mlíčko? Kdyby mi to mělo čistit póry, byla bych nadšená!!!

Natýska
....to se ještě nikde nepsalo, že se mléko nanáší přímo na obličej a a oak se oplachuje a stahuje tampony....
tohle jsem taky netušila, já si dám mléko (zásadně používám 2v1 to mi vyhovuje nejvíce) na tampon a odličuji. 1x týdně umyji odličoví pěnou a 1x týdně pielig a to je tak vše. Problémy s pletí jsem nikdy neměla až na ty póry, ale s tím se nedá asi nic dělat.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přidávám jeden pitomý dotaz, docela mi vrtá hlavou, protože jsou na to různé názory. Takže pokud budu používat odličovací mléko a pleťovou vodu - jaký je postup večer?
1) odlíčím se mlékem, pak si dám na vat.tamponek pleťovou vodu, pak vlezu do vany a osprchuju se a potom co vylezu si dám krém
nebo
2) odlíčím se mlékem, vlezu do vany osprchuju se, vylezu, dám si na vat.tampon pleťovou vodu a pak krém

stejně tak ráno, použiju pleťovou vodu, ale má se potom rovnou použít krém nebo se má po pleťové vodě obličej umýt obyčejnou vodou a pak nanést krém?

Možná to zní jako hloupý dotaz, každopádně názory na to jsem našla fakt různé.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené