arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, zajímá mě, kam jste došly po VŠ. Každý se mě ptá, čím chci být a já to nevím. Můj obor (finanční management) se mi zdá rozsáhlý. Přemýšlím nad bankou i učitelkou, opravdu jsem naprosto otevřená všemu. Ale nevím co dělat, účetnictví, daně.
Tak chci jen načerpat inspiraci, co vy děláte s titulem po VŠ ekonomického směru?

Reaguji na Monus: : jé mám taky daň. poradenství (Bc.) a pak to druhé Ing.
dělám na 1/2 úvazku kompletně ekonomiku pro jednu firmu (včetně mezd, nákupčí atd.)
a na 1/2 úvazku právo. Někdy je to hoňka, ale aspoň to není stereotyp.

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Když já se asi vrtnu do něčeho až s dalším titulem - zatím studuju bc. (ale chci na magisterský studium na dálkový a už pracovat, proto už hledám teď) - ale můj obor je hrozně obsáhlý - prostě finanční management - něco právo, něco bankovnictví, marketing, matika, statistika, účetnictví - prostě žádný zaměření. Uvidíme uvidíme - teď bych brala cokoliv.

arrow
profile_image
SweetGirl
od 16. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to zajímavé téma, já bych ho s dovolením zakladatelky trochu rozšířila. Začaly jste pracovat v místě vašeho studia nebo jinde. A kde si myslíte, že pro absolventy ek. školy je nejlepší uplatnění? Praha?

arrow
profile_image
majinka44 mojeid
od 17. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Monus: No v těch novinách kde pracuješ tak požadovali VŠ? A vzali tě i s Bc.? Já mám právě za 14 dní státnice na Bc. a nejraději bych šla už pracovat, ale bojím se, že neseženu vůbec práci tak asi budu muset pokračovat dál i když vůbec nechci... Já mám ještě horší obor - Ekonomika a management... Takže všechno a nic. No vždyť s Bc. mě nevezmou na pozici kde je požadované VŠ vzdělání, takže se budu moct hlásit jen na středoškolské... A ještě bez praxe. No paráda.. :/

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na majinka44: Jakto, když je tam napsaná VŠ tak bakalář je taky titul - já teda bych to brala tak, že když je VŠ tak jakýkoliv vysokoškolský titul se přijímá. Máš podobnej obor jako já: já tam mám naprosto vše: marketing, management, právo, matika, statistika, ekonomika, účetnictví, angličtinu, bankovnictví, daně, základy financí - vše co se ekonomiky týče a nebojím se, že práci nedostanu - jsem ve druháku a už teď mě chtěli vzít na dvě práce (a ne zrovna bídné) ale chtěli plnej úvazek a to já si nemůžu dovolit když mám přezenční formu.

arrow
profile_image
majinka44 mojeid
od 17. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na netík: Fakt jo? No já tak nějak žiju v domnění, že s Bc. si o mně každý jen řekne, že jsem tak takový idiot a ani tu výšku nedokončila...

Reaguji na Monus: : jo, je to jediné DP v republice.

Reaguji na Monus: : Jo a asi tě překvapím, ale inženýrská ekonomka byla asi 5x lehčí než to daňové poradenství. Nevím proč
Většina lidí už pracovala, tak asi aby nás nezatěžovali

Cituji netík: můj obor je hrozně obsáhlý - prostě finanční management - něco právo, něco bankovnictví, marketing, matika, statistika, účetnictví - prostě žádný zaměření

To je tak na všech ekonomkách
To není tím, že bys nebyla nijak zaměřená. Prostě něco se tam těch 3 (5) let musí učit.
Já bych třeba měla nejradši furt matiku, ekonometriinebo optimalizaci, to ostatní mě vůbec nebavilo

já mám Podnikovou ekonomiku, dělám personalistu... v průběhu studia jsem začala ještě dálkově studovat Andragogiku. V oboru jsem nezačínala (první prac. zkušenost byla pozice Asistentka vedení spol.), ale propracovala jsem se postupně

arrow
profile_image
SweetGirl
od 16. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Monus:
Mohla bych se zeptat, proč si nešla pracovat do Brna? Nenašla si tam nic, nebo si chtěla zkusit Prahu? nechybí ti něco z Brna?

arrow
profile_image
SweetGirl
od 16. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Monus: Aha, a z Brna ti nic nechybí? Já jsem v Brně studovala a příjde mi to jako pohodovy město, nevím, jestli Praha není už moc taková uhoněná, všechno zrychleny a tak

arrow
profile_image
markaa
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já jsem po Ing. se zaměřením na podnikovou ekonomiku nastoupila bez praxe na finanční úřad na kontrolní odd. DPPO.po roce jsem odešla do soukromýho sektoru a dělám ekonoma/účetní

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

mám Vysokou školu ekonomickou - obor Ekonomika podniku - specializace Marketing, pracuji jako účetní-ekonom ve výrobní firmě

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené