arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zajímalo by mě jaké znalosti "stačí" ke zvládnutí zkoušky? Mám maturitu z aj - i když od ní uběhlo už 8 let, mezitím nějaká individuální i skupinová výuka.
A pak taky jestli ten certifikát nějak k něčemu je- za tu cenu

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Osobně si myslím, že PET je úplně na houby. Když už certifikát, tak alespoň FCE.

Reaguji na Vanilka29: Tak zase lepší PET než nic, ne? Já bych raději FCE ale jsem ve škole připravována na PET :/

arrow
profile_image
Amalthea
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

"Co pro Vás bude znamenat certifikát PET?
Cambridge ESOL je součástí světoznámé a historické Univerzity Cambridge. Získání jednoho z jejích certifikátů je úspěchem a oceněním samo o sobě. Nicméně existuje mnoho dalších výhod a důvodů, proč složit zkoušku PET:

Certifikát PET je platný celý život. Není nutné jeho platnost obnovovat.
PET je mezinárodní certifikát, uznávaný po celém světě a je užívaný k obchodním a studijním účelům.
Tisíce zaměstnavatelů, univerzit a vládních oddělení oficiálně uznává PET jako základní kvalifikaci v angličtině.
Ačkoliv je PET základní zkouškou, nabízí šanci zjistit Vaše silné a slabé stránky v používání anglického jazyka a ukáže Vám cestu k vyšším kvalifikacím, jako je First Certificate in English (FCE)"

ze stránky http://www.cambridge-zkousky.cz/rozsirene-informac e/jazykova-zkouska-Cambridge-PET-anglicky-jazyk-an glictina.html

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Takhle , pracuji ve školství - t.č. v MŠ,neuvažuji o změně oboru. Ráda ( a taky trochu z "donucení") v co nejbližší době začala dálk.studovat VŠ - pedagogika. Tak nevím jestli bude lepší mít v tomhle případě na ty znalosti AJ papír, nebo průběžně "jen" zlepšovat
a ev. udržovat třeba právě během studia.
Nevím jestli jsem to vyjádřila dost pochopitelně...

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Eveyli: Být Tebou udělala bych si rovnou FCE, PET je ten nejzákladnější certifikát a dle mého nemá moc váhu,ale zaměstnavatelé znají FCE a vyšší certifikáty a mě osobně třeba přípravný kury na FCE docela pomohl si zlepšit angličtinu.

arrow
profile_image
Foxie
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně PET než vůbec nic, nicméně bych spíš doporučovala FCE. Už jsem i viděla, že zaměstnavatel PET neuznával a vyžadoval FCE, i když nejdůležitější je, abys dokázala komunikovat. Jestli se opravdu bojíš a nevadí ti investovat, tak zkus PET ale ber to jako nácvik na FCE. PET ti zas tak moc užitečný nebude.

arrow
profile_image
Amalthea
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Jannnie: Být Tebou udělala bych si rovnou FCE, PET je ten nejzákladnější certifikát

Cituji Vanilka29: Když už certifikát, tak alespoň FCE

souhlasím - PET je opravdu velmi nízká úroveň
nemyslím si, že by PET pomohla v případě hledání nové práce (samozřejmě záleží na typu), ale pokud zaměstnavatel vyžaduje znalost angličtiny, je to obvykle min. úroveň B2, tedy zkouška FCE
jiný případ je, když někdo chce základní znalost, tomu by PET bohatě odpovídala, nicméně si myslím, že základní znalost nemusíš dokazovat certifikátem
na tvém méstě bych si počkala a pilně se učila a zkusila FCE

arrow
profile_image
jurinka6
od 20. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

za PET jsou to vyhozené peníze. Nikdo k tomu nepřihlíží, dokonce už i FCE je pro některé málo a berou v potaz pouze CAE. Takže za mě PET určitě ne

Reaguji na Jannnie: Jj ráda bych, myslím, že bych to zvládla, ale jsem ve skupině kde se připravujeme na PET, možná to můžu zkusit samostudiem.

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

PET jsou opravdu zbytečně vyhozené peníze. Ani pro zaměstnavatele ani pro školu tato zkouška nemá žádný význam. V dnešní době je opravdu často málo i to FCE

já mám PET,díky tomu jsem dostala dá se říct slušnou práci,aj používám každý den v psaný formě,dyž je třeba tak mluvím.teď se chystám na další kurz-placený zaměstnavatelem,budu se snažit zlepšit,ae FCA už asi dělat nebudu,ale myslím že je lepší nějaký papír,než žádný...

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já měla pocit, že PET dělají víceméně jen děti, když chtějí třeba na víceletý jazykový gympl, tzn. někdy kolem 11.roku věku - je to opravdu ta nejnižší forma a není na něj třeba umět prakticky nic, přijde mi to úplně o ničem. Jdi do FCE, vždyť ta je také jednoduchá.

Reaguji na Jully:
není to náhodou KET?

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no KET už snad nedělá vůbec nikdo, tam akorát řekneš my name is a i am from a hotovka
Vím jistě, že na některých jazykových gymplech chtějí po dětech PET, aby věděli, že už trochu něco umí, a měli jistotu, že s nimi nebudou muset začínat úplně od začátku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené