arrow
profile_image
Terezuliatko
od 4. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajímalo by mě, jestli je ještě možné začít studovat ve 26 - konkrétně psychologii/psychopatologii.
Bohužel má střední i vysoká škola má ekonomické zaměření, čili s potřebnými předměty (biologie, anatomie, ...) jsem v životě nepřišla do styku - bojím se, abych nemusela začínat od střední...
Teď je ovšem otázka, zda to má ve 26 ještě smysl? Co myslíte?

arrow
profile_image
de_la_magorissima
od 21. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pozdě není nikdy. Žiješ jenom jeden život, pokud něco chceš dělat a víš, že tě to bude naplňovat, tak to dělat běž. Je ti jen 26, spousta lidí mění svoji profesní orientaci třeba ve 40. Projeď si nabídky vysokých škol, koukni na požadavky k přijímačkám, sežeň si doporučenou literaturu a když to nevýjde tento rok, tak se můžeš přihlásit ten další, když to budeš hodně chtít. Pracovat budeš po celý zbytek života a spokojenost s tím, co děláš je hodně podstatná. Tak hodně štěstí!

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Terezuliatko: Není pozdě

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Něco podobného jsme řešili tady, ale s právama.
https://www.omlazeni.cz/je-mozny-zacatek-67-452781- 0.html

Určitě. Jestli máš chuť, motivaci a vydržíš u toho, tak jde vše. Hodně záleží i na zázemí a financích.

Cituji Terezuliatko: zda to má ve 26 ještě smysl?

Tohle prostě nepochopim. Proč jako ne? Že už jsi moc stará, jo? No máš pravdu, za chvilku umřeš, tak se raději nic neuč )

arrow
profile_image
Terezuliatko
od 4. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Doudou: Hodně záleží i na zázemí a financích

No právě - teď ještě bydlím s mamčou, ale ta se mi za chvíli stěhuje, takže je třeba platit nájem = musím mít práci...

Cituji Doudou: Tohle prostě nepochopim. Proč jako ne? Že už jsi moc stará, jo? No máš pravdu, za chvilku umřeš, tak se raději nic neuč )

Jednoduše - než bych to vystudovala to mi bude o dalších 10 let víc - a zase: nebudu mít praxi, nebudu mít práci, nebudu mít peníze... to je to, oč mi jde, z čeho mám strach...

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Terezuliatko: ednoduše - než bych to vystudovala to mi bude o dalších 10 let víc

Kdes vzala 10 let? Psychologie je na 5 let.
Jestli chceš medinu tak, jo, to je na dýl...

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pokud myslíš medicínu, tak ta je opravdu na šest let a plus pak spousta praxe a atestací, máme lékaře v rodině a jednoho studenta medicíny, a pracovat při škole se de facto nedá, takže pokud potřebuješ peníze, tak to moc schůdné není… psychologie na fakultě sociálních studií je jenom na pět let…kolik je tam studia a zda jde u toho pracovat nevím…ale není to medicína, takže si to dobře rozmysli…

jinak já tě chápu, když dostuduješ, bude ti přes třicet, než získáš nějakou praxi a tak, navíc pokud potřebuješ vydělávat, tak to budeš mít hodně těžké, záleží na tom, jak velký sen to pro tebe je a jak moc máš chuť se teď x let omezovat a tomu studiu podřizovat, já se přiznám, že bych do toho nešla

arrow
profile_image
Terezuliatko
od 4. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lulamae: Kdes vzala 10 let?

Jednoduše jsem to rubla od oka v 15 jsem skončila ZŠ, šla na střední, ve 25 jsem dokončila VŠ = 10 let Psala jsem, že moje SŠ i VŠ je ekonomického směru a že se bojím, že bych musela začínat od střední školy, protože nemám základy

arrow
profile_image
Evka902
od 9. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pozdě na to není, ale souhlasím s Falcon já studují v prvním ročníku magistra, je mi 23 a už mi připadá, že mě to dost omezuje, ale každý jsme jiný

arrow
profile_image
Terezuliatko
od 4. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Falcon: Pochopila si mě naprosto přesně sama váhám... Tohle by mě bavilo, na rozdíl od té ekonomiky, kterou nesnáším ale jak říkám - jsem už trošku "stará" abych se uvrtala do dalšího studia přece jenom jsem už ve věku, kdy je potřeba vydělávat
Biju se do hlavy, že jsem na konci ZŠ, kdy se volila SŠ nevěděla, co bych chtěla v dospělosti dělat. Místo na OA jsem měla jít na zdravku, kde bych získala základy a pak na tu psychologii/psychopatologii by nebyl problém se dostat :-/

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Terezuliatko:
Jo takáto matika
Ja že počítaš čisto čas štúdia (ev. atestácií).

Ak by si chcela psychológiu, tak fyziku, chémiu (čo by si musela na medicínu) v zásade nepotrebuješ, biológiu už áno.
Asi záleží, kam sa hlásiš, ale na čisto psychológiu nepotrebuješ žiadne prevratné "zdravotnícke" zázemie.

Vezmi si to z inej strany.
Min. do 65 by si mala produktívne pracovať. Takže ešte 40 rokov budeš robiť čo?
Ukrojiť z toho 5 rokov na ďalšie štúdium, a zvyšok času robiť niečo, čo ťa baví a napĺňa... možno.

arrow
profile_image
vanilka20
od 7. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Terezuliatko:

Popravdě, si myslím, že bys na nic takového chodit neměla, když ani nemáš základní informace o oboru, který by jsi chtěla studovat. Pleteš tu hrušky s jabkama. Protože psychologie a psychopatologie není medicína. Psychologie je obor většinou na filozofické fakultě. A pokud chceš studovat medicínu, tak studuješ 6 let + atestace (třeba na psychiatra).

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Terezuliatko: jednoduché to rozhodování není, navíc seš ženská, takže předpokládám, že tam potřebuješ ještě někam "vmáčknout" jedno, dvě děti, které musíš nejenom odnosit a vychovat, ale i zabezpečit…navíc je tu společnost, takže se můžeš setkat s tím, že na 35 začínající lékařku nebude nikdo zvědavý, protože proč raději nevzít 27 letou holku po škole…a přijímačky taky nejsou z nejlehčích…takže med kolem pusy, jak do toho máš jít ti mazat nebudu, protože si myslím, že by to nebylo fér, navíc nerada bych se tě dotkla, ale do teď jsi dělala ekonomku, tak by mě zajímalo, jak jsi najednou přišla na medicínu? nemáš o tom třeba jenom naivní představy? ptám se proto, že moje kamarádka, chce přejít ze svého oboru na obor, co studuji já a když mi řekla proč a co si pod tím představuje a tak…musela jsem se s prominutím zasmát, protože byla úplně mimo realitu…nicméně chápu, že pokud teď máš vystudovaného něco, co fakt nechceš dělat, tak tě to štve...

arrow
profile_image
Terezuliatko
od 4. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na vanilka20: Psychopatologie není 100 % medicína, to vím, ale trošku s medicínou společného má - ozdravuje bloky v hlavě - jednoduše řečeno Vím, že to není čistá medicína, ale taky jsem v názvu diskuse použila slovíčko "lékařské vědy" a dala je do uvozovek nevím, jak přesně to nazvat.

arrow
profile_image
Terezuliatko
od 4. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lulamae: Vezmi si to z inej strany.
Min. do 65 by si mala produktívne pracovať. Takže ešte 40 rokov budeš robiť čo?
Ukrojiť z toho 5 rokov na ďalšie štúdium, a zvyšok času robiť niečo, čo ťa baví a napĺňa... možno.

To je taky zajímavá úvaha něco na tom bude...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené