arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Prosím o radu, jakému jídlu se raději vyhýbat v Turecku Měly jste zažívací problémy, nebo vše ok? Třeba v Tunisku jsem žádné problémy neměla, stačilo nepít vodu, jen balenou. Jaké máte zkušenosti s Tureckem? Třeba na čištění zubů taky balenou?
Kamarádka byla v Egyptě a říkala, že radši nejedla ani ovoce, to bych asi nevydržela Jinak jedeme do 4* hotelu...
Díky za rady

arrow
profile_image
kaTUZKA
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nás delegátka varovala jedině před zmrzlinou a ledem v nápojích, co si tak pamatuji.. Jinak jsme jedli snad všechno a žádné problémy jsme neměli .. zato v Tunisku jsme chytli bolení břicha celá rodina a to jsme si tam dokonce čistili i zuby balenou vodou (což v Turecku třeba ne).. je to asi taky docela o náhodě

Ahoj, my jsme v Turecku žádný problém neměli a jedli jsme úplně všechno. Zuby jsme si čistili taky normální vodou z kohoutku....

arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Díky holky, to jste mě uklidnily Pracuju trochu v oboru, tak trochu vyšiluju, když vidím, co všechno se může na dovče stát...Někdo skončí i na pár dnů v nemocnici na kapačkách
Zmrzku bych si zrovna dala, škoda no

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kattia: Zmrzku bych si zrovna dala, škoda no

kup si balenýho nanuka

arrow
profile_image
Eylien
od 19. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Taky sem neměla nejmenší problém i když plážový bar vypadal fakt šíleně. Střevní potíže sem měla asi po dvou dnech po příletu domů- prý to je normální, změnou teploty

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My jsme byli letos v 5* hotelu v Turecku a dá se říci, že vše bylo v pohodě. Já mám třeba dost citlivé zažívání, takže průjem je u mě dost běžný, takže mě tam trochu potrápil, ale spíš bych možná řekla, že to bylo z té přemíry jídla a all inclusive než z toho, co tam vařili. Voda z kohoutku se pít nedá, ale delegátka nám říkala, že na vyčištění zubů by s tím neměl být problém. Přítel byl celou dobu v pohodě a neměl žádné potíže. Tak si užijte dovolenou a myslím, že můžete být v klidu

arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Eylien: Střevní potíže sem měla asi po dvou dnech po příletu domů- prý to je normální, změnou teploty

Z tý zimy tady se pak asi vážně po...
Koukám, že povětšinou ok, asi je to tam opravdu trochu evropštější než v Egyptě. Snad to přežijem, máme sice all inclusive, ale přežírat se tam opravdu nejedu...spíš mi šlo o to ovoce a saláty, to co není tepelně upraveno. Risknu to, když jste mě takhle uklidnily, díky!

arrow
profile_image
Eylien
od 19. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jedla sem opravdu všechno.....saláty, kebab, pečivo, zákusky, dobrůtky z grilu a těm mega mísám s hrozny a melouny se taky nedalo odolat! Akorát sem se domů těšila na chleba a kyselý okurky, to jediný mi chybělo!

Jo a abych nezapomněla- měla sem s sebou Akut Biotic ....preventivně sem si ho občas vzala

arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Eylien: Jo a abych nezapomněla- měla sem s sebou Akut Biotic ....preventivně sem si ho občas vzala

To neznám, nějaké laktobacily? Taky mě napadlo něco koupit, ale nevím, jestli to má nějjaký efekt, kromě placeba

arrow
profile_image
Eylien
od 19. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jj laktobacily, někde sem to vyčetla, že to je dobrý....ale nevím jestli to bylo tím, nebo jestli by to vyšlo nastejno, kdybych je neměla

Cituji Kattia: Z tý zimy tady se pak asi vážně po...

To zažívám teď já po návratu z tepla.

Vem si s sebou medicinální uhlí nebo rostliné ("čárkl"). Nebo na co jsi zvyklá. Když už tě problémy překvapí, tak abys mohla fungovat a užívat si dál dovolenou.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

V Turecku jsem chytla uplavici - 3 dny v nemocnici.Jedli jsme s manželem vše stejně, ale měla jsem jí jen já...Doktor říkal, že to nemusí být z jídla, ale nejdůležitěší je neustále si mejt ruce ! Měli tam spoustu místních se stejnýma potížeme...

Turecko je pravděpodobně jedna ze zemí, kde není potřeba si dávat pozor jako např. v Egyptě...

Jinak já mám několik návštěv Egypta, Tuniska, Turecka a Maroka a kromě občasného průjmu jsem nikdy větší potíže neměla.
Porušovní základních pravidel se nevyhnu - jako led do pití ( když bumbáte a červené má teplotu jako vaše topení - nedá se jinak ), občas zmrzlina, zuby si také čistím kohoutkovou a jídlo u místních při cestování, také dlabu...

Preventivně vždy piju smektu ( není to stavidlo, ale dezinfekce ). Dle zkušeností co mám a pozoruju se přikláním k názoru, že většinou mají střevní potíže lidé, kteří se přejídají, příliš času tráví na sluníčku, k tomu s ledovým pitím a mnohdy i alkoholem...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené