arrow
profile_image
Monyi
od 15. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem, Budu mít rovnátka a chtěla jsem se s vámi poradit, a tak nějak se na vše zeptat, rovnátka budu mít proto že se i do pusy nevešel špičak, je mi 20 ted lituji toho ze jsem s tím nešla dřív ale co se dá dělat, dnes jsem přišla od zubařky a budou mi trhat na horním patře 4, a špičak tam prý po čase zaleze a budu mít krasně rovné zuby a nebude videt ze jsem neco takového měla..docela se bojim že když mi bude trhat ty že když se usměju tak tam bude videt mezera po vytrhlem zubu určitě chci keramicka rovnatka..slysela jsem ze se muzou dat i s bílým nebo pruhledným dratkem...v ordinaci me ukazovala umělé zuby jak to vypada tam to teda bylo s tím normalní drátkem a taky to nebylo tak hrozny..bolí nasazovaní rovnátek? Mam docela strach..snad se mi to spraví no..vypada to fakt osklive kdyz se usmeju a tam me leze špičak..

arrow
profile_image
Monyi
od 15. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na thání zubu jdu ještě s rájským plynem...tak snad to nebude bolet...ze zubaru mam hruzu a omdlívam u nich.. :-/

nasazování rovnátek nebolí, co tě bude bolet tak to, když ti bude přitahovat drátky, aby zuby dostala kam potřebuje, jooo to bude bolest ale jinak jsou rovnátka pohodička, a výsledek je k nezaplacení, až budeš mít rovné zuby, schválně ti to foť postupně a uvidíš tu proměnu

Nasazení rovnátek nebolí. Zuby mě dost bolely až po nasazení druhý den. Pak i po každém utahování - s postupem času, jak se mi zuby rovnaly, utahování nebylo tak bolestivé a teď to už moc nepociťuji.

arrow
profile_image
Monyi
od 15. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to jsem na to zvedava docela se na to tesim Jen se bojim zese to treba nesrovna ze tam bude videt ta mezera kdyz ten spicak mam tak vysoko a pod tim nebudu mit zub..ale tak asi doktori maji pravdu..jen ubec nevim jeste jak to probiha s tím rajským plynem..to trhani..a jeste me napadlo ze jsem se dnes u zubarky mohla zeptat proc nejdou vytrhnout 5 misto ctyrek to by nebylo videt ubec..

Doporučuji přečíst: URL
Já mám rovnátka, ale normální a jsem spokojená a těším se na výsledek. Samotné nasazování nebolí, jen je to pak o výdrži, utahování atd.

arrow
profile_image
Andariel
od 1. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsem uvažovala o keramických rovnátkách, tak mi můj zubař řekl, že to bude stát 50-70 tis. Jistě chápete, že mě to odradilo A kovové vzhledem k práci nemohu dovolit

arrow
profile_image
Monyi
od 15. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Keramická rovnátka me budou stat 11 tisíc.když bych si je nechala delat u soukromého např. dental clinic pardubice tak tam by me staly 40 tisic..

arrow
profile_image
Sophia
od 16. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Monyi: To je hezká cena 11 tis. a můžu se zeptat z jakého kraje jsi? Nebo jak dlouho bys měla rovnátka nosit? Já jsem nad nima také uvažovala, ale u nás je za horní patro cena 23 tis. Kč

arrow
profile_image
akyna-00
od 13. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Být tebou tak bych do keramických nešla. Jsou to zbytečně vyhozené peníze, navíc můj ortodontista mně na rovinu řekl, že nejlepší jsou ty rovnátka klasická. Rychleji prý rovnají zuby než keramická. A dneska rovnátka nosí hodně dospělých, takže to není žádná ostuda. Ostuda jsou křivé zuby.

arrow
profile_image
Monyi
od 15. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě to jako vyhozene penize teda neprijdou rovnatka nosis tak 2 roky..normlane..nevim na jak dlouho mi je daji ale myslím že ty dva roky asi jo..a 11 za keramicka rovnatka opravdu hodne neni..a i kdyby stali vic tak ne..Lepsi nez mit ty klasicka a mit kovovou pusu..normalni by me staly 8..to si ty tri tisice radsi doplatim..prece jen to neni kratka doba co je budu mit je mi 20 a chci aby to vypadalo trochu hezky..a nemusim je platit hned cely..ale treba splacet po pětistovce..jinac jsem z kralovehradeckého kraje

já za obě patra (keramika) platila 25,- ze vším všudy, bílej drátek sice je, ale po chvilce se ošoupe a máš klasickej kovovej.. Jinak nasazování nebolí jenom to trhání a potom utahování je docela bolestivé, vůbec první týden než si zvykneš, že máš něco ´nového´ v puse je docela na ... ale výsledek stojí za to! navíc pro krásu se musí trpět

arrow
profile_image
Anesa
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mně kvůli špičáku trhali 4 zuby a v přežila jsem to A to jsem citlivka veliká. Taky mi nevyrostl špičák. Rovnátka mám 3 a půl roku, za 3 týdny mi je sundavají A všichni koukají, jak mám teď už krásné zoubky.
Určitě se toho neboj, rovnátka po nandání bolí jen pár dní.

arrow
profile_image
Isabelle.
od 22. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Keramická mám už rok a půl a je to jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě Tenkrát jsem taky nechtěla klasické, připadaly mi škaredé, ale nakonec trochu lituju, že jsem do kovových nešla, ty keramické vypadají časem hrozně, ač ústní hygienu přísně dodržuju, gumičky stejně žloutnou (celkově to pak nevypadá vůbec hezky). Ale nechci tě odradit, určitě do rovnátek jdi, ze začátku to bude bolet, budeš mít rozedřenou celou pusu, afty a šílené bolesti hlavy, ale až den za dnem uvidíš čím dál tím krásnější zuby, na všechnu tu zatracenou bolest zapomeneš

arrow
profile_image
Doodie_M mojeid
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám na horním patře úplně stejný defekt jako Ty, rovnátka mám čtyři měsíce, změny žádné velké zatím nepociťuju, ale to proto, že zatím nemám venku zuby, které je potřeba vytrhnout, pak už to prý jde celkem rychle..
Osobně beru rovnátka jako užitečnou praktickou věc, ale hlavně jako "nutné zlo", proto jsem za ně nechtěla dávat víc peněz, než bylo nezbytně nutné, takže jsem si nechala dát normální kovová, a nestydím se za ně - samozřejmě se s nimi necítím tak sebejistě, jako bez nich, ale dnes, a v mém věku (23 let), to neberu jako ostudu, nesetkala jsem se s negativní reakcí, naopak to pár lidí celkem nadchlo a uvažují o nich taky.
Párkrát jsem měla možnost na někom keramická rovnátka vidět, a sice nejsou na první pohled tak do očí bijící, jako ta kovová, ale stejně je poznat, že na zubech prostě něco je, osobně jsem měla pocit, že z dálky vypadají jako zubní plak .
Jinak já tedy první týden po nasazení rovnátek trpěla děsně, měla jsem zuby pod takovým tlakem, že jsem si myslela, že mi musejí zákonitě popraskat. O rozedřené puse ani nemluvě. Teď už je to samozřejmě lepší, ale musím říct, že jsem si na ně doteď plně nezvykla natolik, že bych je nevnímala - jak tu spousta holek píše. Pro mě, ať je budu mít jakkoliv dlouho, to pro mě vždycky bude v puse cizí předmět, který je tam navíc, překáží, zasekává se za něj jídlo a komplikuje mi život přesto jsem hrozně ráda, že jsem do toho šla, a nemůžu se dočkat, až uvidím výsledky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené