Uvažuji že se odstěhují někam pryč nejspíš mě laká jižní morava. Pronájem nejspíš s někym co jsem se dívala na stránky spolubydlení tak do 4000 kč bych jsem se měla vlezt. V prácí bych mohla dostat 10 000 - 11 000 kč . V tuto chvíli do začatku nemám skoro nic takže budu šetřit, ale nevím kolik si tak do začatku našetřit abych jsem vyžila do první výplaty ?

Nevím jestli správně chápu otázku, ale tak asi na život na necelé 2 měsíce pokud budeš mít práci hned. Tedy bych počítala jídlo na měsíc krát dva plus nájemné a případná kauce za byt? To se stěhuješ od rodičů nebo jak je to myšleno - do začátku? Nebo to je myšleno jako peníze na vybavení domácnosti?

Stěhují se od rodiču a ráda bych si našla právě nějaké spolubydlení. At nemusím utrácet ještě za vybavení bytu. Je to do začatku - na nájem bytu, kauci jídlo a důležité věcí. Než začnu šetřit z vyplaty.

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji smajlik25: V prácí bych mohla dostat 10 000 - 11 000 kč

Já tě spíše obdivuji, že dokážeš vyžít s11 tisíci měsíčně, hodně štěstí na Moravě, já jsem od tama utelka a už bych se nevrátila ani za zlaté prase

Reaguji na smajlik25:
ale i tak bude rozdíl jestli do komplet vybaveného bytu, pak bys mohla opravdu potřebovat jen na jídlo a zaplacení bydlení, nebo jestli budeš muset kupovat od peřin a ručníků po hrnce

Reaguji na lady.blondie:

Není to žádný luxus, ale pokud by po zaplacení bydlení zbylo 7 tisíc tak to pro jednoho není tak zlé, když člověk na něco šetří tak lze utratit i daleko méně, kupovat opravdu musíš jen jídlo, základní drogerie se dá v akci pořídit levně a není nutné to kupovat každý měsíc

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: Není to žádný luxus,

Já vím, asi to beru z pohledu Pražačky, která žije sama, no možná jsem Prahou obecně trošku rozmazlená

Reaguji na lady.blondie: Reaguji na lady.blondie: mužes mi prosím napsat jak drahé žití tam je ? Já jsem právě z MS kraje takže bych řekla že z jednoho nejlevnějšího. Nad prahou jsem taky uvažovala tam sice dostanu větší výplatu jenže zas víc utratím na nájmu atd..

arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lady.blondie: hodně štěstí na Moravě

Chováš se, jako by to byla jedna celá vesnice. I na té ubohé Moravě se dají vydělat pěkné peníze. Mluvíš jak Pražák, co se potentuje, když uvidí živou slepici.

Reaguji na gumisek:

7 tisíc po zaplacení bytu je celkem velký luxus. Na jídlo tak 2 litry a 5 na útratu. Zvlášť pro mladého člověka je to opravdu velký luxus, který jen tak někdo nemá.

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji smajlik25: mužes mi prosím napsat jak drahé žití tam je ? Já jsem právě z MS kraje takže bych řekla že z jednoho nejlevnějšího. Nad prahou jsem taky uvažovala tam sice dostanu větší výplatu jenže zas víc utratím na nájmu atd..

Já pocházím z Brna a mohu říci, že v Praze jsou byty za skoro stejné peníze jako v Brně, bydlím v bytě 1kk a platím 10 500,- ne nebydlím v centru, v centru bych za takový byt dala minimálně 14 tisíc, ale já bych ani v centru žít nemohla, potřebuji kolem sebe zeleň přírodu a tak jinak co se týče potravin tak si myslím, že je to tu stejné jako všude jinde ve větších městech Česka

Cituji lady.blondie: Já tě spíše obdivuji, že dokážeš vyžít s11 tisíci měsíčně

A s kolika teda dokážeš vyžít ty? Myslím minimálně

Cituji lady.blondie: Já vím, asi to beru z pohledu Pražačky, která žije sama, no možná jsem Prahou obecně trošku rozmazlená

Já to ale taky beru z pohledu pražačky, a právě se i domnívám, že v Praze jde žít a žije se levnějc než na vesnici, třeba já kupuju věci většinou ne ve chvíli, kdy je potřebuju, ale tehdy, když to co používám někde najdu v akci, slevě - pro příklad včera jsem takhle koupila v Globusu šampon bez silikonů co jsem chtěla kvůli recenzím tu na omlazení za 20 Kč (zlevněný), antiperspirant za 39,-.

Protože jen cestou chodím kolem x obchodů denně, můžu si dovolit leccos nekoupit, když jdu do obchodů v létě, tak oblečení je tam týden od týdne levnější, a když někde nemaj mou velikost, můžu jet do dalších minimálně 10 obchodních center, takže tu věc když opravdu chci, tak seženu, na vsi, když jedeš do hypermarketu jednou za čas, tak tam prostě koupíš vše co potřebuješ a musíš to doma mít, protože se tam nedostaneš kdykoliv, resp. doprava taky něco stojí.(mám příbuzné na vesnici)

Musíš mít doma zásobu základních léků, já se do 10 minut dostanu do otevřené lékárny i v neděli o půlnoci, nemůžeš dělat to, co já teď v rámci šetření na kosmetice, že daný produkt koupíš až ve chvíli, kdy ten předchozí dopotřebuješ.
Když jedeš do většího města koupit boty, tak ty boty prostě koupíš, ikdyž nemají v tvé velikosti ty, co by se ti líbily, koupíš prostě jiné a už vůbec neřešíš, že tam budou mít za 14 dní slevy, protože to ty už se tam prostě nedostaneš (např.), mimochodem to samé i když bydlíš ve městě, většinou je ve městě jen jedna prodejna RockPoint, HudySport apod. v Praze je jich přes deset.

Cituji Yolanee: 7 tisíc po zaplacení bytu je celkem velký luxus. Na jídlo tak 2 litry a 5 na útratu. Zvlášť pro mladého člověka je to opravdu velký luxus, který jen tak někdo nemá.

Je fakt, že pro mně je zas 2000 za jídlo tak možná na 14 dní (?) nevím, odhaduju, je to opravdu tím, že v Praze se prakticky všude dá i relativně zdravě najíst venku, samozřejmě ale kdyby člověk chtěl, dělal si svačiny, poctivě vařil z luštěnin a zeleniny, tak i v Praze se dá za jídlo utratit míň, to je fakt, ale taky se dá bez problémů za jídlo utratit i těch 7000,-

Mimochodem já třeba nechodím po restauracích skoro vůbec, venku si občas kupuju kávu, občas za oběd nechám 129 korun (ne denně) ale nejím nějak extra luxusně bych řekla, a do 2000,- se nevejdu, ovšem vím, že tam mám nějaký rezervy (např. člověk nemusí kupovat sladké pečivo, může ho upéct, apod.)

Cituji smajlik25: mužes mi prosím napsat jak drahé žití tam je ? Já jsem právě z MS kraje takže bych řekla že z jednoho nejlevnějšího. Nad prahou jsem taky uvažovala tam sice dostanu větší výplatu jenže zas víc utratím na nájmu atd..

Já bych teda řekla - čistě teoreticky, kdyby člověk chtěl jó šetřit, a za předpokladu, že máš nějakou zásobu oblečení, bot, sportovního vybavení, už z domova, tak jediný co fakt musíš poplatit je bydlení (což v Praze asi bude dražší, tohle nemůžu srovnat, ale lidi co vlastní byt, tak platí taky kolem těch 4000,- měsíčně) a pak musíš něco jíst, a to už je hodně individuální, jak kdo dokáže vařit, co je kdo zvyklý jíst... Teoreticky by tady Praha neměla být dražší než kdekoliv jinde v republice, naopak je tu víc obchodů, tedy víc možností kupovat věci ve slevách (tím nemyslím nekvalitní)

Co se týče základní drogerie, za což já považuju - jar, toaletní papír, vložky, tuhé mýdlo, zubní pastu, sprchový gel - tak tohle nemusí být velká část rozpočtu, protože jednak to není nutné kupovat každý měsíc, jednak když se chce, dá se to sehnat levně.

Samozřejmě při tomto životním stylu se dá ušetřit hodně, ale znamená to odpustit si kosmetiku, kina, a vůbec cokoliv kde se platí vstupy (bazén, sportovní aktivity, kultura), mlsání a dobroty, a vlastně všechny požitky, které činí život snesitelným Takže nevím, jak dlouho se takto dá žít, ale myslím, že to lze.

Cituji lady.blondie: že je to tu stejné jako všude jinde ve větších městech Česka

což si myslim, že znamená levnější než krámky na vesnicích

Cituji lady.blondie: Já pocházím z Brna a mohu říci, že v Praze jsou byty za skoro stejné peníze jako v Brně, bydlím v bytě 1kk a platím 10 500,- ne nebydlím v centru, v centru bych za takový byt dala minimálně 14 tisíc

Mám kamarádku, která bydlela ve spolubydlení prakticky v centru asi za 3000,- (vlastní neprůchozí pokoj), ovšem asi tak před dvěma roky, ale i tohle je o štěstí.

Ještě bych dodala, že tohle téma mě taky hodně zajímá proto, že i já aktuálně řeším, jak co nejvíc spořit, a na čem šetřit, ale u mě je to hlavně problém kázně, tak mě zajímá, jak to mají i ostatní.

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na gumisek:

Já pracovně dost cestuji, takže nemám čas lítat po slevách apod, prostě když něco potřebuji, tak si to koupím a neřeším, kolik to stojí, prostě to v tu danou chvíli potřebuji, ano jednou za měsíc dělám větší nákup v drogerii (většinou dm), kde nechám zhruba 3000,- a a stává se, že mi to vydrží i déle než ten měsíc, protože dost věcí kupuji i v zahraničí a netahám toho sebou moc.
To stejné potraviny, stravuji se zdravě a zdravá strava je mnohem dražší než ta běžná, v zahraničí dvojnásobně, tipuji, že za jídlo měsíčně utratím v přepočtu 6000 a to je minimum, většinou to je kolem 8-12 tisíc, když počítám různé potravinové doplňky atd, občas se ráda najím i venku v Praze máme spousty dobrých i vegetariánských restaurací, nebo jdu na sushi. Já měsíčně minimálně těch 20 tisíc potřebuji, a to je opravdu mé minimum, vzhledem k tomu, že vydělávám mnohonásobně více s tím nemám problém, a ještě dost peněz ušetřím, já opravdu obdivuji lidi, co dokáží vyžít s 11 tisíci měsíčně, já bych to neuměla.

Cituji lady.blondie: ano jednou za měsíc dělám větší nákup v drogerii (většinou dm), kde nechám zhruba 3000,-

To jsem taky dřív dělala, ale teď jsem zjistila, že ty věci vlastně nepotřebuji.

Cituji lady.blondie: To stejné potraviny, stravuji se zdravě a zdravá strava je mnohem dražší než ta běžná, v zahraničí dvojnásobně, tipuji, že za jídlo měsíčně utratím v přepočtu 6000 a to je minimum, většinou to je kolem 8-12 tisíc, když počítám různé potravinové doplňky atd, občas se ráda najím i venku v Praze máme spousty dobrých i vegetariánských restaurací, nebo jdu na sushi.

Já tomu rozumím, jenže zakladatelka se ptá, co je nezbytné, a já si prostě myslím, že ikdybych usoudila, že je pro mě sushi nezbytné, jsem schopná ho doma připravit levnějc. To samé uvařit zdravé jídlo se dá doma levněji než např. v kantýně kde je menu (zdravé, chutné) za 129,- apod.
Vařit chce čas, ale zas víš přesně co tam je, takže lidi, co jsou ve zdravý stravě ortodoxní by se třeba v Bageterii Boulevard nestravovali (jako já občas)

S tím lítáním po slevách - to já taky moc nedělám, teď když jedu do hypermarketu, což není moc často, tak kouknu na ty stránky kupi.cz, taky abych to tam nemusela procházet celý, nákupní seznamy moc nevedu, ale prý to taky ušetří.

Já docela chápu co popisuješ, jenže jsem došla k tomu, že s rozmyslem se dá žít stejně kvalitně i levnějc. A to já zas radši než do jídla a kosmetiky ty peníze pak dám na nějakou větší věc nebo do úspor, nebo do dovolené. Tím myslím, že projíst měsíčně např. 10 000 Kč, kdybych si to teda měla platit ze svýho, už mi připadá vlastně jako zbytečný, jakože z těch peněz nemám adekvátní užitek, ikdyž je to třeba pohodlný.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je hrozně indiviuální, člověk prostě vyžije s tím, co má. Naopák já čím dál víc peněz mám, tak je stejně utratím a stejně mám pocit, že pořád nemám

Hodně se dá šetřit na jídle. Vařit si doma, nejíst venku, nakupovat s rozmyslem a v akcích, snažit se nevyhazovat jídlo. Drogerie - nakupovat v akcích (pro mě nejlepší má Teta) a kupovat až ve chvíli, kdy dopotřebuju předchozí produkt. Např. šampon kupuju až ve chvíli, kdy mi dochází lahvička a dívám se po akcích. Stejně tak dekorativka. Nepotřebuju mít doma padesát laků na nehty, když stejně používám dva.

Doprava - využít všech možných slev, které dopravci nabízí. Případně pokud máš auto, tak zvaž, jestli se ti hromadná doprava nevyplatí více. Většinou to pro jednoho člověka vychází levněji než auto. Ale tady chápu, že je to časově daleko náročnější a já sama volím auto před hromadnou dopravou.

Oblečení - nakupuj v akci a vždy zvaž, jestli přecijen něco ještě nevynosíš trošku déle. Nakupuj univerzální oblečení, které se hodí ke všemu. Mám kamarádku, která nosila jedny jediné boty celý rok, protože prostě neměla peníze na jiné. Je to extrém, ale pokud člověk nemá peníze a nechce se zadlužit, tak se nic jiného dělat ani nedá.

Za mě je těch 10000 naprosté minimum, z čeho bych vyžila, ale určitě bych nic neušetřila. Samozřejmě, kde je vůle, tam je i cesta...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené