arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj, chtěla bych jet jako aupair, a ráda bych jela v červnu. ale zvažuji kolik pěnez mě to celé bude stát abych měla něco na začátek, v případě, že mi rodina zaplatí každý týden něco?
co jsem četla tak letenka tam je kolem 1000, -cestovní pojištění nevím kolik stojí, ale pak bych měla platit už jen své výlohy za ten týden což je doprava k rodině a jinak co si koupím je to tak?
Kolik myslíte že je nejmenší možná částka? A případně kde vyměnit v čr nebo tam?
Uvažuju, že bych si ušetřila tak 10tis. stačilo by to na všechno?

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hele, když jsem poprvé letěla jako au pair s agenturou počáteční výdaje byly asi 12tis. - Letenka, pojištění, agentura, příplatek na kufr (nevešla jsem se do limitu, že...) a kapesné na první týden (brala jsem si víc, kdyby se na mě rodina vybodla, abych měla popřípadě na hotel, či letenku domů...).
Naposledy, když jsem letěla (k rodině, kde jsem byla předtím) můj jedinný výdaj bylo pojištění na léto (560Kč) - letenku mi platili sami a agenturu jsem neměla, na letiště pro mě dojeli...
Takže ono to nejde říct všeobecně.
Rozhodně bych si vzala na ten první týden kolem 150Ł (pokud jedeš do UK), peníze se ti neztratí, popřípadě je dovezeš. S rodinou se domluvíš kolik ti týdně budou platit a co budou tvoje povinnosti, jestli tě vyzvednou, nebo máš dojet až k nim... Taky nepíšeš nic o agentuře... Rozhodně ale je levnější, když jedeš na vlastní pěst, sama najdeš letenku, pojištění (dá se udělat přes net) a rodinu...
A myslím, že když všechno minimalizuješ do 10tis. se vejdeš

já jsem sebou měla akorát na zpáteční letenku, kdyby se něco pokazilo. Letenku tam mi zaplatila rodina a pak mi dala o to menší výplatu. A našla jsem si je sama na netu

arrow
Neprodává v Bazaru

ráda bych jela sama na vlastní pěst. koukám na ap-word a odpovídám jak zběsilá, zatím však nic tak doufám, že se to zlomí. ale teda pokud by mi stačilo i těch 10 tak bych jela už dřív.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na jersey:
Tak já byla ve Skotsku, kde jsou letenky dražší než třeba do Londýna, ale pořád to bylo jen 5 tis. za zpáteční.. a výplatu dostáváš každý týden, takže první týden bys mohla mít své peníze, ale v podstatě není na co.. jídlo, ubytování máš zdarma.. a na nákupy můžeš počkat týden po první výplatě

arrow
profile_image
Bajucha
od 18. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že 10 tis je až až. Pokud jedeš do Anglie/Evropy, tak se domů dá dostat vždycky nějak, když bude nejhůř může ti pomoct někdo z ČR. Já když jsem jela poprvé do Paříže vzala jsem si 200 euro s sebou (plus jsem měla zaplacenou zpáteční letenku, pojištění platila rodina) a byla jsem domluvená s rodinou na platu 100 euro týdně. Všechny rodiny pro mě vždycky dojely na letiště, to je to nejmenší co pro tebe můžou udělat, pokud chtějí, aby ses stejným způsoben starala o jejich děti.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jako, když si najdeš rodinku, tak jde všechno o domluvě... A s tím souvisí i výdaje . Myslím, že těch 10tis. je fakt reálných. Mrkni ještě na findaupair.com - tam jsem našla já (když jsem se neskutečně naštvala na agenturu, za jejich neschopnost). Sice je tam na placení, ale nic jsem neplatila, rodiny se mi ozývaly samy

arrow
Neprodává v Bazaru

jé díky moc, to jste mi udělali radost. to bych mohla pokud najdu rodinu (a nevadil by jí můj hafík) jet rovnou po 15 příští měsíc

arrow
profile_image
Paci256
od 17. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
tak já jsem si sebou vzala asi 100 Euro a v phodě mi to do začátku stačilo. (Ubytování a jídlo máš u rodiny - největsí náklady ti odpadají)
Pokud nebudeš mít dost peněz můžeš po příjezdu požádat o výplatu části kapesného předem. Později je nejlepší sjednat si učité dané datum výplaty - konec nebo začátek měsíce.
Něco víc o kapesném aupairky tady:
http://www.aupair-village.com/cz/aupair/chces-se-s tat-au-pair/kapesne-pro-au-pair

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené