Ahoj holky, řešíte také tento problém? Dodnes jsem měla a mám depky,jakou si seženu při dvou dětech práci a dnes jsem se dozvěděla,že mi malou do školky stejně nevezmou. Je až prosincová,takže mám zatím smolíka.Je to sice ještě 8. měsíců,ale to uběhne jako voda a mě už běhá mráz po zádech.Můžete mi poradit co potom následuje? Předpokládám,že půjdu do té dlouhé fronty na pracák,ale i když práci najdu,tak mám totální smůlu dokud se ředitelka nesmiluje a nevezme mi ji do školky? Jak se potom řeší sociální a zdrav.pojištění?Je to trochu bludný kruh. Navíc manžel pracuje od rána do večera,takže s ním počítat bohužel moc nemůžu a s babičkami je to to samé Omlouvám se jestli je to stupidní dotaz.Jsem teď z toho docela vyřízená. Myslela jsem,že budu hledat alespon něco na půl úvazku,ale teď to asi nemá vůbec ani cenu.Nepřipadáte si po mateřský tak nějak bezcenné?

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

soc. a zdrav. ti platí na UP. Přežít se to dá, důstojné to není. Já nastoupila na UP v unoru, malou mi naštěstí vzali od září, takže za pár
Bezcenná se nepřipadám, jen je to teď krapet složitější

arrow
profile_image
peta75
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, tak já jsem na tom stejně, Taky mám holku narozenou v prosinci a při zápisu do školky mi rovnou řekly,at se školkou nepočítám,že je moc dětí,takže já v prosinci taky naklušu na pracák. 5 měsíců od nich aspoň něco dostanem a pak už *** a musí nás živit manžel je to děs no

Tak já jsem na tom podobně. Mateřská mi skončila teď v dubnu- kluka mi vzali do školky od záři( a to můžu být ráda). Jsem na UP, kde mi paní oznámila, že pokud mi najde práci, tak ji nesmím odmítnout z důvodu toho, že nemám kam dát dítě, to je prostě nezajímá. I tak se do práce nechystám- školka je u nás jen do 16hod a do práce bych musela dojíždět 30km (mám 2 děti a manžel v tomhle nepomůže)- tak se chystám od září do školy a dál se uvidí....

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to hrozné. Moji sestřenice dítě nevzali do školky ve 3 letech a to na ni čekal zaměstnavatel, kde před mateřskou pracovala. Takže jsi na tom ještě dobře.

arrow
profile_image
peta75
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak na mě taky zaměstnavatel čeká ale asi se mě nedočká
a s tim že nemůžu odmítnout práci na pracáku když nemám kam dát malou to sem ani nevěděla, to když práci odmítnu tak mě z pracáku vyhodí a můžu se chodit pást, tak to pak už bude úplný žúžo

peta75
Ano je to tak. Bylo mi řečeno, že jdu na UP, protože očekávám, že mi najde práci, tudíž se pak nemůžu vymlouvat na to, že nemám kam dát dítě. Pokud odmítneš, vyškrtnou tě. Jednoduché. Jsem poprvé za svůj život na UP a musím říct, že nic příjemného. Hlavně ti počítají peníze z rodičáku- tudíš dostaneš p.d. Já dojíždím na UP asi 40km jedna cesta- to se mi to vyplatí.Ještě že mám schopného chlapa.

Cituji Lenyk: ředitelka nesmiluje a nevezme mi ji do školky?

Může se ti stát, že ti ho nevezme ani další rok- pokud mají plno, musí brát od nejstarších dětí.

Cituji Lenyk: Jak se potom řeší sociální a zdrav.pojištění?

Pokud jsi na UP platí to za tebe úřad, pokud tam už nebudeš soc. si nemusíš platit a zdrav. za tebe platí stát pokud máš dítě do 7let a nenavštěvuje žádné zařízení celodenně.

arrow
profile_image
peta75
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

rover
Já chci od pracáku,aby za mě platil zdravotní a sociální a ne aby mi hledali práci když do ní nemůžu
Na pracáku sem byla hned po škole,asi půl roku,je to tak 10 let zpátky a jestli dostanu tu megeru co sem měla tak snad dobrovolně odejdu noční můra do konce života
Vím že se dostává 60% první dva měsíce, pak 50% dva měsíce a 40% jeden měsíc a pak už nic. Já mám nastěstí pracák ve měste kde bydlím,takže projedu jen pár korun.

peta75
Asi bohužel dostaneš tu stejnou megeru- podle toho, kde bydlíš- naše megera má pod sebou asi 20 vesnic. Ty po nich nemůžeš chtít platit soc a zdr, Pokud jdeš na UP -chceš práci.Mi to vychází cca 3500, 2500 atd. Jinak na UP nemusíš a soc. se platit nemusí a zdr. bude platit pjišťovna do 7let věku dítěte- už jsem to psala výše.

arrow
profile_image
peta75
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jj už to vidím tak super, na pracák se se vyprdnu moc díky za radu

Cituji peta75: null

Cituji rover: null

Holky, sice odmítnout práci nemůžete, ale když přijdete do firmy která hledá zaměstnance a řeknete jim, že máte malé děti, co pořád marodí, a že nemáte hlídání...kolik z budoucích zaměstnavatelů si myslíte, že po vás skočí?

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji peta75: na pracák se vyprdnu

já též. Ta almužna mi za to půldenní čekání na úřadě a nervy s děsně "milou" úřednicí fakt nestojí. Holka je únorová, školky bez šance. Od září nastupuje na 3 dopoledne v týdnu do školky soukromé ( ne proto, že jí potřebuju " odložit", ale aby byla víc mezi dětma). Kdybych jí chtěla dávat celodenně a vrátila se do práce, tak mi školkovné spolkne skoro celou výplatu
Takže jsem zaměstnavateli poslala žádost o nepl. volno do 4 let, uvidím, co mi napíšou a školku zkusíme příští rok. ( ovšem iluze si moc nedělám - letos šli k zápisu některé děti už potřetí = pětileté)

arrow
profile_image
peta75
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

1EPE
To mě taky napadlo, že v dnešní době by mi práci s malým děckem stejně nikdo nedal, tak možná za těch pár měsiců ten pracák prubnu

Cituji peta75: null

Já jsem na pracáku už delší dobu a nevím teda odkud jsi, já z menšího města, ale ještě mě ani na jedno místo neposlali, prostě "díky" krizi práce není.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené