arrow
profile_image
printer
od 2. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám dotaz ohledně výpočtu konce zkušební doby.
V pracovní smlouvě mám sjednanou zkušební dobu v délce 3 měsíců, vznik pracovního poměru k 1.7.2012 a datem nástupu do zaměstnání 2.7.2012.
Zajímalo by mě, jestli mi zkušební doba končí dnes,30.9. s ohledem na vznik poměru k 1.7., nebo až zítra 1.10. s ohledem na datum nástupu do zaměstnání tj. 2.7.2012.

Díky

arrow
profile_image
gilian
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dle § 36 Zákoníku práce vzniká pracovní poměr dnem, který je sjednaný jako den nástupu do práce v pracovní smlouvě takže by to mělo bejt 2.7. a od té doby jsou to tři měsíce - takže to je 2.10. (bere se číselné označení měsíce a k tomu se přičtou 3 měsíce). Takhle to aspoň chápu, učim se momentálně na právo.

arrow
profile_image
printer
od 2. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na gilian: No jo, jenže od 1.1.2012 došlo ke změně v zákoníku práce a počítá se to trochu jinak. Už ne jako "číselné" označení, ale jako časové.
Viz epravo: Jestliže pracovní poměr vznikne například 9. března 2012 a bude sjednána zkušební doba 3 měsíce, potom zkušební doba skončí 8. června 2012.
Jenže já nevím, jestli mám vycházet z data 1.7. vznik PP nebo až 2.7. nástup do zaměstnání.

arrow
profile_image
gilian
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na printer: S tim číselným označením teda nevím, každopádně pracovní poměr vždy vzniká až dnem stanoveným nástupem do zaměstnání. Nikdy dřív.

arrow
profile_image
printer
od 2. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na gilian: Aha, už tomu asi rozumím. Podle zákoníku práce §36 mi vznikl PP až dnem nástupu, tj 2.7., takže by mi měla zkušební doba skončit zítra 1.10.2012. Je to tak?

arrow
profile_image
gilian
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na printer: Pakliže platí to počítání těch dnů, jak jsi psala. Tím si nejsem jistá....

arrow
profile_image
gilian
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo bude to tak, jak říkáš § 333 Zákoníku práce + jsem to pohledala na netu.

arrow
profile_image
madeleine91
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je to tak jak píšeš, pracovní poměr ti vznikl 2.7. a zkušebna končí 1.10.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené