arrow
profile_image
mysicka1234
od 30. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky,
je to sice divné, ale do této doby jsem nepotřebovala zakládat účet, jelikož jsem student a peníze z brigády dostávám v hotovosti přímo do ruky. Jenže asi před 3 měsíci jsem začala bydlet s přítelem a stává se, že občas nevyjdeme s financemi a tak bych si chtěla založit účet, který nabízí i kontokorent pro studenty. Jenže ve všech těch informacích se nevyznám. Rozhoduji se mezi Českou spořitelnou a GE Money. Mátě někdo zkušenosti nebo poradíte, u kterého jsou lepší podmínky? Chtěla bych i internetové bankovnictví, možnost platby přes internet. Díky moc.

arrow
profile_image
LucyLu
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj,

já mám účet u KB i s kontokorentem, mám studentské konto G2. Jsem spokojená. Můžeš si nastavit jakou výši kontokorentu chceš, samozřejmostí je i internetové bankovnictví a není problém mít i možnost platby přes internet. Na splacení kontokorentu máš půl roku... takže se to celkem dá

arrow
profile_image
mysicka1234
od 30. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucyLu:

Já právě potřebuji pro splacení rok s co nejnižším úrokem a kontokorentem 10.000,- .. :/

arrow
profile_image
LucyLu
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mysicka1234:
aha... no tak to neporadím

arrow
profile_image
mysicka1234
od 30. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucyLu:

A jaký jsi tam měla úrok?

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U ČS stačí vyrovnat pouze jednou za rok, 10 000 ti dají i v první ročníku VŠ, úrok je, myslím, 11,35%. U ČSOB jsou podobný podmínky, ale úrok 18,9%, ale nahlížejí do Solusu, kde je spousta lidí, aniž by to tušili (stačí jednou zaplatit pozdě telefon, dávají to tam všichni tři operátoři). Píšu orientačně, u tý ČS je to určitě 11 něco a u ČSOB je to rok starý údaj, nejsem žádný bankovní poradce.

arrow
profile_image
LucyLu
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mysicka1234: tak to ti bohužel takhle z hlavy neřeknu. Musela bych se doma mrknout na bankovnictví

arrow
profile_image
mysicka1234
od 30. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na daty:

Jéé,tak děkuji, já právě koukala na ty úrokový sazby, ale pořádně jsem se v tom nevyznala a u té České spoř. jsem to vůbec nenašla, tak jsem to hodila do balíčku se všema kontokorentama, u kterých je úrok 18.9% právě...což je docela dost..

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mysicka1234: Jenže asi před 3 měsíci jsem začala bydlet s přítelem a stává se, že občas nevyjdeme s financemi a tak bych si chtěla založit účet, který nabízí i kontokorent pro studenty.

Já teda nevím, ale myslím si, že založit si kontokorent kvůli tomu, že občas s přítelem nevyjdete s penězi, je hloupost. Vem si - jeden měsíc ho celý vybereš a co pak? A z čeho ho splatíš? Ale je to jen můj názor. Jinak já mám už od svých studentských let kontokorent od ČS, ale úrok ti z hlavy nepovím, nepamatuju si ho, ale určitě to není nic extra tragického.

u ČSOB je vedení studentského konta zdarma + embosovaná platební karta, internetové bankovnictví zdarma, veškeré platby zadány elektronicky zdarma + zdarma všechny výběry z bankomatu ČSOB. Kontokorent je od 5.000 - 20.000,- pro vysokoškoláky, úrok 17,9 % p.a., který musí být jednou za rok splacen přes noc

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lady Flame: jeden měsíc ho celý vybereš a co pak? A z čeho ho splatíš?

Souhlasím že je to riziko vůbec kontokorent otvírat. U nás na škole si spousta studentů otevřela v prváku první účet s kontokorentem, ve druháku druhý u jiné banky protože to byl rok a něčím se to muselo aspoň na tu jednu noc zaplácnout, ten druhý pak utratili...no a při promoci spláceli pět kontokorentů plus šílené úroky. A že takovejch bylo, kupodivu většinou případy co dostávali celkem dost peněz od rodičů a na brigádu byli moc nóbl.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Haniccino: Souhlasím že je to riziko vůbec kontokorent otvírat.

Je. A čím vyšší, tím horší. Já se přiznám, já ho mám a občas z něj něco vyberu, protože si prostě nedám pokoj, ale naštěstí mám velmi dobře placenou práci, ze které ho můžu kdykoliv z jedné výplaty zase splatit. Ale z čeho ho splatí lidé, kteří jsou na tom finančně hůře? Většinou to končí tak, že se snaží jeden kontokorent splatit druhým, přesně tak, jak píšeš. A to je cesta do pekla.

Pro zakladatelku: možná by nebylo od věci si s přítelem popovídat, proč občas finančně nevyjdete, o kolik a za co jste ty peníze teda utratil, že jste tentokrát nevyšli. Pak si třeba můžete udělat nějaký plán, aby se to už neopakovalo. Chápu, že je to v dnešní době těžké, ceny rostou a platy zůstavájí stejné, ale my jsme s přítelem v době krize (když jsem byla nezaměstnaná), vyšli i z jednoho, nepříliš vysokého platu.

arrow
profile_image
Arakama mojeid
od 25. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, vidim, že holky tu sice radí nezakládat, ale já sama mám studentský účet u GE Money a jsem spokojená. Bylo to v bance vyřízeno během asi 10 minut K poplatkům neřeknu ti procenta, ale mesíčně když ho mám náhodou vyčerpaný se mi pak odečte asi 150 kč

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Arakama: holky tu sice radí nezakládat

Neradím vyloženě nezakládat, ale spíše popřemýšlet o případných důsledcích

arrow
profile_image
Weeruunkaa
od 4. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No za mě teda rozhodně ČSOB, úroky ti asi z hlavy neřeknu, ale jde o to, že jako student za nic neplatíš, poplatky, výběry, atd. Měla jsem účet i u ČS a tam jsem měsíčně na poplatcích zaplatila cca 150-200Kč..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené