arrow
profile_image
Stratton
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, jmenuji se Michaela a dostala jsem 2x výpověd ze zaměstnání ve zkušební lhůtě. Jak to podat při dalším pohovoru? Je lepší říct, že jsem odešla sama? Tzn. lhát? Jak velké následky by takové lhaní mělo?
Děkuji za odpověď, Michaela.

arrow
profile_image
Eva7891
od 9. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Spíš nám řekni z jakého důvodu jsi dostala výpověď ve zkušební době.Tedy pokud to víš a nebo proč si myslíš,že jsi tu výpověď dostala.Zda jsi něco provedla,nebo pro nadbytečnost,neshody s kolektivem,šéfem...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nelhala bych. Bála bych se, že se na to stejně příjde, např. kdyby chtěli referenci od bývalého zaměstnavatele.

arrow
profile_image
Stratton
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pomalost, asi v obouch případech... v té druhé práci se mi opravdu nelíbilo samotné,
Kdybych řekla pravdu, že se mnou rozvázali poměr ve zkušebce, tak by to vypadalo blbě a asi bych neměla šanci se dál dostat.

arrow
Neprodává v Bazaru

rozhodně bych nelhala...dnes se dá zjistit všechno

arrow
profile_image
Eva7891
od 9. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Stratton: Mno...Takže žádný konkrétní důvod neznáš.V tom případě bych u pohovoru řekla,že jsi dostala výpověď ve zkušební době bez udání důvodu.Pokud by to nějak na tom pohovoru chtěli rozmazávat a ptali se na důvod,tak klidně odpověz,že důvod ti zaměstnavatel nesdělil,takže nevíš.Pak už je na nich,zda si vyžádají reference a nebo ne.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Stratton: A na té výpovědi důvod ukončení pracovního poměru nemáš? My, když jsme vyhazovali člověka ještě ve zkušebce, tak jsme mu tam uváděli i důvod (většinou jsme to svedli na organizační důvody).

arrow
profile_image
Stratton
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ne důvod tam nemám, nadřízená mi řekla, že si můžu cokoliv vymyslet.
Ale stejně, když dostanu 2x za sebou výpověd ve zkušebce, tak to u pohovoru musí vypadat hůř než když řeknu, že jsem třeba odešla sama. Pokud si zavolají do těch firem, tak jim můžou říct pravdu i když to bylo jen ve zkušebce?

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Stratton: Pokud si zavolají do těch firem, tak jim můžou říct pravdu i když to bylo jen ve zkušebce?

Můžou jim říct cokoliv...

arrow
profile_image
Stratton
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A po těch referencích se personalisté většinou pídí?

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Monus: Žádný zaměstnavatel nemá právo chtít vědět proč jsi z práce odešla

Mě se snad při každém pohovoru ptali, proč jsem z bývalé práce odešla...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Stratton: A po těch referencích se personalisté většinou pídí?

Jak kde. Po mně jí v minulém i současném zaměstnání požadovali.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Monus: není tvou povinností odpovědět

To jsem nevěděla, díky za info. Každopádně mně to nikdy nedělalo problém, vždy jsem jim řekla pravý důvod.

arrow
profile_image
Stratton
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A kdybych jim ty reference nedala... s tím, že na ně už telefonní číslo nemám a podobně?

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Stratton: A kdybych jim ty reference nedala... s tím, že na ně už telefonní číslo nemám a podobně?

Tak to netuším. Já jsem si vždy při odchodu ze zaměstnání nechávala reference raději napsat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené