arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Ahoj, přítel pracuje v Angole pod českou firmou. Dneska mi volal s tím, že jeden "chytrák" z firmy se rozhodl, že diety, které tam dostává, tak mu budou strhávany z platu.
Snažila jsem se dovolat dneska na ministerstvo práce a soc. věcí,ale kompetentní lidi už tam nebyli. Tak zkouším, zda se tu najde někdo, kdo se v tomto vyzná.

V zákoníku práce se toho moc o dietách, v tomhle směru nepíše.

Ráda bych si zjistila co a jak, abych tomu pánovi mohla zavolat, že takhle tedy ne.
Několikrát jsem s ním něco řešila a můžu vám říct, že je to ten člověk, co by za málo chtěl hodně a navíc, že když něco řekne, tak se tomu nedá věřit. Jednou řekne to a za 24 hodin něco jiného.
Co vím, tak třeba kamioňáci mají nějaký plat + stanovené diety na den.
Na stránkách ministerstva prac. a soc. věci je dáno, že pro Angolu jsou diety na den 60 USD. To je stanovená výše pro zaměstnance ve státním sektoru, u soukromých firem to může být výš i míň, dle dohody.

Přítel je tam ještě s jedním Čechem a dostávají měsíčně 4500 USD. To jim bylo i firmou v ČR schváleno. Může se zdát, že v ČR je to krásná částka, v Angole je vše daleko dražší, takže tam to není nějak extra peníz.

Jinak tam nebydlí na hotelu,ale v takovém příbytku v džungli, jídlo si musí kupovat sami a vařit sami, nafta to samé.

Děkuji za info

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nejsem odborník, ale myslím, že je to nezákonné. Informuj inspektorát práce.

arrow
profile_image
plabla
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jasně, že nemůže. Cestovní náhrady jsou nezdanitelný příjem. Jediná možnost jak by to daný chytrák mohl udělat, že by příteli snížil mzdu + k tomu dané diety, ale píšeš, že mzdu má pevně schálenou, takže fakt nevím jak to chce zúčtovat....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Na platu se dohodli, to ano. Smlouvu má přítel stále u nich a měla mu být poslána do Angoly. Chtěla jsem ji i já, za jeho souhlasu, poslat na mail. Což jsem nedostala.
O tom se tu ani nechci nějak rozepisovat.

Tenhle chytrák je jeden ze čtyř investorů, není to hl. investor,ale je to rádoby umělec, s kterým se fakt těžko něco řeší.

Nevíte náhodou, kde hledat nějaké podrobné info. Kde se o tom píše v zákoníku, či někde jinde? Abych mohla na něj použit nějaký ten paragraf, či mu říct, ať si přečte tu a tu pasáž tam a tam...

arrow
profile_image
plabla
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tohle řeší zákoník práce
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/za konik-prace/cast7h2.aspx#par170
Já hlavně nechápu jak chce odečíst cestovní náhrady od měsíční mzdy?
Jediná možnost

Cituji plabla: že by příteli snížil mzdu + k tomu dané diety

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na plabla:
Dvou lidem, co tam jsou z ČR, tak měsíčně posílají 4500 USD, takže na přítele připada 2250 USD, tak jestli nemysli, že o tuhle částku bude mít nižší mzdu, která jde mě na účet.
Pro mě je to novinka a koukala jsem na to jak zjara.

A díky za odkaz

Cituji tyweee: Na platu se dohodli, to ano. Smlouvu má přítel stále u nich a měla mu být poslána do Angoly. Chtěla jsem ji i já, za jeho souhlasu, poslat na mail. Což jsem nedostala.

pokud nemá v ruce pracovní smlouvu,tak se může stát,že je tam pěkně na černo a ten "investor nebo co je to za podvodníka" mu taky nemusí dát nic.
Jinak samozřejmě diety se ze mzdy nestrhávají a dokonce ani nepodléhají dani.

arrow
profile_image
plabla
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na tyweee:
nemáš zač
Ono celá tahle situace působí dost nestandardně, myslím tím, že nemá smouvu, mzdu si dělí 2 lidi...teď to s těma dietama.
Osobně si myslím, že jim nějaký zákoník práce nic něříká takže to bude asi těžké dohadování. Každopádně cestovní náhrady se se mzdou nedají míchat, je to samostatný příjem a jak jsem psala - není zdaněný a slouží k úhradě cestovních výdajů.

arrow
profile_image
plabla
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky: předběhla jsi mě

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Laky:
Tenhle pablb měl právě už dávno odstoupit, on si stejně neplní co má. Snad do konce měsíce se to vyřeší, jelikož nesplní podmínky hl. investora, co se týče koupení akcii. Závazal se uhradit nějaké závazky v Angole, co se týče nabití licence.

Reaguji na plabla:
Taky mám takový pocit, že jemu nic neříká. Už několikrát jsem mu natvrdo psala sms, i volala, co si o něm myslím.

Já jsem takovej šťoura a i když by si tohle měla řešit má drahá polovička, tak radší to řeším já, jelikož v ČR se takové info spíš dají zjistit, než tam

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené