arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, podobné téma jsem nenašla. Chtěla jsem se zeptat, malujete některá obrazy? Myslím jen tak pro zábavu, je to váš koníček? Kde berete inspiraci? Malujete podle předlohy nebo co vás napadne? Chtěla bych s malováním začít a tak vás prosím o nějaké rady, tipy a triky. Chodila jsem kdysi do kroužku na uměleckou školu, ale používaly se tam maximálně temperky. Jaké barvy jsou prosím nejvhodnější? Olejové, akvarelové...nebo stačí i tempery? S kterými se vám nejlépa pracuje? Nepotřebuji žádné profi barvy, nejsem žádná velká malířka, ale chtěla bych si pak výtvory vystavit doma nebo darovat rodině a známým, tak aby ty barvy vypadaly hezky. Bez čeho se dále neobejdu? Něco na čištění štětců nebo zafixování obrazu? Radši se nejdříve zeptám tady, abych opravdu věděla co je potřeba a co ne, aby mi pak prodavači v potřebách nevnutili všechno Děkuju

arrow
profile_image
Verena
od 24. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja veľmi rada pracujem so suchými materiálmi, uhlíky, kriedy, pastely. Je to veľmi vdačný materiál, výborne sa ním tieňuje, odporúčam vyskúšať. Na fixovanie používam FIXATIV. Je v nádobke ako lak na vlasy, a občas ked nemám fixatív tak využijem aj ten lak na vlasy.
Ked už farby, tak jednoznačne akvarel (nekupujem si však tie komplety ale jednotlivé pigmenty samostatne) a menej už tempery. Štetce a podklad na ktorý maľuješ je základ. Na kvalitnom papieri, plátne sa ti bude pracovať oveľa ľahšie. Na akvarel mi vyhovovali guľaté štetce do špica a na temperu som používla ploché. A neviem ako ty, ale pre mňa je stojan je tiež super vecička. Neviem si ani predstaviť, že by som pravovala bez neho. A okrem toho občas slúži aj ako vešiak

arrow
profile_image
Nina lumber
od 6. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Malování je jedna z činností, které mě bavit nikdy nepřestaly, ale spíš kreslím tužkou, uhlem a tuší, nejradši obličeje. Pokud jsi opravdu začátečník, zkusila bych si nejdřív natrénovat perspektivu, stínování, ten cvik v ruce a to jde i s pastelkama
Pokud bys chtěla hned kreslit olejovýma barvama na plátno, doporučuju ten kroužek nebo soukromou osobou, co to umí a případně tě hned opraví, abys sis nějaké chyby nezafixovala a pak se jich těžko zbavovala. Držím palce, ať to vydrží. Pak to nafoť

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,já nemaluji ale mamka maluje krásně,bohužel je teď v Anglii tak se jí na konkrétní dotazy nemůžu zeptat ale-malovala podle své fantazie,miluje stromy takže ráda malovala stromy,sem tam jsem tam viděla i tvář či vílu,samostatně nebo vmalovanou v těch stromech nebo tak..někdy i abstraktní.používala akrylicové a akrylové barvy,byly syté a stačilo málo.někdy i obrazy s plastikou.dělá krásné květináče,opravdu hezké a originál,vždycky když k nám někdo přišel tak obdivoval nebo chtěl udělat takylepila tam třeba i dřevěné korálky které přebarvila..jeden její obraz-strom mám pověšený v pokoji..co bych malovala já tak taky ty stromy,kytky,krajinu,abstrakci..bohužel moc mi nejde malovat lidi či zvířata.nebo malovala tužkou ale takovou tou hrubou..až si zas na něco vzpomenu tak písnuu

arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, moc děkuji za příspěvky

Cituji Verena: Na kvalitnom papieri, plátne sa ti bude pracovať oveľa ľahšie

Chtěla bych malovat na plátna. Jak se poznají ty kvalitní a kde je kupuješ prosím? Dají se na internetu sehnat levněji? Zatím jsem viděla pouze zběžněnějaké v Nanu-Nana, je pravda, že v malířských potřebách jsem ještě nebyla.

Cituji Nina lumber: Držím palce, ať to vydrží. Pak to nafoť

Děkuji Maluji ráda už odmalička, tak snad pak výtvory nebudou vypadat jak od prvňáčka.

Cituji sexy_woman: bohužel moc mi nejde malovat lidi či zvířata

Mně také ne, taky mě kreslení lidí a hlavně obličejů nebaví Mám nejradši abstraktní obrazy.

Holky a popřípadě, pokud jste některá z Brna, nevíte o nějakých osvědčených kurzech? Díky

arrow
profile_image
Nina91 mojeid
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já mám zase ráda akrylové barvy. pracuje se s nima stejně jako s temperama, jenom jsou méně krycí (světlou se tmavá přemalovává znatelně hůře než u temper) ale zato po zaschnutí vypadají mnohem lépe než tempery. tempery zmatní a ztmavnou, akrylky se krásně lesknou jako bys to právě namalovala

arrow
profile_image
sequanka mojeid
od 17. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejsem odborník,ale občas mívají v lidlu docela levné malířské potřeby,moje známá si tam nedávno koupila stojan, plátno i barvy. Myslím, že pro ty začátky to stačí a až se budeš cítit jistější koupíš kvalitnější mívají to tam tak 3 až 4 krát do roka.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené