arrow
profile_image
princesschocolate
od 5. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máte někdo zkušenost, byl jste v Maroku? Jaký to tam je, k čemu byste to přirovnali, je tam něco zajímavého?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Osobně jsem tam nebyla, ale loni tam byla známá na 3 týdny a podle fotek a jejich reakcí krása. Jsou celkem scestovalí ( Kuba, Dominikána, Mexico, Thajsko...... atd) a Maroko si zamilovali ( ..... a já dle fotek také ) - ale zase 100 lidí - 100 názorů

arrow
Neprodává v Bazaru

Jo byla sem už je to ale několik let z5 a bylo to tam krásny uplně něco jiného než Česko Ale v tom městě kde jsme byly ubytovani všechno upravené krásné ale jak jsme vyjeli někam na venkov šlo poznat že je to Afrika ty jejich trhy s prasatama kolem nich mouchy, různé trhy s ovocem ne moc krásnym, docela špína v obchodech... ale určitě jed stojí to za to poznat novou kulturu

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Maroko je mou velkou láskou Je to kalsická Africká země...Není tam rozjetý turismus třeba jako v Egyptě, či Tunisku. Je třeba myslet na to, že tam lidé stále dodržují své tradice a tedy zapomenout na plavky - nahoře bez, tílečka také nechat doma atd..Pokud se chystáš doporučuji bedekr od Lonely Planet. A dále obsáhlej web www.orbion.cz .

Lokalita, kterou jsi uvedla Saidia je nová, je tam vystavěno spousta nových velkých hotelů - opravdu luxusních, ale bohužel to nemá s Marokem moc co společného...Ale na druhou stranu je to lokalita finančně velice příjemná a momentálně na českém trhu nejlevnější - do 9 tis. osoba s All...Takže nic nebrání koupit zájezd a půjčit si auto a na hotelu být třeba jen tři dny...

arrow
profile_image
princesschocolate
od 5. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc děkuji za komentáře. Naše cestovka má jen oblast Saidia, ale určitě budeme chtít se podívat víc a vidět více Maroka. Už jsme si vybrali a už se moc těšíme.

Ja tam byla tak asi v 2005.Je to velká země, stihli jsme jen kousek - Tangier, Fes, Sefrou, Souk el Arba...Abych pravdu řekla, moc nadšená jsem nebyla. Je to poměrně turistická země, takže místní jsou turistama namlsaní a podle toho se chovají. Dávejte pozor na zloděje, jsou na každém rohu, hlavně na trhu. Další problém jsou samozvaní průvodci, kteří se k vám přidají a člověk se jich těžko zbavuje. Na trhu se vám bude snažit každý něco prodat, musíte se obrnit. Někteří jsou slušní, jiní nepříjemní. V oblastech, kde nejsou na turisty zvyklí, jsme potkali slušné a ochotné lidi, ve městech to bylo horší, skutečně se snaží krást úplně na všem (ohlídat si cenu vstupného, ale i směnárny, u každého zboží se napřed zeptat na cenu). Jinak samozřejmě atmosféra nezapomenutelná. Pokud chcete vidět něco zajímavého, doporučuji infiltraci mezi místní, návštěvu hammamu. K tomu je asi třeb střízlivé oblečení. Já to odchodila v lehkých látkách, ale dlouhé rukávy i kalhoty, šátek přes hlavu. Také se připravte, že se s vámi nido nebude moc vybavovat, spíše s manželem...

Maroko je mega pecka, poskytla jsem článek sem:
www.czechtimes.cz/clanky/32-maroko-saidia-oujda-na dor

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kši: Je to poměrně turistická země, takže místní jsou turistama namlsaní a podle toho se chovají. Dávejte pozor na zloděje, jsou na každém rohu, hlavně na trhu. Další problém jsou samozvaní průvodci, kteří se k vám přidají a člověk se jich těžko zbavuje. Na trhu se vám bude snažit každý něco prodat, musíte se obrnit. Někteří jsou slušní, jiní nepříjemní.

Téma už je sice starší, ale třeba si někdo mého příspěvku všimne

Zajímalo by mě, jak se chovat k těmhle otravovatelům a jak si je nepřipustit k tělu, aby nezkazili dovolenou. Znám je sice z Turecka, ale z toho, co jsem už o Maroku četla, mám dojem, že arabové budou trochu jiná liga. Nelíbí se mi představa být na dovolené za hejla.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

V Maroku sem byla opakovaně... Kromě ,, otravných samozvaných průvodců ,, sem se s negativem nesetkala.. Okrást ve smyslu okrást nás nechtěl nikdo... Jsou vyčůraní, prakticky všude se smlouvá, ale vyloženě zloděje sem nezaznamenala... Ale je pravda, že kamrád letos měl problév Case - taxikář je odvezl někam do zapadlé uličky, tam byli borci a chtěli je okrást... To je velice nemilé...Já se po Maroku vždy pohyboval půjčeným vozem a problém sme neměli...

Jinak o průvodcům - ono někdy nené od věci si je vzít.. jsou města, kde je člověk přivítá.. pro rozlehlost a přece jen Vám poradí.. My se nechali ukecat jednou Byl to velice příjemnej pán a dal i vcelku kvalitní výklad.. Ale pokud se k tomu rozhodnete cenu domluvte dopředu... Nikdy nesmíte přiznat, že ste v maroku poprvé = ihned ste v jejich očích nováček, kterého lze natáhnout... sebejistota a znalost cen Vám hodně pomůže.. Např. na parkovištích chtěli 20 MAD ( běžně - cena nikde napsaná není ) já vdy vytáhla 2 MAd suvereně mu dala a jela... a bez problému... oni vidí, že se vyznáte a berou vás trošku jinak...
Otravným provaděčům vždy s úsměvem poděkuji a řeknu ne = La, šokran ( ne, děkuji ) a to bez přerušení cesty a nadále pokud jde u mě ho ignoruju... Dřív, nebo později ho to přestane bavit..Stále se usmívám... obrá nálada se nesmí nikam zatoulat.. i když jsou místa kde jsou nesmírně otravní. nejvíce sem to pocítila v Marakeši a prakticky vůbec v Rabatu, který mě naprosto okouzlil... není tolik turistický...

arrow
profile_image
Wenous
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

holky, někdo kdo byl aktuálně v maroku? pocity dojmy nálady? jak jste se měli? jeli byste znovu?
a hlavně co mě zajímá je POČASÍ? Je proměnlivé, nebo stabilní?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené