arrow
profile_image
hary2258
od 6. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím, měl jsem v plánu jít studovat na MUP obor Průmyslové vlastnictví, tento obor mě strašně lákal, protože práva mě vždycky lákala, ale tohle bylo ještě lepší protože se člověk zaměří jen na určitou oblast práva a tu prostě umí. Právníků je až až, ale odborníků na Průmyslové vlastnictví bych řekl že tolik není. Ovšem moje nadšení opadlo, když jsem zjistil že tento obor se dá sice studovat i formou denního studia, ovšem tak, že studium probíhá pouze 4x za semestr v pátek a sobotu...Takže pojem denní je vlastně jen proto aby člověk nemusel pracovat a nemusel platit soc. a zdrav. pojištění....tak se chci zeptat někoho kdo tento obor studuje, zda je to tedy určitě pravda, a jestli jsou spokojení s takovouto formou výuky a jestli se to dá zvládat, protože přeci jen je to obor blízký právu a na to si troufám říct že jsou 4 pátky a soboty málo....
díky za jakoukoliv odpověď

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Denní/prezenční studium (máš status studenta a s tím spojené výhody) je dle zákona takové, kdy probíhá výuka minimálně 15 vyučovacích hodin týdně, 1 vyučovací hodina = 45 min. Je to v průměru, takže jeden týden to může být 14 a druhý 16 vyučovacích hodin. A aby mě někdo nenařkl - nevím, zda to platí jen pro pondělí - pátek, zřejmě ne.
Zkouším to spočítat - semestr má 12 týdnů. Každý týden se musí odučit průměrně 7,5 h čistého času. Takže za semestr to je 90 h. A pokud je soustředění 4x, tak to by bylo 22,5 h na jeden víkend. Vychází mi, že pokud jsi tam v pátek 8:00 - 20:00 (s hodinovou pauzou na oběd) a v sobotu 8:00 - 20:30 (opět s hodinovou pauzou na oběd), tak to denní studium opravdu je. Holt to je narvané od rána do večera v kuse, já třeba chodím do školy 3x týdně, ale jen na pár hodin, takže se to víc rozloží (studuju jinde, než na MUP). Každopádně je to udělané docela lišácky...

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ten obor zní zajímavě, ale to studium nevim nevim :/

arrow
profile_image
hary2258
od 6. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji za Vaše reakce...

Lotta: asi to bude přesně tak jak říkáš a to se mi právě moc nelíbí, jak píše i Desire tak obor zní zajímavě tudíž by mě bavil ale platit soukromou školu (25tis/semestr) abych tam jel 4x na 2dny a pak se všechno učil sám doma, to nezní lákavě. Je to dobré pro ty co hledají dálkové studium a přitom nechtějí pracovat, takže jak říkáš je to udělané lišácky ale na úkor kvality bych řekl...Proto se divím že tento obor tam lze studovat až do titulu PhD. což už něco znamená...

arrow
profile_image
kamilka24
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na hary2258:
Hary a toto platí pouze u oboru Průmyslové vlastnictví? Já se na tu školu chystám a moc by se mi naopak tato forma studia hodila!

arrow
profile_image
hary2258
od 6. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám kamaráda na Mezinárodních vztazích na MUP a ten chodí do školy normálně, myslím 3x - 4x týdně...takže bych řekl že se to týká pouze toho Průmyslového vlastnictví...ale pro jistotu zkus napsat na studijní oddělení MUP, určitě poradí...

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No nevím, jestli je to úplně na úkor kvality. Oni do tebe přeci na přednáškách nenalejou všechno, jsem zvyklá, že kolem musím ještě číst knížky nebo si přinejmenším přednášky doplnit informacemi odjinud, protože přednášející to jen nakousne a věnuje se něčemu jinému apod. Já dělám taky soukromou a máme to minimum hodin (15 vyučovacích týdně) a kamarádi mají na veřejných třeba 20, takže to není takový rozdíl - samozřejmě je to obor od oboru. Rozdíl je v tom, že do tebe by to nalili během čtyř soustředění, vlastně 8 dní a do mě to nalejou během 3 měsíců. Je to o kvalitě toho člověka/studenta - málokdo totiž vydrží dávat pozor 12 hodin v kuse. Zato tím, že přednášející se budou v tom dnu střídat, tak o jejich kvalitu bych se nebála. Tedy samozřejmě záleží na úrovni celé školy, na MUP jsem nestudovala, takže nebudu posuzovat. Přirovnala bych to k tomu, když chodíš na angličtinu 2x týdně jeden semestr, nebo si dáš o letních prázdninách intenzivní 3týdenní kurz - oboje bude mít stejně hodin, ale různá frekvence návštěv, dostat by ses měl ale v obou případech ke stejnému množství informací.

arrow
profile_image
hary2258
od 6. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím, jenom jak říkáš tak bych asi nevydržel dávat pozor a vnímat tolik hodin za sebou v kuse...
Chodím teď na státní školu a tam mám taky někdy dny kdy mám školu od rána do večera ale jindy zase třeba jen 2 přednášky během celého dne, takže se to dá. Záleží asi opravdu na typu člověka, pro někoho to může být výhoda pro někoho mínus.

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky si teď vybírám školu - navazující magisterské a na MUP jsem koukala též, ale zatím nevím vůbec co :/ Ale raději bych klasické vyučování, jak píšeš...jednou máš přednášek víc, jindy míň...tenhle systém u toho tvého vyhlídnutého oboru pro mě není nic moc...

arrow
profile_image
hary2258
od 6. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To já jsem si zase vybral špatně státní školu, nejde tak ani o obtížnost jako o to, že mě škola nebaví, takže chci od nového školního roku přejít jinam. Chci na právnickou ale tam je procento, že se dostanu asi kolem 7% takže hledám právě alternativu mezi soukromýma, protože chci veškerý čas věnovat přípravě na ty práva takže když to nevyjde musim na soukromou, protože bych nezvládl se připravit na vícero přijímaček...
Taky mám strach aby na nějakou z těch soukromých škol nevyplavala nějaká "špína" během studia a pak by byl problém se uplatnit, ale to se může stát asi kdekoliv...ale není to lehký výběr, co ? těch škol jsou mraky

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ani mi nemluv Mě zase hodně zajímají obory typu mezinárodní vztahy nebo třeba management cestovního ruchu, jenže tam všude taky berou strašně málo! Vůbec nevim, jak se budu připravovat ani kdy začnu Zatím jsem ve fázi výběru školy...na práva jsem taky chtěla, ale u nás v Plzni už je to takový...jak to říct Všichni víme, jakou "prestiž" ta škola má. A šanci na to, že by mě vzali do Prahy...nevim :/

arrow
profile_image
hary2258
od 6. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jj no Práva v Praze to je něco no to je můj sen...ale jak říkáš pravděpodobnost je malá (z více než 5500 uchazečů jich berou 720 ...) ale tam se právě chci dostat, a když to nevyjde tak právě bych nakonec asi šel na tu MUP ale na nějakej obor kde se fakt jedná o prezenční studium v pravém slova smyslu...
Ale říkám si, že kdybych se dostal na práva v Plzni tak bych šel i tam, přece jen, ta "situace" je už vyřešená (doufám) a za chvíli se objeví něco jinde a lidi na to zapomenou...a když člověk ví, že si to studuje poctivě, tak se nemá za co stydět, pořád to jsou práva a to nemá jen tak někdo...a požádat o přechod z Plzně do Prahy můžeš kdykoliv...
Já jsem teď právě v Plzni na ekonomce, takže proto by mi ty práva v Plzni ani nevadily, ale třeba na poslední rok bych přestoupil právě do tý Prahy aby výsledný razítko na diplomu bylo s nápisem Karlova univerzita... já si na tyhle formálnosti a maličkosti potrpim

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No na ten přechod Plzeň - Praha moc nepomýšlej, odmítají to teď dělat (a to se netýká jen práv, kamarád chtěl přestoupit na oboru politilogie Brno-Plzeň a že v žádném případě). Navíc proč by tě Praha měla brát na jeden rok, když jsi byl celé studium jinde...
Jinak k tomu soukromá x veřejná škola - spousta lidí si myslí, že absolventi soukromé školy jsou něco míň. Možná je tam větší procento těch, co by jinak neuspěli, ale ve výsledku u pohovoru to vypadá tak, že na školu koukají jen v případě, že za sebou nemáš žádnou praxi. A jelikož se dneska automaticky předpokládá, že budeš chodit na nějakou brigádu už během školy, tak po škole je to fuk - budou koukat na to, co máš za sebou a jak jsi dobrý, co předvedeš. Stejně, jako i z veřejné školy odcházejí lidi s nedostatky, tak i ze soukromých škol odcházejí lidi s "budoucností".

arrow
profile_image
hary2258
od 6. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no s tim posledním rokem to myslim obrazně, ale znám pár lidí co letos přecházeli na žádost a přímo z práv v Plzni a Olomouce do Prahy....a myslim že určitě je šance, protože někdo se ze všech sil naučí na přijímačky, dostane se na Práva ale po 4 přednáškách zjistí že ho to absolutně nebaví a že právník v televizi ve filmu z USA je něco jiného než se učit stohy knih a lejster, takže po prvním semestru odpadne dost studentů, kteří uvolní místo, právě těm kteří chtějí přestoupit...(pouze můj názor)
Ale jinak souhlasim s tim co říkáš ohledně veřejných a soukromých škol...Dokonce si myslím že lepší uplatnění mají studenti soukromých škol, protože tam i povinná praxe již během studia a navíc škola nezabírá tolik času a většina studentů při studiu pracuje nebo brigádničí (i z důvodu školného převyšujícího 50tis za rok)...

arrow
profile_image
hary2258
od 6. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ovšem vybrat správně VŠ není nic jednoduchého a co se týče těch soukromých tak už vůbec ne...proto jestli zde je někdo kdo má zkušenosti z MUP nebo UJAKem tak prosím napište, za jakékoliv info budu moc rád a myslim že nejen já

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené