Uvítám vaše návrhy na místa, která bychom neměli zapomenout navštívit. Do Moskvy poletíme pravděpodobně v srpnu. Budu ráda jak za tipy na památky, tak i obchodní centra a restaurace s tradiční kuchyní a zajímavé části města.
Děkuji

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Reaguji na 5Peta: Ahoj, tak určitě Kreml, pak tam je takový park rozvoje, nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje, ale bude to něco s vědou a technikou - to je zajímavé, i když svým způsobem hrozné. Byli jsme i u Patriarchových rybníků, ale to spíš kvůli Bulgakovovi a Mistru a Markétce. Nejsou to ani moc rybníky, ale bylo to tam docela dobré pro relax. V Moskvě je hodně věcí na koukání, i když já bych spíš doporučila Petrohrad - tam to pro mne byl zážitek. V Moskvě jsem se docela bála.
Na jak dlouho jedete?

Cituji PíBí: V Moskvě je hodně věcí na koukání, i když já bych spíš doporučila Petrohrad

jj, tam se chystame časem, ale teď je na plánu Moskva, protože tam budeme bydlet u známých.

Cituji PíBí: V Moskvě jsem se docela bála.

já tam nebudu sama, tak snad se nebude čeho bát.

Cituji PíBí: Na jak dlouho jedete?

Letíme na týden, ale ti naši známí budou ve všední dny v práci, takže se nám nebudou moct věnovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Cituji 5Peta: jj, tam se chystame časem

To ráda slyším. Petrohrad mne nadchl, sice takovým ruským způsobem, ale i atmosféra toho města a lidé - měli jsme tam jen samá dobrá setkání.

Cituji 5Peta: já tam nebudu sama, tak snad se nebude čeho bát.

Také jsem tam nebyla sama. ) Ale problém byl spíš ve mně. Ani se nám tam nic nestalo (jen nás v metru a na Rudém náměstí honila ta jejich policie, mířili na nás a křičeli, tak to bylo nepříjemné, ale to bylo kvůli tomu, že tam přítel fotil). Jen nám samotní Rusové říkali, že se tam dost krade, tak jsem byla asi předem podezíravá.

Cituji 5Peta: Letíme na týden

To je dobré. Ale na ten Petrohrad někdy časem bych doporučila víc času. My jsme tam byli 12 dní a bylo to skoro málo.
Zkusím ještě zavzpomínat, co se mi v Moskvě líbilo. Ale my jsme do ní přejížděli právě z Petrohradu, tak mi to splývá. Také už je to tedy skoro 7 let, co jsem tam byla.

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Jo a ten Kreml bych doporučila určitě s průvodcem a vyhradit si na něj dost času. My jsme si zaplatili individuální prohlídku a stálo to za to. Jen počítejte s tím, že vstupy pro cizince jsou docela dost drahé. A navíc mají takovou specialitu (tedy měli tenkrát, možná už je to dneska jiné), že tě pustí do objektu (třeba nějakého paláce), ale pak si musíš dokupovat jednotlivé vstupné do pokojů a do zahrady. Ale myslím, že to nebyla oficiální věc, že to prostě ty ženy tam zkoušely. Ovšem, když jsme si jeden pokoj nedokoupili, tak před námi zamkly. Nebo se tvařte jako místní (pokud umíte rusky a vypadáte trochu slovansky, tak to máte v pohodě ) a půjdete všude za pakatel.

Co se týče jídla, tak jsme zkoušeli dost borščů, nevím, jestli ho máš ráda. Podle jednotlivých (bývalých) svazových republik a možná i podle měst se diametrálně lišil, to bylo hodně zajímavé. Pak klasicky pelmeně a bliny nebo blinčiky. Ty také doporučuji. A potom jsme tam chodili na takové placky (v Moskvě si ale nepamatuji kam přesně, ale byly to takové ty pouliční stánky) - vypadaly jako langoše, ale měly různou náplň (třeba strouhané brambory, zelí, sýr a tak - tu sis mohla vybrat). Takhle to zní šíleně, ale byly moc dobré a levné. Absolutně mi nechutnal kvas. Brr. Ale prodávají tam v plechovkách míchané nápoje (třeba gin+tonik), ty byly dobré. Jo a měla jsem tam hodně velký problém s platbou kartou. Ale to se od té doby už snad opravdu změnilo, protože okolo toho vznikly tedy šílené historky.

Reaguji na PíBí:
Ty jo, super a díky za rady. Já se sice rusky učím, ale že bych působila jako rodilá Ruska, to asi ne. A vzhledem jsem spíš takovej ten jižanskej typ, tak uvidíme.
Jako s penězama počítáme, že to nebude nejlevnější.
Mám ještě dotaz na toho průvodce, to jste ale měli výklad v ruštině, ne? On totiž přítel jako vůbec rusky neumí, takže je mi jasný, že by něco málo pochytil, ale asi zrovna moc.
Co se týče jídla, tak to chceme všechno taky ozkoušet. Pravda je, že na kvas jsem ani nepomyslela, nějak mě to nelákalo a úplně jsem ho vypustila z hlavy. Ale když bude možnost, tak ho taky zkusím.
S tou kartou, to mě trošku děsíš, já jsem zvyklá všude v zahraničí dělat tak 90% plateb kartou. Takže se radši pojistím hotovostí.

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Ne, my jsme měli průvodkyni, která mluvila anglicky. Tenkrát se to tam nesmělo, bylo to tresné (pro ně), ale nějak jsme se domluvili. Bylo to opravdu zajímavé. Bez toho výkladu bych z toho měla minimum. A co se mi moc líbilo v Kremlu - je tam hodně zvonů a když chytneš hodinu, kdy všechny naráz začnou bít - to je opravdu nádhera. Nevím, jestli už jsi v Rusku někdy někde byla, ale mne tam hodně překvapilo to jejich megalomanství. Sice jsem o tom slyšela, ale jak to člověk vidí na vlastní oči, je to jiné.
Jak říkám, určitě se tam hodně věcí změnilo, tak tě nechci tou kartou strašit. Ale hotovost bych s sebou vzala. Já jsem třeba v Moskvě chtěla kartou platit v lékárně (blízko Rudého náměstí, tak jsem čekala, že tam budou na cizince zvyklí). Dala jsem jí svojí, ale řekla, že tuhle neberou (měli ji obrázku na kase, ale dobrá... ). Tak se přítel zeptal jakou berou. Jednu řekla a tu on náhodou měl, tak ji vytáhl, že tedy zaplatí on. A v tu chvíli řekla, že karty vůbec neberou. Když jsme namítli, že na dveřích a na kase mají napsáno, že berou, tak odvětila, že ano, berou, ale jen ve všední den. A byla sobota. No, naštěstí jsme ještě nějakou hotovost měli. A něco podobného se nám stalo pokaždé, když jsme chtěli kartou platit.

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Ale ono to tam vůbec bylo takové... zvláštní. Třeba s těma penězma také - v Petrohradu jsme vystoupili z letadla a chtěli dojet do města (byli jsme na letišti pár kilometrů za městem). Do Ruska se tenkrát nesměli vozit rubly, muselo se to měnit až u nich z dolarů. Z letiště jel autobus (za rubly) a.... teď si nevzpomenu jak se to jmenovalo, ale byly to předělané tranzity pro cestující, ty měly pevně danou trasu, ale v rámci té trasy ti zastavily kdekoli (to měli vychytané) - také se platilo v rublech. Ale na letišti nebyla ani jedna jediná směnárna. Nakonec jsme to tam vyměnili v jednom baru (ve "velmi výhodném kurzu" ).

Reaguji na PíBí: Jejda, tak to zní fakt zajímavě, to si teda vezmeme radši jenom hotovost a karty jen na případ nouze. Ale jsem z toho trošku na vážkách, nevím teda, kolik peněz s sebou brát. Vůbec si na takový město nedokážu udělat odhad.
Zároveň se bojím toho kradení. To mi říká každej, ať si na to dáváme bacha.
My jedeme do Ruska poprvé.

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Reaguji na 5Peta: Ve skutečnosti jsme se tam s krádeží ale nesetkali. Ani osobně, ani jsme nic takového neviděli. To třeba v Barceloně se nám to stalo 2x a to jsme tam byli kratší dobu. Spíš bych tam asi opravdu nikam nechodila sama. A do nějakého klubu nebo jít se bavit večer, bych šla jen s místními. Ale jak říkám, byla jsem tam už před 7lety, může to být jiné a bezpečnější.

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Obecně doporučuji jejich parky, to jsme byli v několika a bylo to tam hezké. Jen občas špinavé, ale to tak je asi všude.

Cituji PíBí: Obecně doporučuji jejich parky

super, parky mám ráda, strašně jsem si oblíbila ty londýnské, tam jsem byla několikrát, mám to město moc ráda a tady u nás mi něco takovýho docela chybí, nebo ne že by parky nebyly, ale většinou se tam povalují bezdomovci, je tam špinavo a sednout si do trávy (byť na deku) znamená sednout si na psí "překvápko"....

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Jo jo, přesně tak.

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Jinak jsem se dívala na net na ty památky, jestli si na něco nevzpomenu, ale nic moc jsem tam nenašla. To mne překvapuje, protože Moskva je opravdu zajímavé město. Většinou je tam ten Kreml a jeho okolí (tam je i nějaké velké muzeum, zajímavé a minimálně jeden park). Na ten Kreml si vyhraďte třeba den času. Je toho tam fakt hodně.
Asi bych ti opravdu doporučila koupit spíš nějakou tu knížku.
Moskva je město kontrastů (třeba i těch náboženských - myslím teď v architektuře).
Určitě si všímejte Stalinových věží. Skoro z každého místa v centru Mosky vidíš aspoň dvě (ze sedmi). Být vámi, tak bych se na jednu z nich šla podívat i zblízka. Zdálky to tak nevyzní, ale zblízka jsou opravdu obrovské.

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Našla jsem to. Ten park rozvoje nebo jak se jmenuje, je: výstaviště VHNCh. Hned u něj je památník pokořitelů kosmu. Být vámi, tak tam se také vypravím. I když pro mne to byl spíš skličující a hrozný zážitek (bylo to tam strašně zanedbané, na jednu stranu, na druhou stranu všechno pozlacené, obrovské, bijící do očí - prostě ruské). Také mne překvapilo, že když jsme tam byli my, tak ještě na každém rohu stála socha Lenina. Jednou jsme našli i sochu Stalina. Zvláštní.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené