arrow
profile_image
Fujtosemselek
od 11. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vždycky jsem si kladla otázku, co medika (myslím tím muže i ženy) při výběru své specializace vede k tomu, aby si vybral právě tento obor? Gynekologie je samozřejmě stejně potřebná jako jiná odvětví medicíny, ale přiznejme si - narozdíl od ostatních značně choulostivé. Několikrát už se stalo, že gynekolog znásilnil pacientku při vyšetření, takže jsem v tomto povolání vždycky taky cítila určitou "úchylnost" nebo jak to nazvat... Prostě nedokážu si ani ve snu představit, že bych toto povolání dělala. Jaký na to máte názor? Třeba se tu objeví někdo z oboru, kdo mi to pomůže lépe pochopit...

arrow
profile_image
Efemera
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Fujtosemselek: Několikrát už se stalo, že gynekolog znásilnil pacientku při vyšetření

Neslyšela jsem nikdy ani o jednom případu!

Cituji Fujtosemselek: takže jsem v tomto povolání vždycky taky cítila určitou "úchylnost" nebo jak to nazvat

bože co si pak myslíš třeba o urologii nebo lidech v pohřebnictví ?

Fujtosemselek
Možná za tím vidíš jenom "nohy nahoru a ukaž fufinu" .......
Oni za tím třeba vidí malé děti, porod, nový život, zázraky reprodukce....
Gynekologie přece není jenom o pohledu na ten jeden orgán zvenčí

Cituji Fujtosemselek: Několikrát už se stalo, že gynekolog znásilnil pacientku při vyšetření

také jsem o tom ještě neslyšela, ani nikoho takového neznám...

Mně to přijde povolání jako jiné, to bysme se mohli zrovna tak ptát, proč je někdo elektrikář, když ho může zabít proud, proč je někdo řidič, když může nabourat nebo nádherný případ Efemera - lidé v pohřebnictví či jiných lékařských odvětvích. Já si nedovedu představit, že bych byla třeba zedníkem nebbo horníkem, jiný by nemohl být lékařem. Ale přesto se najde někdo, komu se tohle povolání zrovna líbí a naoplátku by nedělal to, co dělám já. Trošku zvláštní téma, ale svůj názor jsem vyjádřila

Cituji Efemera: bože co si pak myslíš třeba o urologii nebo lidech v pohřebnictví ?

nebo co teprv takovej proktolog!!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem nad tím taky přemýšlela.. A nakonec jsem dospěla k závěru, že k tomu člověka vážně vede obdiv ke zrození, těhotenství atd. a ne nějaká úchylnost..

Cituji Fujtosemselek: Vždycky jsem si kladla otázku, co medika (myslím tím muže i ženy) při výběru své specializace vede k tomu, aby si vybral právě tento obor?

mám známého, který je gynekolog a ptala jsem se ho na to, protože mě to taky vždycky zajímalo. Říkal, že se rozhodoval podle toho, ve kterém oboru by bylo možné mít soukromou praxi. Těžko by si zařídíl třeba soukromou chirurgii Jasně, že i zařízení gynekologie není žádná sranda, ale vzhledem k těm poplatkům, co se většinou na gyndě zaplatí je to asi pořád lepší "byznys" než třeba ta urologie. A taky co si budem povídat, myslím, že většina z nás půjde na gyndu do nějaké hezky zařízené ordinace i když za větší poplatek, než někam do oprýskané nemocnice za 30,-

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Fujtosemselek: Několikrát už se stalo, že gynekolog znásilnil pacientku při vyšetření, takže jsem v tomto povolání vždycky taky cítila určitou "úchylnost" nebo jak to nazvat

Nikdy jsem o žádném případu neslyšela.

Stejně tak bysme se mohli ptát, co vede lidi k tomu být popelářem - copak jsou to čuňata a rádi se hrabou v odpadcích? nebo proč někdo pracuje v pohřebnictví - copak je to nekrofil? proč se někdo stane uklízečem na toaletách - že by ho bavilo uklízet cizí *****? Já na té profesi nevidím nic špatného, na gynekologické potíže bohužel trpím odmalička, poznala jsem spoustu gynekologů i gynekoložek, každý byl nějaký, někdo příjemný, někdo méně, ale NIKDO z nich nebyl úchyl.

StellaFlorea
to je fakt, soukromou chýru asi těžko někdo bude mít. A co se fakt tý gyndy týče, do toho jsou ženský obětovat trošku víc peněz, minimálně bych chtěla lepší kvalitu aspoň v době těhotenství a i kdybych si to měla zaplatit, půjdu za lepším. A hlavně - rodit se bude pořád a ženský budou mít pořád problémy. Neříkám, že jinde to tak není, ale odřené koleno si ošetřím doma, zatímco s výtokem půjdu za doktorem.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No,mě osobně to jako divné povolání nepřijde.Naopak,co by plno žen bez těchto odborníků dělalo.Nechápu,jak někoho vůbec napadne,že je to úchylnost.
Lékař přeci nepohlíží v tu chvíli mlsně na ženu,jeho práce mě přijde naprosto normální a přirozená..Pravda,nechodím tam ráda,ale to k žádnému doktorovi.

arrow
profile_image
rattty
od 29. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

gynekolog si může otevřít snadno soukromou ambulanci a hlavně ta té gynekologii zase toho moc není....co se týká na naučení...když to porovnáš s chirurgii, onkologii, plicním nebo internou, není to tak strašné....i když na druhou stranku, když tam přijde nějaká šmudla....ale taky může říct, že má plno a že už nepřibýrá

arrow
profile_image
Playenka
od 23. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co třeba patologie, to není "úchylnost"? Můj drahý je soudní lékař a když jedná z pozůstalými tak pořád slyší: "Pane doktore, vy jste takový milý, proč neděláte něco jiného?" Je to zaměstnání, jako každé jiné, navíc docela zajímavé (imaginární smajlík).

arrow
profile_image
rattty
od 29. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji StellaFlorea: že většina z nás půjde na gyndu do nějaké hezky zařízené ordinace i když za větší poplatek, než někam do oprýskané nemocnice za 30,-

hlavně když je tam čisto, nebojíš se, že někdo otevře dveře a bude se ti dívat až do krku když je tam příjemný doktor, ktreý Ti vše vysvetlí, udělá Ti v ordinaci ultrazvuk a nebude Tě hnát zase k nekomu dalšímu.....a je i příjemné, když sestřičká má místnost před ordinací, kde si Tě posadí a zeptá se na nějaké zmeny atd...a pak když ji lékař potřebuje, tak si ji zavola a když ne, tak si je "u sebe" a Ty se nemusíš cítít hloupě....

pamamtuji si, že jsou i sestry, které Ti zírají do pipiny s lékařem jako kdyby jsi tam měla diamanty nebo co....když jsme chodili na praxi, to byli zážitky...

moje kamarádka chtěla být gynekolog - lákaly jí porody

a tedy trochu nechápu, proč by měla být vagina "choulostivější" než takové řekněme ledviny

Ale chápu, že to má každý jinak - každopádně pochybuju, že by normální lékař měl k těmto orgánům jiný vztah než právě k těm ledviná

arrow
profile_image
Misty87
od 29. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že jsem o nějakém úchylném gynekologovi už slyšela...uspal pacientku a pak ji znásilnil. Ale to bylo bůhví kde a je to asi spíš výjimka.
Já osobně bych třeba v životě nemohla jít ke chlapovi, vždycky hledám doktorku. I když jsem slyšela, že chlapi jsou v tomhle oboru jemnější, já bych se před ním prostě hrozně styděla

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené