jako student dostávám přídavky, o prázdninách se chystám na brigádu, od jaké výše ji musím nahlásit?

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na luftrohra:

Podle mě to teď hlásit nemusíš, tyto současné přídavky se berou na základě příjmu za určité období (které už bylo). Budeš ten příjem zřejmě přiznávat až při následující žádosti o přídavky. Ale opravte mě, pokud se pletu.

Nikam nic hlásit nemusíš. U přídavků se posuzuje příjem za předchozí kalendářní rok. Takže až příští rok se tvůj příjem z brigády vypíše do potvrzení o příjmech nezaopatřeného dítěte za červenec a srpen, ale nárok na přídavky to neovlivní, příjem za prázdniny se nepočítá do průměru. Pokud teda máš brigádu legálně, budeš odvádět daně atd. Pokud budeš dělat někde na černo, tak bych to vůbec neřešila.

arrow
profile_image
Lejlaaa
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já to většinou vůbec neřeším, nezmiňuju.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji kukki: příjem za prázdniny se nepočítá do průměru

z čeho čerpáš?

bohužel, jakýkoliv příjem se počítá do průměru a zálží, kolik si z dané období vyděláš

když si vyděláš pár tisíc, pravděpodobně to výši přídavku nezmění

pokud by si s vydělala na brigádách o prázdninách třeba 50 tis, pak už by to vliv určitě na výši přídavků a sociálních dávek mělo

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji luftrohra: jako student dostávám přídavky, o prázdninách se chystám na brigádu, od jaké výše ji musím nahlásit?

kvůli přídavkům bys měla hlásit všechny příjmy, ale mohu tě uklidnit - brigády o prázdninách se do celkového příjmu rodiny (který rozhoduje o udělení/neudělení přídavků) nezapočítává. Pokud ale máš brigádu mimo prázdniny, tak už se to započítávat bude....Jinak samozřejmně se to započítává až do příjmů na tento rok, takže to ovlivní/neovlivní uznání přídavků v příštím kalendářním roce (a to taky budeš příjmy dokládat...)

Cituji matadi: z čeho čerpáš?

Mě třeba to samé řekla přímo úřednice na sociálce )tedy před 5 lety....nevím, zda to od té doby nezpřísnili...)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené