arrow
profile_image
Shalinka
od 4. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jestli se někdy někomu stalo, že by si ředitel školy, chtěl ověřit Vaši finanční situaci, tzn. kolik vyděláváte, jestli dostáváte přídavky, jestli máte dluhy? Nezdá se Vám to jako zásah do soukromí?

arrow
profile_image
teririnka mojeid
od 2. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A odůvodnil to nějak? Tak jak to píšeš určitě ne, nenech si to libit...

arrow
profile_image
Shalinka
od 4. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na teririnka: Skrz nějaké stipendijní programy pro děti ze sociálně slabších rodin. Ale nevím, proč si automaticky ověřuje všechny rodiny, myslím, že bychom museli o něco zažádat ne?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Shalinka: tak se ho zeptej, proč to chce vědět...
Tipla bych, že pokukuje po nějakém EU projektu - že něco vyplatí potřebným a něco zůstane na vybavení školy...

Cituji Shalinka: proč si automaticky ověřuje všechny rodiny

jednoduše proto, aby mohl vykázat kolika % žáků ze všech se ten problém týká

arrow
profile_image
Shalinka
od 4. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: To asi tak i bude, ale když mu to nechci sdělovat, ani žádné stipendium nechci i kdybychom soc. slabší byli? Já hledala něco v zákonech, ale nevím po čem přesně se koukat, takže je to těžké.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Shalinka: vždyť nejde jen o tebe...taky by to nejspíš nebylo hned.

Tak mu normálně řekni, že na tyhle otázky nechceš odpovídat. Ale není to náhodou úplně anonymní? Při dotazníkovém šetření by to tak mělo být, aby se lidi nepřikrašlovali

No je hloupé, že vám přesně neřekl cíl, proč to dělá...jak u doktora, běžné v naší zemi

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A jak by si to měl ředitel ověřovat? Pokud jste nežádali o nějaký stipendijní program (právě to sociální), tak není důvod, proč by si to jen tak, ve vlastním zájmu měl zjišťovat. A i kdyby, tak by to šlo přes takový orgány, který mu tuto informaci nepodloženou papírem se žádostí a podpisem rozhodně neposkytnou... Ale bylo by fajn, kdyby jsi popsala celou situaci...
Ovšem, pokud sis za zády rodičů zažádala o stipendium na podporu a teď se ředitel dohmátne, že to je nepodložený, tak asi budeš mít problém... - Jen takhle mi tvůj dotaz vyplývá, pokud to je jinak, tak se nezlob, nechtěla jsem urážet, jen varovat. Vycházím pouze ze zkušeností s "dětma" na ZŠ a SŠ.

arrow
profile_image
teririnka mojeid
od 2. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Prostě se ho zeptej, na co to chce vědět a podle toho odpověz, že nestojíš o žádný stipendijní program a ani příspěvek a tudíž není důvod mu cokoliv sdělovat

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A jestli jde o dotazníkové anonymní šetření, tak to může být přesně z důvodu, jak psala farahh. Každopádně bych řekla, že jen tak nepodloženě ti za zády nic zjišťovat nebude.

arrow
profile_image
Shalinka
od 4. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si o nic nezažádala, jen mi kluk donesl ze školy papír, že mám doložit kvůli připravovanému stipendijnímu programu nějakej papír ze sociálky, jestli jsme soc. slabší. No jelikož žádnej dotazník nikde není a na tom papíře by bylo nejspíš moje a přítelovo jméno, tak to moc anononymní není.

arrow
profile_image
Shalinka
od 4. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás upozornit, že od 1.1.2014 bude pro naše studenty k dispozici nový stipendijní program pro děti ze sociálně slabších rodin.
Z tohoto důvodu prosím doručte do tohoto data Potvrzení o výši příjmu Vaší rodiny.
Velice děkujeme za spolupráci a pevně věříme, že tento program pomůže právě Vašemu dítěti.
S pozdravem
...... ředitel školy

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Shalinka: tak pak je vcelku jednoduché mu papír vrátit se slovy - o žádný příspěvek žádat nebudeme, děkujeme za nabídku, ale nevyužijeme jí.
Žádný problém...

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji farahh: No je hloupé, že vám přesně neřekl cíl, proč to dělá...jak u doktora, běžné v naší zemi

nikomu se nebrání, aby se zeptal... Líná huba, holé neštěstí

Napiš na druhou stranu papíru, že nejste sociálně slabší rodina a svým dětem pomáháte sami a nečekáte na jakýsi program a pošlete to zpátky

Cituji Shalinka: pevně věříme, že tento program pomůže právě Vašemu dítěti.

To zní jako "Pevně věříme, že právě vy jste ta sociálně slabá rodina"
Taky bych řekla, že ředitel kuje jakési pikle, jak se trošku napakovat na nějakém projektu, jiný smysl mi to nedává ....

arrow
profile_image
teririnka mojeid
od 2. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na dadabus: přesně, také bych řekla, že v tom bude nějaký háček... Navíc bych řekla, že by kvůli tomu třeba svolali schůzky nebo Vám to prostě nějak vysvětlili už dřív, abyste už před tímhle dost pitomým dopisem věděli, že se něco takového chystá...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené