arrow
profile_image
Majerkat
od 24. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, chystáme se s přítelem na dovču koncem srpna a nemůžeme se rozhodnout mezi Irskem a Skotskem. "Koupací" dovolenou absolvujeme předtím, takže tady nám půjde hlavně o krásnou přírodu a památky a rozumné počasí. Ráda bych slyšela názor někoho, kdo byl v obou zemích, kde se mu líbilo více. Případně můžete rovnou doporučit konkrétní ubytování nebo dát tipy na výlety.
Pojedeme tak na 10 dní, cenově je nám to jedno, ale obecně máme rádi spíš ubytování v menších romantických penzionech než ve velkých hotelích, raději s výhledem do přírody než na ulici apod. Prostě klid, romantika, příroda a památky
Díky moc.

Irsko mi připadá z hlediska přírody i památek zajímavější

arrow
profile_image
MissAmber
od 5. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Irsko

Jsem taky pro Irsko, v Dublinu bych prosmejdila par zajimavych mist a pak bych se vydala na zapadní pobrezi. Muzu doporucit Aranské ostrovy. Úzasny uchvatny, prostě človek stojí na vysokánským útesu a před ním už jen oceán. Nepopsatelnej zážitek.

Já byla jen v Irsku, tak nemůžu porovnat, ale doporučuju. Jeli jsme autem trasu Dublin-Bray-Kilkenny-Waterford-Cork-Dublin. Vždycky prostě 2-3 noci na jednom místě a podnikali jsme výlety v nějaké normální vzdálenosti od něj. Doporučuju NP Wicklow Mountains, tady je u města Enniskery vodopád, dům a zahrady Powerscout, pak Glendalough, Mahon Waterfalls, liduprázdno, krásná příroda, útesy v Kinsale, mys Hook a maják na něm, je tam toho spousta.

arrow
profile_image
Majerkat
od 24. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No vida, díky holky, ani jsem nečekala, že se to bude vyvíjet takhle jednoznačně Mě na Skotsku přitahují opuštěné hrady a taková ta ponurá atmosféra, mám ráda tuhle temnější romantiku, ale Irsko možná bude celkově lepší volba.

Já byla v obojím, ale větší zkušenost mám se skotskem, tam jsem byla měsíc a naprosto mě to nadchlo. Jak edinburgh, které je podle mě jedno z nejkrásnějších měst na světě, tak hrady, jezera, a hlavně fantastické highlands- já si tam přišla jakobv ráji. Propojení jejich kultury a historie dýchá ze všech koutů. Pasáček ovcí si hraje na celé údolí na dudy, chlapy přijdou večer v kanceláře, navléknou kilt a jdou do pubu :)

arrow
profile_image
Klara_111
od 5. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem byla na obou místech a víc se mi líbilo Skotsko. Minimálně porovnání Edinburgh vs. Dublin jasně vítězí. Protože souhlasím s truksajda, že to město je jedno z nejkrásnějších, které jsem viděla.
Kolem pobřeží jsou úchvatné zříceniny hradů (Skotsko více než Irsko) Ale víceméně je to hodně podobné. Pokud máš ráda Harryho Pottera, tak zase Skotsko zajímavější.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené