arrow
profile_image
Petti
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den,

chtěla jsem se optat zkušenějších,na co jako rozvedená se dvěma dětmi 7 a 5 mám nárok, když platím nájem 6000, alimenty činí 4500. V nájemním bytě mám já i moje děti trvalý pobyt. V současné době jsem bez práce. Vím, že životní minimum je pro nás kolem 7 tisíc, nevím však, do jaké výše mi mohou dát příspěvky na bydlení a pak, zda se do životního minima počítají i příspěvky na děti. Než půjdu na úřad, byla bych ráda trochu v obraze..

Děkuji za rady

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně máš nárok na to jít na úřad práce, který ti v ideálním případě pomůže najít práci a ty nebudeš muset řešit, jak vytřískat co nejvíce příspěvků od státu.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji HanLiu: Rozhodně máš nárok na to jít na úřad práce, který ti v ideálním případě pomůže najít práci a ty nebudeš muset řešit, jak vytřískat co nejvíce příspěvků od státu.

Sis mohla odpustit, ne všude se dá sehnat práce.

Nárok máš určitě na příspěvek na bydlení (na ten má nárok snad každý), dále na přídavky na dítě a dále už nevím....

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Klariska1241: příspěvek na bydlení

Já třeba ne, prostě mám pocit, že v tomto státě je člověk málem trestaný za to, že slušně vydělává a dotuje všechny, co nemají ani zájem pracovat.

arrow
profile_image
Petti
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na HanLiu:
přijde mi vážně ubohý odsuzovat někoho, kdo nemůže sehnat práci proto, že má malé děti. Ty asi jsi v jiné situaci, prosím potom choď na diskuze tobě rovné... Samo že chci vytřískat peníze od státu. Já dřela několik let, teď když nemám možnost práci najít tak očekávám, že mi to trochu vrátí. A úřady práce tu nejsou od toho, aby někomu práci našly, to už by jsi sama mohla vědět. To je na každém jedinci samotném. Díky za další inteligentní příspěvky.-)

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Klariska1241: příspěvek na bydlení (na ten má nárok snad každý)

Odkdy?

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Klariska1241: na příspěvek na bydlení (na ten má nárok snad každý)

...to těžko

Reaguji na Petti: Záleží na tvém příjmu. Podporu máš? Těžko ti takhle radit, co ti přiznají.

arrow
profile_image
Miruska
od 9. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na HanLiu: být matka samoživitelka a najít si práci je docela náročné...zaměstnavatel si řekne, že je sama, děti jí budou stále marodit a bude stále chybět v práci....a jestli jsou všichni chytří jako ty....

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

1. nikomu nemusí říkat, že je matka samoživitelka
2. já ji vezmu raději, než neschopnou ženskou s odrostlejma dětma, starší důchodkyni nebo ženskou s nastartovanejma biologickejma hodinama, co mi za rok půjde na mateřskou. Pokud mi ovšem na tom pohovoru přijde schopná. Často na pohovorech takové matky hned říkají, že když jsou děti nemocné, tak nemají problém, protože např. bydlí s babičkou atd. Bohužel se setkávám s tím, že lidi si prostě práce naváží, jsou nezodpovědní-chodí pozdě a ani se neobtěžují zavolat, případně nepřijdou vůbec a většinou ještě kradou. Pak já platím šílené daně na ty, co si žijou na podpoře a raději sedí u televize, než si aktivně hledat práci.

Cituji HanLiu: já ji vezmu raději, než neschopnou ženskou s odrostlejma dětma, starší důchodkyni nebo ženskou s nastartovanejma biologickejma hodinama, co mi za rok půjde na mateřskou

a ty seš nějaká královna nebo co? mluvíš o sobě jak o všehoschopné ženě, vzpamatuj se ty bys někoho vzala? to bys prvně musela mít nějakou pozici drahoušku vrať se zpátky na zem a hned potom poučuj matky samoživitelky

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Amarante: to bys prvně musela mít nějakou pozici drahoušku

No samozřejmě, že takovou pozici mám a píšu to z vlastní zkušenosti, takže klid.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Petti: Vím, že životní minimum je pro nás kolem 7 tisíc,

Kolik tedy máš měsíční příjem?
Komplet s alimentama,přídavkama máš kolik?
Hlavně se nahlaš na úřad práce,kde bys měla dostat podporu když jsi pracovala.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji HanLiu: No samozřejmě, že takovou pozici mám a píšu to z vlastní zkušenosti, takže klid.

Zajímavé, nezakládala jsi tuhle diskuzi, že máš "stojící" zaměstnání a jsi tedy od rána do večera na nohou?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Amarante: stačí si přečíst názory HanLiu v této diskuzi https://www.omlazeni.cz/zapsat-titul-bc-67-363588-0 .html

Reaguji na Petti: tady je pár informací, tak snad Ti to pomůže :
http://www.maminka.cz/clanek/penize-a-kariera/na-j ake-davky-maji-matky-samozivitelky-narok

http://dumfinanci.cz/clanky/4198-jake-davky-muze-c erpat-osamela-matka/

Btw naprosto každý se může dostat do této "nepříjemné" situace z jakékoli pozice....

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lady Flame: Zajímavé, nezakládala jsi tuhle diskuzi, že máš "stojící" zaměstnání a jsi tedy od rána do večera na nohou?

Zakládala, to bylo měsíc, když jsem se zaučovala, v tom tématu to dokonce píšu. Každopádně pokud bych dělala třeba senior produkční, pravděpodobně také budu lítat celý den po place a občas vybírat zaměstnance, zatímco jako hajzlbába bych celý den seděla. Takže mi to nepřijde úplně relevantní.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené