Ahoj všem a předem děkuji za pomoc. Chtěla bych se zeptat těch z vás kdo má zkušenost z pracovním úřadem či byl/a ve stejné nebo podobné situaci Do konce listopadu mám smlouvu na určito, v tomto termínu mám také podepsat smlouvu na neurčito. V práci již nejsem spokojená a tak jsem se rozhodla smlouvu nepodepsat. Mám nárok na podporu ? Mám odpracováno dost na podporu, jen mi známý řekl že nemám nárok na nic pokud jsem "sama" z práce odešla. Jak tomu tedy je ? Jsem teď zmatená

arrow
profile_image
Pati.baby
od 6. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nárok na podporu je, když máš odpracovaný rok ... aspon myslím. Neuvedla jsi jak dlouho pracuješ

napsala jsem že odpracováno mám co se týče nároku, jde mi o tu část se smlouvama Je možný abych neměla nárok n podporu pokud sama odejdu - nepdepíšu smlouvu na neurčito ?

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, pracuju na ÚP, takže můžu poradit pokud máš odpracováno 12měsíců za poslední dva roky, tak máš VŽDY nárok na podporu, pak ale záleží na její výši a to je právě ovlivněno způsobem ukončení... pokud tě vyhoděj, dostaneš podporu největší, pokud odejdeš sama tak je to míň... Ale jinak dobu podpory to neovlivní, jen je míň procent...

Pokud odejdeš sama, máš nárok na 45 % z platu po dobu 5ti měsíců. Pokud by ti smlouvu neprodloužil zaměstnavatel nebo tě vyhodil, tak pobíráš 65 - 55 - 45 % (tuším 2 - 2 - 1 měsíc, teď si nejsem jistá počtem měsíců).

Reaguji na Jancysska: jéé super to jsem přsně potřebovala. A budeš tak hodná a řekneš mi kolik to tedy činí procent ? berme v potaz ty první 3 měsíce do té doby určo najdu

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ciiicaaa: Pokud odejdeš sama, máš nárok na 45 % z platu po dobu 5ti měsíců. Pokud by ti smlouvu neprodloužil zaměstnavatel nebo tě vyhodil, tak pobíráš 65 - 55 - 45 % (tuším 2 - 2 - 1 měsíc, teď si nejsem jistá počtem měsíců).

jj přesně tak... a tyhle měsíce platí při věku do 50 let, pak je podpora delší než 5 měsíců... Ještě bych doplnila že 45% je i v případě skončení PP dohodou... A počítá se to z průměrného čistého výdělku

Reaguji na martinaatru:
Ciiicaaa Ti již odpověděla. Pokud dáš výpověď ty, sazba je 45%, v opačném případe 65% průměrného platu z předcházejícího zaměstnaní.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tobě končí smlouva na dobu určitou, to, že nechceš podepsat další smlouvu ÚP přece nemůže zajímat! O tom snad nikde záznam není.

Díky ještě jednou Jste všechny moc hodné uzavírám své už jsem se dozvěděla

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na martinaatru:
no já jsem tayk z jedné práce odešla sama, dala jsem výpověď osobně..a na pracáku se mě nikdo neptal na nic..podporu jsem dostávala..ale jsou to už 3 roky,,pracák má púořád nějaké novinky, tak teď nemůžu říct s určitostí

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Fragma10: oni se tě neptají, protože to vidí v tom co musíš dokládat, tak nemá smysl se ptát navíc dost lidí lže, protože si myslí, že si toho nikdo nevšimne, takže co neni psáno - doloženo, to se nebere v potaz... To by ses divila kolik lidí chodí s tim, že dostali od zaměstnavatele výpověď a tudíž chtějí nejvyšší podporu a přitom mají podepsanou dohodu o rozvázání prac. poměru...

arrow
profile_image
Sinquinita
od 5. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám stejný problém jako martinaatru. Jsem ve výpovědní době, která mi končí k poslednímu v měsíci listopadu. Teď nevím, jestli se neopakuju, ale zajímalo by mě z kolika posledních platů se počítá ten průměr pro 45 % podpory. A pokud ještě tento měsíc, resp. ve výplatě za měsíc říjen se mi objeví čístá mzda + bonusy (prémie), tak mi to zvyšuje podporu v nezaměstnanosti?

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sinquinita: Teď nevím, jestli se neopakuju, ale zajímalo by mě z kolika posledních platů se počítá ten průměr pro 45 % podpory. A pokud ještě tento měsíc, resp. ve výplatě za měsíc říjen se mi objeví čístá mzda + bonusy (prémie), tak mi to zvyšuje podporu v nezaměstnanosti?

počítá se to z toho průměrného čistého měsíčního výdělku, o tom ti vydá potvrzení zaměstnavatel, bývá to součástí zápočťáku... sama si ho asi fakt nespočteš, dělá se to takto:
určuje se z příjmů z předchozího kalendářního čtvrtletí, ale do toho příjmu se nepočítají náhrady mzdy (dovolená, překážky apod.), tj. peníze za to, co člověk odpracuje včetně všelijakých příplatků, odměn atd. a to se vydělí odpracovanýma hodinama za to stejné čtvrtletí. vyjde nějaká hodinová částka, ta se vynásobí průměrným počtem hodin za měsíc, což je např. u 8 hod. pracovní doby 173,92 hodin za měsíc. vyjde ti hrubá mzda a z té vypočítáš čistou tak, že uděláš superhrubou, z ní spočítáš daň, pokud ten člověk má nějaké odpočty, tak mu je z té daně odečteš a pak tu zbylou daň odečteš od té původní hrubé mzdy, spočítáš z hrubé odvod zdravotního (4,5%) a sociálního (6,5%) , to taky odečteš z hrubé a pak by ti měla zbýt čistá

arrow
profile_image
Sinquinita
od 5. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sinquinita: O jéééj, tak to opravdu počítat sama nebudu....asi se nechám překvapit...i tak děkuju za informaci

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené