arrow
profile_image
pandula
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, mám opět problém s akné.
V pubertě jsem na to strašně trpěla, kožní lékař mě léčil 3 roky , ale nikdy nic nezabralo tak mi předepsal antikoncepci Diane35.Bylo to jediné co mi zabralo na 100ˇ% .
HA beru od svých 14 let, v 19 letech jsem si řekal , že vyzkouším HA vysadit , abych zjistila jestli se akné opět vrátí když už nejsem v pubertě a hlavně kvuli HA mám menší problémy.Po 3 měsících byla plet nádherná,ale ve 4 měsíci katastrofa , opět tam kde jsem byla.Zpátky jsem nasadila HA.,beru jí už 5 měsícu a přibrala jsem 5 kilo a plet je horší a horší , vubec se to nelepší . Plet mám vysušenou a přitom plnou akne.Záda ? O těch ani nemluvím , celou plochu zad mám posetou akné a také v dekoltu.Nevíte co mám dělat ? Je 5 měsícu ještě učinek HA krátka ? Mám ještě vyčkat ? Nedovedu si ani vysvětlit přibrání 5 kg , předtím jsem nic takového neměla.Nemužu být nějak nemocná ? Děkuju za radu

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

pokud jsem dobře rozuměla, tak už 5 let v kuse užíváš diane35? od 14?

arrow
profile_image
pandula
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na imoen: ano , gynekolog nikdy nic neřekl , abych změnila prášky , že jestli vyhovujou není co řešit, ale od té doby co se mi to ted zhoršilo tak jsem to s ním ještě neřešila, pořád doufám v to , že zabere.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

pokud ano, stalo se ti to, co mnoha ženám, kterým naprosto šílený gynekolog předepisuje vesele (myslím) nejvíce hormonální HA na trhu dlouhodobě. po vysazení rozhození organismu, mnohem horší akné, nabrání na váze, někomu ještě vypadají vlasy.

možná se to časem upraví, možná když zkusíš několik dalších HA, možná když úplně vysadíš. podle toho, co jsem četla, je to u každého jinak. přibírání je podle mě určitě vlivem hormálního "rozhození".

diane35 se mná užívat max. půl roku rok a pak hned vysadit/nahradit nečím méně hormonálním. je tu na tento problém po vysazení dinae35 někde celé téma.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud máš takový problém s akné nebylo by lepší začít používat Roaccutane? Píšeš že tě kožní léčila 3 roky tak nechápu proč tě nezačala léčit Roaccutanem. Nejsem gynekolog ale četla jsem že Diane je docela silná a že je lepší přejít později na antikoncepci s nízkým obsahem hormonů. Takže bych asi přestala řešit akné Diane a přešla na Roaccutane. Určitě se o tom poraď s lékařkou ale tento lék je opravdu určený přímo na akné a zabírá i na ty nejsilnější formy akné. Je to sice dryák ale to Diane taky a myslím že do budoucna tvůj problém antikoncepce stejně nevyřeší.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji onsall: Píšeš že tě kožní léčila 3 roky tak nechápu proč tě nezačala léčit Roaccutanem

možná proto, že jí bylo 14. proboha, 14letým doufám nikdo roaccutane nepředepisuje, jsou ještě ve vývoji.

arrow
profile_image
pandula
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano nasadila pak Diane35, že to je poslední asi možnost a opravdu za necelý pul rok jsem neměla známku po akné , jen patrné jizvy a malý výskyt před menstruací.A dále jsem kožní nenavštěvovala , jen kvuli ekzému a plet mi velmi chválila.
Zkrátka mám asi ted pěkně ty hormony rozházené , právě jsem to vubec nechápala , stravuji se stále stejně a 5 kilo nahoře.
Své gynekoložce jsem poprosila o změnu HA , to jsem ještě neměla navrácení akné a právě se ptala proč a já jen , že už jí beru dlouho a ona jak to nevadí jestli nejsou problémy je vše v pořádku, jak Diana35 je výborná na to akné a jsou na ní super recenze , tak není duvod tak jsem to nechala být.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na imoen: Nemusíte se hned rozčilovat
Reaguji na pandula: jinak paní gynekoložka bez komentáře možná bych změnila i jí. A začít opravdu léčbu ne jen začít používat znovu HA.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na onsall:
ale já se přece nerozčiluju já jsem pohoršena představou, že by existoval lékař, který by předepsal roaccutane v podstatě dítěti.

když existuje lékař, který klidně nechá dianu dlouhodobě užívat puberťačce, a nezdráhá se tvrdit, že je vlastně úplně báječná, už bych se asi neměla divit ničemu

arrow
profile_image
Karolkaa
od 18. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Řekla bych to jednoduše Diane 35 a jí podobné jsou hnus a okamžitě bych ji vyměnila za kvalitní modernější a lepší HA.

arrow
profile_image
pandula
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A mužu poprosit o dopuručeni jakou ? Jestli je vhodná ta Yasminelle ?

arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám to samé, jen s tím rozdílem, že jsem HA už nenasadila a nikdy nenasadím, když vidím co to udělalo. Jinak z Diane jsem kdysi přešla na YAZ a ještě potom na Mirelle, snad nejnižší možné množství hormonů a ty mi i t u pleť nádherně udržely. Ale to zvěrstvo, co nastalo po vysazení i těhlech kvalitních! hlavně záda...Ty máš hormony v téhle fázi prostě už rozházené, řekla bych. Buď bych radila něco z těch jemnějších HA, ale jakmile zase vysadíš, čeká tě to samý, nebo rovnou se na to vykašlat a už nic nebrat a s pomocí kožní počkat až se to samo srovná :-/

arrow
profile_image
pandula
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Agigue: jj záda jsou katastrofa , nedokážu skoro někdy ani ležet jak to bolí, ale vzhledem k tomu , že potřebuji tak i ta HA abych neotěhotněla je to jediné řešení.
Ještě jsem se objednala k jiné kožařce do motola tak jsem zvědavá.
Ale podle vás to zase zmizí ? Když dále budu brát HA ? Je mi z toho úzko , nerada chodím ven a nemám ani náladu kupovat nic na sebe když vím jak vypadám a ani nechci aby se mě přítel moc dotýkal hlavně těch zad

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji pandula: potřebuji tak i ta HA abych neotěhotněla je to jediné řešení.

není, existuje pár jiných, zdraví bezpečnějších způsobů. tento je jen nejpohodlnější.

až vysadíš, budeš to mít zas, a budeš muset časem vysadit. očividně totiž máš problém, který by se měl léčit, ale HA není lék, jen zakrývadlo. čím budeš starší, tím horší pro tebe bude ta fáze, kdy budeš samý bolák a budeš vypadat strašně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené