ahoj potřebuji si založit účet a vůbec nevím na kterou banku se nejlíp obrátit...tento půlrok nebudu mít statut studenta a budu bydlet v Turecku, takže nějaký nejlevnější účet, nejlíp aby v sobě měl i pojištění kdyby to šlo a dalo se aspon dvakrát měsíčně z něj v turecku vybírat zadarmo nebo levně

Reaguji na Wild Paula: na ten účet mi budou posílat naši kapesný z čech a abych si ho tam mohla vybrat každej měsíc a taky mi na to bude posílat asi turecká rodina výplatu nejspíš... pojištění zdravotní jsem myslela, ale to asi si budu muset zařídit zvlášt na pojištovně

arrow
profile_image
ryamara
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mrkni se na účet od mBanky - ta měla výběry v zahraničí zdarma. Ovšem nevím, zda tam spadá Turecko a jestli to stále platí. Každopádně mBanka vždy vycházela nejlíp.

arrow
profile_image
ryamara
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Wild Paula: založit jeden účet v turecku

To by asi bylo ideální - nicméně to není tak jednoduché. Obzvláště pokud, jak jsem pochopila z dotazu, tam teprve jede. Navíc většinou vyžadují potvrzení od zaměstnavatele o příjmu, trvalý pobyt aj. A jestli ten dotaz správně chápu, tazatelka tam bude jen půl roku.....

Cituji Wild Paula: na m banku lze asi zasíslat jen v czk

To je pěkná blbost, až tak zašleš jakoukoliv měnu, automaticky ti to banka převede na koruny..

Reaguji na Gogejla:
Asi to zbytečně dramatizuješ,turecká rodina ať ti dá peníze do ruky a nech si účet v Čechách kde si zaplať i pojištění zdravotních výloh do zahraničí a máš po starostech.
Každá banka má něco a ve výsledku stejně neušetříš nikde.

Reaguji na ryamara: no to bych nedělala, jelikož mi na přítelův turecký účet posílali rodiče v létě nějaké peníze a museli za to platit nehorázné poplatky ve finále asi za 300!! takže to ne... já potřebuju účet kam mi můžou posílat jak rodiče z čech, tak asi i aupair rodina v cizí měně... bud Mbank nebo Unicredit, co jsem se tak informovala.... Mbank je to do 2500 výběr za 35 kč a od 2500 zdarma. A Unicredit se platí 50 kč měsíčně za vedení účtu a výběry by měly být údajně zdarma...tak nevím co zvolit...

Reaguji na Laky: taky si říkám, že turecká rodina mi to může dát v hotovosti a bude to tak nejjednodušší... navíc si budu muset platit zdravotní pojištění protože nebudu student, ale to si budu muset asi vyřídit u svojí pojištovny a nějakym pojištěním cestovním u karty to asi nemůžu spláchnout.... ted jestli tu Mbank a nebo Unicredit no

Cituji Gogejla: navíc si budu muset platit zdravotní pojištění protože nebudu student

To na svojí zdravotní pojišťovně + pojištění do zahraničí.
Já mám € účet u ČSOB a stejně jsou tam poplatky i za vklad z jiné banky přes účet,takže je to asi jedno kde a jaký účet.

arrow
profile_image
ryamara
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Já mám € účet u ČSOB

Přesně! Navíc, já naivka, jsem si myslela, že když si převádím eura z eurového účtu u ČSOB na svůj účet v CZK u ČSOB, že je to bez poplatků .
Poplatkům jako takovým se asi nevyhneš. Teď jde tedy o to, abys vybrala takový účet, kde tě to bude stát co nejméně.

pokud by to ještě někoho zajímalo, tak jsem jako nejlepší shledala Unicredit bank a vybrala jsem si konto Mozaik, jelikož za 119 kč měsíčně mám i kompletní pojištění do zahraničí. Tady se u pojištovny odhlásím a budu platit za vše jen tuhle částku měsíčně

a plus jsem zapoměla dodat, že výběry v zahraničí jsou zdarma a další výhody

A kdybys nakonec potřebovala i účet u turecké banky (kvůli té výplatě či něčemu jinému) tak špatná není tato (někdo dokonce řikal že je to jediná pro cizince ale to nevím jistě) :
http://www.vakifbank.com.tr/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené