arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat zkušenějších, jaké učebnice k přijímačkám jsou dobré. Určitě si koupím modelové otázky přímo na fakultě, ale potřebuji se na ně z něčeho naučit
Biologie pro gymnázia (tlustá, bílá) - ta mi připadá docela dost stručná, takže potom mě napadly takové ty tenké, jak je jich více dílů - Obecná biologie, Biologie rostlin, Biologie živočichů, Biologie člověka, Genetika, Ekologie (nakladatelství Fortuna).
Dobře vypadají knížky od Eduarda Kočárka, ale ten má asi jenom buňku a biologii člověka..
Knížek je spoustu, takže žádám o radu, snad toto téma pomůže i jiným
Děkuji

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nový přehled biologie na biologii(ta je na přímačkách dost obsáhlá), na fyziku a chemku ti stačí odmaturuj a trocha rozumu

arrow
profile_image
Moniii
od 12. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud budeš dělat přijímací zkoušky na 1.LF do Prahy, tak ti stačí modelové otázky. Při testu dostaneš to samé, pouze přeházené odpovědi a to jen někde, většinou je to to stejné. ,)

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Moniii: 2.LF

Souhlasím s tím Novým přehledem biologie http://knihy.abz.cz/prodej/novy-prehled-biologie-1 , měla jsem ji už na gymplu, není to tam složitě napsané, přitom podrobně Chemii a fyziku jsem se učila z modelovek a dostala jsem se všude, jen si nakonec vybrala farmacii

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na medicínu si kup spíš nějakou učebnici somatologie, obecná biologie je zbytečná

arrow
profile_image
Moninqua
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě stačilo to, co jsem se učila k maturitě

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Moninqua: vážně? protože učitelka na biologii nás pořád straší, že ty otázky u přijímaček jsou strašně podrobný..

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zimonka: To podle mě není pravda (mě zkoušky teprve čekají), bavila jsem se s dvěma holkama co dělají medicínu a farmacii a pokud máš gympl tak ti stačí to co se bere tam, na medicínu z biologie je tam jen somatologie - rostliny a zvířata ne a na fyziku se moc nehledí.

arrow
profile_image
Moninqua
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zimonka: my jsme na gymplu měli dobrý učitelky biologii a fyziku, tak to pak nebyl problém. Chemii jsem se učila z odmaturuj a z přehledu středoškolské chemie. Jinak na biolu mi fakt stačila ta bílá učebnice pro gymnázia.

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bejbee: rostliny a zvířata ne

Tak to není pravda. Alespoň u příjímaček na 2.LF jsou...

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bejbee: na fyziku se moc nehledí

No ta je u příjímaček prý nejlehčí, ale i jeden bod ve fyzice může být rozhodující
Reaguji na Moninqua: a kam jsi prosím dělala přijímačky? Tak to docela koukám....nechápu, proč nás teda straší tím, že tam budou takový šílenosti...

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bejbee: Na medicínu si kup spíš nějakou učebnici somatologie, obecná biologie je zbytečná

to není pravda! na medicíně jsou otázky ze všech oblastí biologie....Nový přehled biologie je přímo doporučován lékařskými fakultami jako příprava...somatologie je jen biologie člověka..
na přímačkách je všechno...já tam měla i ekologiii

Cituji bejbee: na fyziku se moc nehledí

prosimtě, kam jsi dělala přímačky na medicínu, že o tom tolik víš?
fyzika je stejně bodovaná jako jako bio a chemie, nevím jak jsi přišla na to, že na ní nehledí, když se z ní dělá v prváku zkouška

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Janissinka: Já jsem si říkala, co je to za kraviny....

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Zimonka: vůbec jí neposlouchej!
tahle nikdy neděla přímačky na medínu a jestli jo tak před 10-ti lety, kde se nehlásilo 2000 lidí
a jelikož děláš přímačky na 2.lf, tak tam bych přípravu už vůbec nepodceňovala..berou tam maloučko lidí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené