arrow
profile_image
Pixie
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem,

na úvod bych chtěla říct: bude mi šestnáct let, brýle ,nosím' přibližně od dvanácti, mám necelé dvě dioptrie. Moje nošení probíhá tak, že si je vezmu na televizi, do kina a na tabuli. Za ty tři čtyři roky jsem si na nošení brýlí absolutně nezvykla, přitom jsem si je vybírala sama, řekla bych, že jsou moc pěkné a za tu dobu už mám třetí, takže je můžu střídat. Ale v brýlích se prostě necítím. Nemůžu k nim přivyknout, neberu je jako módní doplněk a myslím si, že je to škoda - jsem ještě pořád ve věku, kdy mám šanci na zlepšení. Jak jste na tom s brýlemi vy? Jaké máte, jak nosíte? A ještě jedna otázka. Jaký máte názor na Ray Ban RX 5228 pro takhle ,starou' holku? Děkuji moc za všechny reakce.

Ray Ban RX 5228

Tady je m jedna slena na sob.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A co třeba zkusit kontaktní čočky, když sis nezvykla na brýle? Za zkoušku nic nedáš.

arrow
profile_image
poella
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji malina_01: zkusit kontaktní čočky

Přesně takhle jsem to měla já. Brýle jsem začala nosit, když mi bylo 11, pořád mi vadily, přišla jsem si v nich jak na chůdách, motala se mi z nich hlava. Zvykla jsem si na ně až když mi bylo 18 a začala jsem řídit. Za těch pár let se mi oči zhoršily z necelých jedniček skoro na trojky, takže už je začínám pomalu nosit pořád.. Nejvíc mi vadily, když jsem nic nedělala (dívání na televizi, tabule,..). Pokus se je nosit třeba i normálně přes den, stačí pár hodin, kdy oči namáháš. Třeba až půjdeš ven s kamarádkama na kafe, když budeš uklízet, na nákup,.. A nebo zkus zmíněné čočky

arrow
profile_image
jezika
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem to tak měla, nesnášela jsem je a radši neviděla Pak jsem přešla na čočky, po čase jsem je střídala s brýlemi a teď už mám většinou jen brýle. Zvykla jsem si a vyhovují mi, ale musela jsem k tomu dojít dlouhou cestou

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na brýle jsem si postupem času zvykla tak,že když je nemám tak si občas sáhnu na nos,abych si je posunula .Je to jen o zvyku,brýle jsem začala nosit v cca 15letech...dnes po více než 20ti letech jsem na ně zvyklá...mám i čočky a občas to střídám....počítám,že i Ty si časem zvykneš a pak už Ti to ani nepřijde.

arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě brýle nevadí, ale nosím čočky, protože je to pohodlnější, hlavně v zimě, kdy se mi často zamlžovali skla apod... Brýle nosím někdy o víkendu a pak vždycky někdy během měsíce párkrát, abych měla pro oči změnu, i když poslední dobou to pořádně flákam

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty Ray Ban brýle na obrázku považuji za hodně ošklivé, vypadají jako brýle které se nosily za generace našich rodičů (a které kvůli jejich vzhledu všichni svorně nesnášeli).
Zkus se podívat po brýlích od italských značek, ty mívají hodně pěkný design a kvalitu. Já třeba jedny takové mám, neomrzely se mi ani za 4 roky nošení a jsou tak lehké že je skoro ani necítím na obličeji.
Většina optik ovšem nabízí předražené hnusy, takže není snadné si vybrat .

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Brýle jsem nosila 20 let, prostě jsem si zvykla, nesmíš to brát jako újmu, že je nosíš, ale jako fakt. Prostě je nosíš, stejně, jako se nosí boty, spodní prádlo a tak.

A bohužel, přílišná šance na snížení vady není. To se stává jen u velmi malých dětí, které nosí brýle a v dospělosti je pak nenosí.

Ty obroučky jsou šeredné až to bolí, nic takového bych nenosila dobrovolně, nebo nosila jen, kdybych nemohla jinak, případně mi za to velmi dobře platili. S tvými dioptriemi bych volila nějaké vrtané, bez rámečků, nebo jen s polorámečky.

Jen na kontaktních čočkách být nelze, vede to k anatomických změnám na oku - proroste cévami, protože se rohovka pod kontaktní čočkou dusí, ať je jakkoli prostupná pro kyslík a nedostane-li dostatečný čas na regeneraci vede to až k úplné nemožnosti kontaktní čočky nosit.

A až budeš dostatečně "stará" a budeš mít ustálenou vadu a dost peněz, můžeš jít na operaci. Nicméně, jak píšeš, s dvěma dioptriemi se dá v pohodě fungovat i bez brýlí.

Cituji Jannnie: Na brýle jsem si postupem času zvykla tak,že když je nemám tak si občas sáhnu na nos,abych si je posunula

To mám furt, i rok po operaci laserem a taky si je ještě stále, jednou za čas pokouším večer před zhasnutím sundat.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si taky myslím, že vyzkoušet čočky by bylo fajn. A na léto si můžeš nechat upravit sluneční brýle, aby byly i dioptrické.

Pokud jsi z Prahy, můžu doporučit rodinnou optiku, do které dojíždí lidi z celé ČR. Změří tě, objednají čočky, které ti budou sedět nejlépe a naučí je správně nasazovat.

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mam už dva roky totalne imidžovky..... z vonkajšej strany su čierne a z vnútornej brutálne kriklavá zelená......dosť pútam pozornosť všade kam prídem a popravde, dosť mi to aj vyhovuje predtym som mala hrubé plasťáky červenočierne a tiež boli dosť nápadné...čo sa brýli týka, zvykla som si hneď pretože mam dioptrie 2,5 a som bez nich totálne slepá....ale od tých 10tich do 18tich som nosila vkuse čočky.... teraz ich nosím pomenej, len na tréningy, pretože hodne ludi aj na výške si ma pamätá najmä podľa zelenočiernych brýlí

Brýle jsem nosila cca od 11 let, trochu mi trvalo než jsem si zvykla. Od 15 nosím kont.čočky a někdy je měním s brýlemi kvůli příteli- připadám mu v nich sexy a taková jiná ale chtěla bych nové, zatím jsem však na hezké nenarazila, mám drobný obličejík a malý nos a nic mi nesedí, škoda. Zkus si na ně zvyknout, popř.přejít na čočky pokud máš možnost

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já brejle nosím už kolem deseti let a stále je nesnáším . Hlavně teď v zimě, když se zamlžují; nesnáším, že nevidím pořádně do strany a nahoru a dolů; to, že mě každý světlo proti mě oslepuje, protože se rozšíří po celých sklech... . Na čočky jsem ale na střední škole neměla peníze, přece jen nejsou nejlevnější a vždycky se našlo něco, co jsem potřebovala víc. Teď to ale snad vypadá, že bych mohla jít příští rok na operaci a to bude moje spása.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Misy: Teď to ale snad vypadá, že bych mohla jít příští rok na operaci a to bude moje spása.

Wow, tak to držím palce a přiznám se, že maličko závidím.

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

já jsem si za 10 let taky nemohla ani za nic zvyknout.. jako dítěti (nosila jsem asi už od 5 let) mi to asi nevadilo, ale potom hodně, brala jsem ty brýle jako vadu na kráse . Což taky byly a překážely mi na nose apod..
Takže bych taky doporučila čočky, konečně jsem spokojená, až na ten malý problém prorostlých cévek v oku (nebo praských žilek, nevím, jak se tomu správně říká), ale podle doktora i optometristy to není nic závažného.. i tak ale vyndavám čočky hned jak přijdu domů, abych šetřila oči .
Na laser bych šla hned, ale mám na to moc vysoké dioptrie, to mě snad nikdy nepřestane mrzet, že se toho nemůžu úplně zbavit , mohla bych jít na implantaci fakických čoček dovnitř oka, ale k tomu jsem se zatím neodhodlala..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené