Ahojte žienky
Chcela by som zistiť jednu vec....už veľmi dlho bojujem proti upchatým pórom...skusila som kadejaké prípravky z drogérky, čo to aj z lekárne....prešla som veľkou zmenou v stravovaní, pridala som vitamíny, zinok, čistiace čaje...proste všelico ale tie póry mám stále....na čele krupička, na nose straaaaaaaašné čierne bodky ´= celé nos, brada tiež upchaté póry...a najhoršie je....že sa mi spravila na brade periorálka ....aj viem z čoho....žial (( hydrokortizon...och prečo sa mi tato masť dostala do ruk...

No ale čo chcem zistiť....nemáte niektorá skúsenosť s vysadením veškerej kozmetiky?....lebo mňa to už nebavi....chcela by som vedieť či sa tá pleť sama neupraví ked sa na ňu všetko prestane dávať...mne sa aj masti strašne čelo....

Pýtam sa preto, že moja teta 30 ročná !! nepoužíva na tvar nič len niveu modrú občas...a viete akú má pleť?!! jak mimino !! a moja 16 ročná sestra V PUBERTE si na tvár nedáva nič...dokonca niekedy sa poriadne ani neumyje a tvár má krásnu.....
Nemáte niekto skúsenosť?

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem přestala používat krémy na obličej,protože mi dělaly paseku látky v nich obsažené - jednou silikony, podruhé parfemace a přijde mi to lepší....nicméně takhle na zimu hledám něco co mi bude sedět a chránit před chladem. Kosmetiky se snažím používat co nejméně - make up téměř vůbec, občas řasenku nebo tvářenku, pudr minimálně. Odličuji/čistím micelární vodou a teď i odvarem z heřmánku,ale s tím opatrně,protože vysušuje.

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A dávat si hydrokortizol - kortikoidy - na pleť to je čiré šílenství....na tohle vzniká poměrně rychlá resistence a až budeš opravdu potřebovat, aby Ti to zabralo - nebude to fungovat, je to navíc lék, neměl by se používat denně.

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já vysadila úplně klasickou kosmetiku. A přechodně jsem vyřadila i úplně všechno. Ale úplně největší efekt mělo "vysazení" zubní pasty. Po tom mám naprosté minimum pupínků. A taky pak jídlo hodně pomohlo - s důrazem na střeva a teď játra. A jinak na plet věci přírodního typu, nikdy jsem po věcech na olejové bázi neměla žádné zhoršení pórů. (podle všech jsem vždycky měla mastnou pleť). Jinak jsem zastáncem toho, že o zdravou pleť se člověk nemusí moc starat, umí to dobře sama.. ale hýčkat ji pak, to jo

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jannnie: heřmánek je dost zajímavá věc, obecně se dává právě na suchou a různě citlivou nebo ekzematickou pleť. Ale já osobně z něj pak mam taky trochu suchý pocit, možná je to nějaký první dojem či co

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Pavla Bellis: Ale úplně největší efekt mělo "vysazení" zubní pasty

Používáš bezfluorovou, nebo jak jsi vysadila?

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na scherbatsky: nepoužívám momentálně žádnou. Po druhym čištění si člověk zvykne po čištění používám kapku esenciálního oleje na výplach. Chystám se ale na vlasní pastu, jako základ kokosový olej

arrow
profile_image
xxxmissy
od 26. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně kožní doporučila na dva týdny se přestat uplně líčit a vyhodit a vyměnit posléze všechny krémy. Při představě absence make-upu se mi udělalo zle ale vydržela jsem to, používala jsem místy na zakrytí jen acnecolor a pleť se mi uplně vyhladila. Začala jsem pak používat kosmetiku Artistry a od té doby už mám pleť dobrou. Ale předtím to bylo zoufalství, na bradě hrozný reliéf, asi prý alergie na něco z té mé kosmetiky...

arrow
profile_image
kokoskap
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když se nebudu mazat, budu mít hrozný šupiny, to už vím. A když jsem zkusila nemazat víc dní za sebou, ty šupiny se zvýrazňovaly a zvýrazňovaly a pleť nepřestala bejt mastná. No a když byla dehydrovaná, nemohla jsem použít pudr, protože by to vypadalo jak obličej namočenej v mouce..takže jsem se leskla a měla u toho hrubou pleť. Pak se objevilo asi třikrát tolik pupínků, než na co jsem zvyklá.
Když to překonám, bude líp?

Je to hodně o stravě. Klišé, ale sladké věci a kyselotvorné hodně pleť zhoršují. A kouření.

K té zubní pastě... já jsem asi dva měsíce čistila zuby roztokem ze soli a nebo čistě kokosovým olejem... přišlo mi to OK, ale na dentální hygieně se mi chlap vysmál, jestli jsem si prý myslela, že to jako funguje?

Přijde na to, co člověk jí... já žádné zhoršení stavu zubů po vysazení pasty nepozorovala...

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Pavla Bellis:

Aha, tak na tohle já asi nemám-s mojí posedlostí ústní hygienou mně se pleť dost zlepšila po vysazení fluorové pasty, ale dál jsem nezašla.. myslíš, že i jiná látka v pastě může tak vadit? Slyšela jsem jen o fluoru právě... Ale ještě jsem alergická na parfemace a konzervanty no, takže já jsem fakt ztracenej případ :/

arrow
profile_image
panmeloni
od 29. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jerab: Jídlo a pití má určitě obrovský vliv, ale nezapomínala bych i na životní prostředí a další vlivy se kterými tvoje kůže přichází do styku, zvlášť jestli žiješ ve větším městě: zakouřené prostředí, výfukové splodiny z aut, prach, voda, klimatizace, topení a já nevím co všechno.
A pak samozřejmě psychika a životní styl: stres, spěch, negativní emoce apod.

A možná to zní jako blbost, ale čím víc se člověk něčím stresuje (že má pupínky, že má špatnou kvalitu vlasů, třepící se nehty), tím je to horší. Aspoň mě to tak funguje. Někdy i přesně opačně. Vždy když je nějaká důležitá událost, kde chci být hezká, tak mi vyskočí nějaký echtovní "jebák". " Takže když se na pleť víc "vykašleš", může to pomoci.

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si po svých zkušenostech se zubaři zuby hodně hlídám a už jsem si věci docela vychytala. Třeba to, že ústní vody mi nikdy k ničemu moc nebyly, zato mátový a hřebíčkový olej dokáže zázraky. Proto si chci udělat "pastu" sama, dám tam co je potřeba.
A Griotko, to ses mohla vysmát spíš ty jemu Když na to přijde, není potřeba zuby čistit vůbec ničím speciálním, jen mechanicky, za předpokladu, že se stravujeme vzorně. Jinak je dobrý polikvidovávat bakterie a podporovat remineralizaci. Některé pasty můžou mít určitý efekt, ale je to kompenzování toho, co jsme zubům měli dát přímo. Kokosový olej i sůl jsou dost klasika a začínají se zas vracet, i takoví hygienisti by se měli podívat dál než za svoje skriptíčka (tím se nechci nikoho dotknout, ale musí se prostě vzdělávat a nebo aspoň akceptovat, že nevědí všechno).
No každopádně zpátky k pleti - těžko říct, jestli to je jen fluoridama, těch různých složek je tam víc než dost..možná by šla nějaká přírodnější a z hlediska složení jednodušší

Cituji jerab: nemáte niektorá skúsenosť s vysadením veškerej kozmetiky?

Já osobně ne, ale spousta uživatelek v tomto tématu ano:
Čím míň si toho na pleť mažu, tím lépe vypadá

ďakujem baby !! mocReaguji na mishka:
ďakujem za túto tému keby som to vedela najst tak ani nezakladám snaď...idem čítat...vďaka
nech sme všetky krasne

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené