arrow
profile_image
Katarina xx
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den ,prosím moc o radu ,nepřišly mi dávky na bydlení ,ačkoliv mám požádáno už 40dní ,ze zákona na to mají prý 30dní.úřad je nečinný ,několikrát mě sdělil ,že mám čekat ,ale do kdy? je konec měsíce ,a já nemám z čeho hradit byt.Na naše kontaktní místo už nejdu ,jen mě tam odbývají ,patřím pod Ostravský kraj ,prosím ,kam se obrátit a co se dá vlastně dělat ,jak se dovolat peněz ,na které mám nárok ,a které mi dávno měly přijít ,nepřišlo ani vyrozumění díky za rady

arrow
profile_image
Jezek
od 5. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud žádáš o dávku teď tak to je od 4.čtvrtletí. To znamená, že si jim musela doložit příjmy a nájem za červenec, srpen a září. To se vyřizuje během října takže teprve teď posílají dopis o výši té dávky a až v litopadu ti přijde první dávka. A pokud nemáš žádné příjmy tak bys měla taky zajít na dávky hmotné nouze - tam je ještě doplatek na bydlení. Doufám, že je to tak nějak srozumitelné.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A pokud ti nepřišly dávky, které ti měly přijít v říjnu, tak si nejspíše pozdě doložila nové papíry za období červenec, srpen, září. Já je dokládala až kolem 15. října a dávka za říjen mi přišla až včera... Protože čím dříve je doložíš v tom říjnu, tak tím dřív ti přijdou peníze....

Snad je to také srozumitelné....

Je ta podpora nějak podmíněná ? Pač nemůžu najít práci a jsem bez peněz, ale vím, že to chodí tak, že pokud máš rodiče tak ti nic nedaj aspon mi to někdo řikal

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lucineni: Je ta podpora nějak podmíněná ? Pač nemůžu najít práci a jsem bez peněz, ale vím, že to chodí tak, že pokud máš rodiče tak ti nic nedaj aspon mi to někdo řikal

My se tady ale bavíme o příspěvku na bydlení a ne o podpoře v nezaměstnanosti!!

arrow
profile_image
markets
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Katarina xx: Na výplatu dávky mají kalendářní měsíc. Nevím, ke kterému datu jsi žádala. Ale mělo by ti po sepsání žádosti přijít oznámení o výši té dávky, pokud nepřišlo, tak to ještě nevyřídili Asi nezbývá nic jiného, než tam zajít... A nesepisovala jsi žádost o Skartu?

Reaguji na Lucineni: Jsou to peníze, které ti chybí na výdaje na bydlení. Posuzují se společně příjmy všech členů domácnosti. Pokud bydlíš sama, tak se zkus zeptat na svém kontaktním pracovišti. Někteří poradci chtějí prohlášení rodičů, že tě nebudou dále vyživovat, jiným tohle nestačí.

Reaguji na Klariska1241: Tak příspěvek, to jsem myslela, nemusíš se hned rozčilovat

Reaguji na markets: Děkuji

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lucineni: Tak příspěvek, to jsem myslela, nemusíš se hned rozčilovat

Nerozčiluju se, ale já mám taky rodiče a příspěvek na bydlení normálně dostávám....Počítá se příjem všech lidí v domácnosti a taky musíš dokládat výdaje (doklad o zaplacení elektřiny, doklad o zaplacení popelnic, nájem atd. atd.)....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené