arrow
profile_image
Ava1
od 28. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, taky jste měli někdy pocit, že vlastně nevíte co chcete v životě dělat?Momentálně si hledám práci, ale nějak si uvědomuji, že ani nevím co bych chtěla dělat, co by mě uspokojovalo..Vystudovala jsem bakalářský obor Angličtina ve sféře podnikání což je takový obor-neobor, studium bylo zaměřeno spíš na jazyk než na ekonomii, ta byla brána spíše povrchně..a já sebe považuji spíše za humanitně založeného člověka takže ekonomie by byla stejně přešlap..takže vlastně umím 'jen' dobře anglicky a to je vše..a to dnes umí spoustu lidí, k tomu ještě další jazyk, PC a mají specifické vysokoškolské vzdělání..S výukou AJ mám 3-leté zkušenosti a vím, že to bych na plný úvazek dělat nechtěla..docela mě láká HR/personalistika, ale je hodně těžké najít si práci v této oblasti bez praxe Někdy si připadám k ničemu..chtěla bych něco co se nestane rutinou, miluju cestování takže psát cestopisy nebo dělat reportáže do Koření by mě asi bavilo-ale to je jen fantazírování Chtěla bych si doplnit vzdělání, ale nejhorší je že opravdu nevím kterým směrem se vydat

arrow
profile_image
neposipik
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, nevím teda kolik ti je, ale tipuju, že jsi ještě mlaďounká Pokud nemáš známý a nebo kontakty někde na místech, abys dostala tu tvoji zhruba vysněnou práci, tak se musíš zaměřit na praxi a to i tak, že prostě budeš muset dělat to, co tě moc nebaví ... Najít dobrou práci je spíše o štěstí, kontaktech a když tohle nemáš, tak musíš mít praxi, ale to se mi to mluví, když jsem sama studentka
Jestli jsi z velkýho města, Brno, Praha, ... tak máš fůru možností se uplatnit, můžeš zkusit i zahraniční společnost, získáš pár let praxi a kontakty a potom můžeš hledat práci, která tě bude bavit alespoň takhle to teda vidím já, nevím, jestli si to moc neidealizuju ale takhle to alespoň chodí v mém okolí

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dokonči magisterské štúdium.

arrow
profile_image
Ava1
od 28. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zas tak mlaďounká nejsem, je mi 25 - takže už je na čase mít nějakou představu o tom co bych chtěla v životě dělat A jak jsem psala výše, magisterské studium dokončit CHCI, ale nevím jaký obor Protože obor co jsem vystudovala na bakalářském nemá navazující magisterské..Klidně bych začala studovat ještě jednu VŠ (ikdyž z finančních důvodů dálkově) ale problém je v tom, že nevím CO by mě bavilo Je tady ještě někdo takový nebo jsem divná?

arrow
profile_image
myself mojeid
od 13. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

44

Cituji Ava1: Je tady ještě někdo takový nebo jsem divná?

nejsi, jsem tu ještě já jsem úplně na tom stejně a co je největší náhoda, tak to,že jediné, co mě láká je taky personalistika..ale přesně jak píšeš, bez praxe je těžký se na tuhle pozici dostat..

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak študuj tú angličtinu spolu s češtinou na novej VŠ ak si orientovaná viac humanitne a môžeš robiť učiteľku, prekladateľku,tlmočníčku, korektorku vo vydavateľstve,čudná nie si, ten problém má veĺa ľudí.

arrow
profile_image
Verunecka
od 25. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, o nečem podobném taky pořd přemýšlím jsem nezaměstnaná , jsem z Ostravy a od srpna nastupuju do inzertních novin jako obchodní zastupce.

Hned po maturitě jsem dělala OZ(obchodnhío zástupce) pro jiné inz. noviny práce mě maximálně bavila, ale bohužel firma postupovala do záhuby, tak jsem radši rychle odešla (byla jsem tam rok) tak jsem si řekla , že když pořád tlačili na to kolik vydělám a od toho byla vlastně i výplata nehctěla jsem se již stresovat a šla jsem na jistoru do velké zajet německé firmy se stálým příjmem jako sekretářka.(papíry,uzávěrky,faktury,kasa,maily a hlavně neustálé zakládání papírů ,,někam,,) Po roce jsem opět odešla jelikož potřebuji práci s lidmi a z papírů mi začínalo pěkně hrabat

Chtěla bych taky pracovat s lidmi - někomu radit, někoho vybírat, někomu pomáhat, ale bohužel jak tady píšete , buď přes známost nebo s praxí.

Ps. reportérka KOŘENÍ BY MNE TAKY BAVILA nebo psaní a cestování po cizích zemích. ach jo...

arrow
profile_image
Sonia
od 20. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

co delegátka, když umíš dobře anglicky a baví tě cestování.. já jsem teď VŠ dostudovala a nastupuji do práce a je mi jasný, že mě to hned od začátku nemusí profesně uspokojovat... než si najdeme práci, která nás bude bavit, může to trvat klidně i pár let...jestli ji najdeme vůbec, ale jsem optimistka tak musíš asi zkoušet a časem narazíš na něco, co se ti bude líbit v zaměstnání hlavně narazíš na to štěstí a kontakty

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neboj, nejseš sama ani zdaleka. Po prázdninách jdu do třetího ročníku na VŠ (PdF - hudebka, němčina)... němčinu umím hodně dobře, ale věnovat se jí nechci.. a hudebce taky ne.. učit UŽ taky nechci, což bylo donedávna moje životní poslání... takže jsem tak nějak v háji. Do toho mám nervy z praxe ve školství, pže mám celou zimu problémy s hlasivkama, takže představa výuky zpěvu mě děsí. Prostě já taky nevím.

A ani ti neporadím, ale fandím ti.

arrow
profile_image
Cliiif91
od 31. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

dělej to k čemu tě táhne srdce

arrow
profile_image
cocci
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

milá Avo,
asi málokdo váí, co by chtěl dělat, když si vybírá vysokou a bohužel až poo vystudování zjistí, že by chtěl vlastně dělat něco úplně jiného. Zkusím Ti jako personalistka trochu poradit. Zkus si projet inzeráty na jobsech a vytiskni si, ty co se ti líbí co se náplně práce týče- a uvidíš jaké požadavky jsi schopná splnit a jaké ne. Angličtina je super, ale dnes už se to bere hodně jako samozřejmost. Pokud bys uvažovala o navazujícím studiu, doporučuju něco ekonomického směru, kde by třeba byl cestovní ruch, marketing nebo ten personální management. personalistika je teď strašně lákává pro spoustu lidí, ale věř mi, že není jednoduché se dostat jinak než do personální agentury, které teď ovšem často maají finanční problémy a berou jen zkušené kandidáty. Měla jsi během školy nějakou dlouhodobější brigádu? to je totiž nejlepší cesta jak se někam dostat. já jsem tedy z personálního managementu dělala státnici, ale hlavně už tři roky při denním studiu pracuju na půl úvazku v pers. agentuře jako researcher a headhunter a ted až dodělám školu tak nastupuju jako konzultantka. Zkus tedy zvážit nějakou asistentskou pozici v HR ve firmě nebo té agentuře a dodělej si dálkově Mgr. nebo Ing., dobrý by bylo zkusit se naučit ještě jeden jazyk, abys měla co nabídnout. na tu AJ doporučuju udělat si certifikát ( FCE, CAE) a základem je dobře napsané CV. Upřímně ale te´d to není s nabídkou práce nic moc, nejvíc frčí asi logistika pozice jako celní deklarant nebo dispečer, speditér, ale to nevím zda by tě bavilo.Obchodníci to teď nemají jednoduchý vůbec, ve stavebnictví a finančním sektoru a vzdělávání ještě tak rok, dva taky nebude nic moc nabídka. Poptávka je taky hodně po účetních a asistentkách se dvěma jazykama. Delegátka jak tu někdo zmiňoval by nebyla špatná, ale cestovní ruch teď ještě taky není v úplně dobré kondici a dostat se do velké cestovky chce hlavně praxi a jazyky, jeden je málo. Zkus si tedy projít ty inzeráty, vypiš si pro tebe zajímavé pozice a pak popřemýšlej nad tou školou a uvidíš. Někdy přijde dobrá nabídka úplně náhodou, zkus se poptat známých zda o něčem třeba neví nebo nemají někde známé, kde bys třeba mohla začít na nějaké asistenstké pozici a vypracovat se.

arrow
profile_image
oskarovaa
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A pokud bys šla ještě studovat, najdi si hlavně obor se specializací, která tě uživí!!
Protože ono studium tu není pro zábavu a prima strávený čas na škole (to je jen bonus), ale mělo by ti dát odbornost, použitelnou v životě.

arrow
profile_image
iliria
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj mohla bych se zeptat na které škole jsi studovala tu Aj? já totiž letos mířím na vysokou a mám taky problém, že nevím co v životě nějak dělat a ta Aj je alespoň jistý základ... Děkuji za odpověď...

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky chci studovat angličtinu pro hospodářskou praxi, čili něco podobnýho jako máš ty, ale myslím, že se s tím nějak extra uplatnit nedá, takže bych si po Bc rád našel aspon nějakou solidní práci, abych byl schopen dát aspon 5,6 tisíc bokem a zaplatit si dálkový studium na soukroumé Vš, ubíral bych se směrem ekonomii a podobně... určitě taky není špatný se vrhnout na druhej jazyk....nevím no, není to vůbec lehký...

arrow
profile_image
yinloveyang
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj. Tak vidím, že jsem konečně narazila na někoho, kdo studoval obor Angličtina v podnikatelské sféře, který mám v hledáčku společně s dalšími obory i já. Já osobně se chci věnovat angličtině, ale i s jiným nějakým jiným oborem, vím, že existuje angličtina s společenskými základy nebo v Opavě s knihovnictvím, ale nevíte, jestli existuje angličtina v kombinaci se psychologií, to asi ne, co?
Když tak mi napište na email: yinlovey Díky.

PS: Jestli jsi studovala ten obor Angličtina v podnikatelské sféře, Avo, můžeš mi napsat i nějaké věci o něm na ten můj email? Díky ještě jednou. Papík.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené