Ahoj všichni, obracím se na Vás hlavně proto, abych zjistila Vaše názory na danou věc,..
Je mi 21, přítelovi též,.. Jsme spolu 3 roky,.. už dlouho mluví o tom, vlastně co ho znám, že by se chtěl jednou přestěhovat do zahraničí - DUBAI,.. Vždycky ho to táhlo ven z čr,.. Proč to ale píšu, žejo. Jde o to že ta chvíle nastala, respektive je to ve fázi kdy o tom mluví že to v následujících letech (1-2roky) hodlá uskutečnit,..
Máme naprosto fungující vztah, což je fascinující,.. jenže já nevím, jestli se dokážu odstěhovat, rozumíte mi?
Mám tu rodinu, přátele,.. Práce mě tu sice nedrží protože hledám jinou,..
Vím, někdy se člověk musí odpoutat ale stejně :/
Nikdy jsme spolu nebydleli, a nevím, zda by to fungovalo a ještě ke všemu v dubai? to jejich náboženství mě děsí asi nejvíc,.. a ta dálka,.. Prý je tam ale hodně evropanů tím jak je to jedno z nejvíce se rozvíjejících se měst světa,...
Jinak je to nádherné město, nové, bohaté, teplo mi vyhovuje.. současně, jak schánět práci, jakou, kde,... Mám v plánu chodit na ajinu abych jí vypilovala k dokonalosti,... přítel umí perfektně ještě rusky, takže to bude mít snažší,..
Prostě jsem z toho zmatená. Miluji ho, nechci ho ztratit ale současně, protože je vízo na 3 měsíce poté je třeba pracovní, myslím na to, že pokud bych tam odjela, taky bych se mohla vrátit sama ...
Vím, že jsme mladý a když ta možnost a peníze jsou proč to nezkusit, ALE,..
Achjo, nemáte někdo zkušenosti se životem v Dubai? Nebo, co byste dělali v mé situaci? Poraďte,... Potřebuji nestranej názor
Předem děkuji,..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holka, v tomhle ti nikdo neporadí. Přítele to evidentně táhne ven, ale tebe až tak moc ne. Navíc jste spolu ani nikdy nebydleli - to je teprve zkouška vztahu a nezáleží jestli v ČR nebo někde jinde. Pokud s ním pojedeš tak to ber prostě tak, že to "zkusíš". Když to nevyjde, vrátit se můžeš vždycky, na tom přece nic není. Já taky chtěla vždycky cestovat, potom jsem žila různě v zahraničí a nakonec jsem zjistila, že chci žít v ČR a nechci bydlet jinde. Uvidíš, jak to dopadne, přeci jen nejedete za týdne, třeba nakonec ani neodjedete

Reaguji na Ginfizz: Víš jak, chtěla jsem znát názory více lidí,..
Asi máš pravdu,.. a pokud se já vrátim sama, prostě jsme spolu neměli být,.. a má to tak být,.. Kdo ví, a to je to, nad vším nesmyslně moc přemýšlím, ..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na elizaa: Není nic špatného nad tím přemýšlet, ale přeci jen, píšeš že za 1-2 roky, jestli vůbec. Nevíš, jestli v té době budete ještě spolu (to nemyslím nijak zle), prostě stát se může ještě cokoli + bavila ses o tom s rodičema? Jak by se k tomu postavili, kdyby ses rozhodla odjet?

Reaguji na Ginfizz: To jo, ale jak o tom pořád mluví, plánuje,.. Ono to není za půl roku vím, ale stejně,..
žiju jen s mámou a bráchou (to je další věc, jsme s mámou nejlepší kamarádky, bude pro mě těžké jí "opustit"..) žijeme ted s jejim přítelem a vzhledem k tomu že to moc nefunguje a asi se odstěhujem, to je takový smutný - víš jak to myslim, ona bude bydlet sama s bráchou bude na vše sama a já budu někde v prdeli (samozřejmě, čistě hypoteticky, stát se může jak říkáš cokoli...)
mamka uznala že je už jiná generace a ona by tam nejela, už kvůli jazykům a že jí ta země není sympatická,.. což mě zas jo, byla jsem tam,ale neumim si představit tam žít,no,,..
na druhou stranu řekla že pokud se tak rozhodnu, bude mě podporovat,..
s tátou jsem to neřešila, vídáme se často, ale máma je máma

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych Dubai nechtěla. Musíš respektovat jejich víru a i jako cizinka se podle toho musíš na veřejnosti chovat, takže zapomeň na nějakou pusu či ruku v ruce procházku. Já si tohle nedokážu představit a do těchto zemí, kde evropské zvyky nepřijímají, bych nedokázala odcestovat za vidinou budoucího života. Přítel by mohl brát alespoň trochu ohled na tvůj vztah k těmto zemím. Copak je pro něj jenom Dubai a žádné jiné město nebo země neexistuje?

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji smarny: Copak je pro něj jenom Dubai a žádné jiné město nebo země neexistuje?

To jsem se chtěla zeptat. Proč to přítele táhne zrovna tam?

Reaguji na elizaa:
Slyšela jsem, že v Dubaji žije 80% cizinců a pokud ovládáte angličtinu, tak i práci můžete sehnat poměrně snadno. Daně tam prakticky neexistují, takže to je taky super...
...nicméně - jak píšeš - pro mne by taky byla rozhodující rodina a přátelé...

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě na dovolenou dobrý, ale žít bych tam nechtěla, za prvý se jejich náboženství absolutně neslučuje s mým názorem, na veřejnosi nesmíš dělat nic, nesmíš tam třeba ani nikde pít, ani v baru, nesmíš se držet za ruku...a za druhé je tam nesnesitelné vedro, nevím..sice je to moderní město, ale ty lidi jsou 100 let za opicema když to řeknu takhle

já bych se klidně odstěhovala, sice nevím jeslti Dubaj je to správné město,ale zažiješ plno nových věcí o kterých se ti může v ČR jen zdát. Dubaj není zase tak daleko, rodinu můžeš navštívit jak chceš Já žila v Aus a po tom životě se mi hrozně stýská a že ti budou chybět přátelé? Teprve takhle se ti ti praví přátelé ukážou. Bohužel jsem to poznala na vlastní kůži,ale aspon vím, na čem jsem Z mojí "nej" kámošky se stala pěkná mrcha. Od července jsme se bavili asi jen 3x..nemám si s ní vůbec co říct

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na elizaa: tohle je hodně těžká situace... Můj přítel (jsme spolu pět let) taky furt mluví o tom, jak by chtěl žít jinde, jenže (naštěstí) o tom jen mluví, sám anglicky stejně ani nepípne a já taky ne a já bych pryč z ČR ani nechtěla, není to tu ideální, ale mám tu k tomu vztah, všem rozumim a tak...
Ale když uvažujete nad tím, že byste se odstěhovali, a jak píšeš, že spolu ještě nebydlíte, co spolu zkusit bydlet tady ještě před odjezdem? Třeba zjistíte, že spolu bydlet nevydržíte a nakonec bude odlítat sám.

Proč Dubai by mě holky taky zajímalo. Ale někoho to táhne do ameriky, jeho tam,.. Miluje to město, je jím okouzlen skutečně od doby co se známe, ne žádná chvilková záležitost co by ho přesla..
Reaguji na True: právě no, ta rodina .. kdybych věděla že to tu ta mamka zvládne, ale takle ,... nevím je to strasne tezke..Reaguji na Dominikka: to máš pravdu, ale to vím už jsme tam byli na dovče,.. spíš se bojim že nezapadnu a neumim si představit chodit tam do prace, znala bych tam jenom jeho :///
Reaguji na katuska009: právě a můžu se kdykoli vrátit ae ten pocit že třeba bez něj,.. zvláští to je,.. to je mi líto ( takovéhle kamaradky jsou za trest :/ Reaguji na Jancysska: to právě asi nehrozí, žije s rodiči ve velkém baráku, práci má 5 min autem takže ono v podstatě, nemá duvod se s tehovat

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já myslím, že si trošku idealizujete. Byli jste někdy v Dubaji? Já myslím, že existuje x míst, která jsou k životu daleko příjemnější.

Jste ještě hodně mladí, máte vůbec nějakou profesi? Co tam budete dělat? Oni samozřejmě stojí hlavně o vzdělané, vyprofilované lidi.

Reaguji na lucis: Jj byli, on několikrát,.. všechno má zjistěný,.. chtějí hlavně lidi s jazyky, mladé schopné,.. protože tím že dubai začal před několika let teprve rozvíjet, lidé ve věku našich rodičů už nemají takovou šanci, ve smyslu že proto tam lidé jezdí - kvůli práci no,..
to víš že sem mu to řikala že si to představuje jak hurvínek válku, ale má takové argumenty že nemám slov,..

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji elizaa: v podstatě, nemá duvod se s tehovat

no přece kvůli tobě, nebo mu na tobě nezáleží? ale chápu no, pohodlí je pohodlí a těžko se opouští, ale on chce abys ty kvůli němu opustila svoje český pohodlí a jela do Dubaje tak on by mohl opustit svoje pohodlí a žít s tebou, abyste zjistili jak vám to bude šlapat... Ono se to nezdá, ale i když vztah funguje naprosto perfektně, tak jakmile spolu dva začnou žít může to být katastrofa a zkusit to až v Dubaji mi přijde vážně dost riskantní, navíc se může stát, že se ti tam bude hodně stýskat, přátelé daleko, budeš mít zkaženou náladu a šup další a další hádky... Takhle byste si na sebe zvykli už tu a tam by to pak nebylo tak hrozný

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené