arrow
Neprodává v Bazaru

O laseru nevím, ale odstranění zubního kazu ozonem, tak to je novinka k nezaplacení, protože zub je od zubního kazu vyléčen bez vrtání, mikrotrhlinka vzniklá působením zubního kazu se jen zaleje bílým kompozitem a v tom místě kaz už nevzniká. Je to však možné jen u zubu, který ještě nebyl plombován.
V Praze jsem si zjistila několik ambulancí, které tohle dělají. Preventivní prohlídka tam stojí 950kč a ošetření ozonem jednoho zubu je za 550kč. Objednání je možné do týdne.
P.S. Asi kvůli tomu změním svoji zubařku, musím to zkusit.
P.S.S. Pokud to bude opravdu fungovat, tak naše děti pravděpodobně už nikdy nezažijí plombování zubů.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak v pátek jsem byla v Praze na GHC u zubaře vyzkoušet, co to obnáší. Ale nejdřív napíšu, co mě k tomu vedlo:
Můj zubař v mém městě mi kvůli 3 místům na zubech pravidelně 2x ročně rentgenuje zuby, aby zjistil, zda už tam nemám zubní kaz, ale prý ještě ne, je to jen bílá pigmentace, která prý někdy předchází zubnímu kazu. Jenže mě nebaví čekat, až se mi tam vytvoří kaz, když už jsem četla o léčbě kazu ozonem bez vrtání. S doktorem jsem toto téma i rozebírala a on na to, že
1. to je hudba budoucnosti, tohle v našem městě nikdo nemá, protože je to drahé (souhlas)
2. funguje to pouze u zubů, kde se ten kaz vytvoří na místě, které plombováno nikdy nebylo (u mě se to zřejmě vyplatí, já mám na zubech "jen" cca 6 plomb)
3. ten kaz nesmí být moc starý, ten zub nesmí být tím kazem asi moc "zhuntovaný" - tzn. člověk musí pravidelně 2x ročně chodit na kontroly, aby se to hned na začátku "odchytilo" (což já ale chodím).
Celou diskusi ale doktor uzavřel tím, že pokud by spadly ceny tohoto přístroje, tak se nebrání tomuto pokroku a pořídil by si to (podle něj je to perspektivní investice), mám inteligentního pokrokového zubaře...
Pak se ten ozonem ošetřený zub (ozon prý zabije 99,9 % bakterií způsobujících zubní kaz)snad prý zaleje nějakým kompozitem (bez vrtání) a na tom místě už kaz nevzniká. Ale když v Praze už to mají, tak jsem si řekla, že to na sobě vyzkouším...
Upozoňuji, že klinika GHC nemá smlouvy s žádnou zdrav. pojišťovnou, tam si pacient musí všechno zaplatit. Doktor na klinice mi nejdříve prohlédl zuby obyčejnou sondou - nic nenašel. Pak na některá místa (s tou bílou pigmentací) použil Diagnodent (to je laser, kterým se vyhledávají kazy, ale s vyšší přesností, v jejich materiálech se uvádí, že obyčejná sonda kaz v prvopočátku neodhalí, ale tento Diagnodent už ano). No nebudu vás tady napínat, nenašel mi žádný kaz, takže příští kontrola až za půl roku. Za Diagnodent jsem zaplatila 550 Kč. Pokud budu mít na kontrole za půl roku nějaký kaz, rozhodně si zub nechám ošetřit ozonem, tohle prostě musím zkusit. A jestli to nebude fungovat a budou mi chtít zub plombovat "starým" způsobem, rozhodně si to nenechám pro sebe a "nabonzuji" to sem.
Zatím nevím, jak budu řešit návštěvy do budoucna u zubaře v mém městě (jedná se o velmi pečlivého zubaře a nerada bych o něj přišla, ale na GHC byl ten zubař stejně pečlivý a přívětivý, ale tam to beru zatím jen takový nadstandard)

arrow
Neprodává v Bazaru

Zajímá mě, jestli někdo byl na tom "ozonu" a s jakým výsledkem. Je tady někdo takový?
Podělte se o cenné informace.
Děkuji.

arrow
profile_image
Kathleen
od 2. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,
vážně uvažuji podstoupit tuto metodu...dočetla jsem se, že je nutné nejprve zuby vyčistit nějakým speciálním přípravkem (asi za 1000 Kč) a až potom se dá aplikovat Diagnodent. Máte s tím zkušenost? A jak byste hodnotila kliniku GHC? Díky za odpověď

Mému tehdy jeste dvouletému synovi takhle delali 3 zoubky (horní jedničku a dvojky)+ stoličky se klasicky vyvrtali a jedna jednička se musela vytrhnout, protože mléčnému zubu se nedá zacementovat kořenový kanálek a nasadit korunka, jinak to udělat nešlo, protože zoubky měl už hodně zkažené a kaz šel okolo celého zubu a kdyby se do tenkeho mléčného zoubku ještě ztenčeného kazem začalo vrtat, tak se odlomí. Takhle se bakterie otrávily ozonem a zub zalil bilou plombou. Akorat malou nevyhodu to ma, protože ten kaz se neodvrtavá, tak pokud je ta vrstva plomby jen tenoucka, tak pres ni to zahnědnutí trošku prosvítá, takže zub už nemá stejně bílou barvu jako ostatní zuby.

zkaen zuby, tzv. medov kaz

opraveno

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Kathleen: dočetla jsem se, že je nutné nejprve zuby vyčistit nějakým speciálním přípravkem (asi za 1000 Kč) a až potom se dá aplikovat Diagnodent. Máte s tím zkušenost? A jak byste hodnotila kliniku GHC?

Pokud jsou zuby dožluta (nebo nějak zanešené), tak před použitím Diagnodentu se zuby nejdříve tzv. "vypískují", to stojí 500 Kč nebo tak nějak (to už mi dělali taky - nosím rovnátka a zuby se mi i při používání 3 druhů zubních kartáčků zanášejí více než bez rovnátek). Takže ne 1000 Kč, ale 500 Kč (ale jen pokud jsou ty zuby zanesené nějakým zubním plakem). Bez tohoto předchozího ošetření zanesených zubů by přístroj na hledání kazů házel falešné hlášení.
Kliniku GHC hodnotím kladně. Doktor měl důsledný přístup k mým zubům, byl pozorný a důkladný. Jenže zatím mi nenašel žádný kaz (teda zaplaťpánbu), takže nemůžu zatím nic víc k tomu napsat. Za měsíc se tam chystám zas.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji pinkbutterfly: malou nevyhodu to ma, protože ten kaz se neodvrtavá

No, já to beru spíš jako výhodu (teda alespoň u stoliček určitě), protože pokud se vrtá do zubu, tak se vrtá až na zdravou "tkáň", a tím se zmenšuje zubní hmota (mluvím asi jako tatar, ale snad mi rozumíte). Při každé další výměně plomby se odvrtává více a více z toho zubu, což u ošetření zubu ozonem právě nehrozí.

arrow
Neprodává v Bazaru

pinkbutterfly
Ty zoubky má hezky spravené. Kde mu to dělali?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené