Zdravím Vás dámy,
poslední dobou se mi stává, že je mi nevolno, většinou to bývá dopoledne, když už jsem delší dobu po snídani, nepocituji nějaký extra hlad, ale najednou se mi udělá slabo ( mám nízký tlak ) , ale u toho nemám mžitky, začnou se mi třást ruce a bušit srdce, musím se potom posadit, rychle napít a najíst, popřípadě sníst lžičku cukru nebo granka.
Výsledky na cukr jsem měla cca před třemi měsíci v pořádku.
Chtěla jsem se zeptat, jestli tento stav znáte? Může to být způsobeno hladem? Případně, co mi v takových situacích pomůže, pokud nebudu mít cukr? Stačí jakékoliv jídlo?
Mám neurogenná tetanii a agorafobii někdy panické ataky, nížší tlak, jsem vysoká a hubená.
Děkuji za Vaše zkušenosti.

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám to úplně stejně, pokud se pravidelně nenajím, dostanu třes a dělá se mi mdlo, také musim doplňovat sladké jinak je mi šoufl. Je to nízkým tlakem.

Cituji Arfar: Chtěla jsem se zeptat, jestli tento stav znáte?

Znám ho moc dobře ... vždycky si vemu nějakou sladkost a je to dobré.

Čím to je způsobeno nevím, pocity mám stejné jako ty, akorát tlak mám teda vysoký, a to dost... ale možná mi kolísá, nikdy jsem si ho neměřila, když mi bylo takhle blbě ...

arrow
profile_image
Zuzinka512
od 30. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

někdy mívám to samý...taky nevím čím to, ale asi fakt tím že když sním hodně sladkého a pak mi rychle klesne cukr a přesně pomáhá mi cokoliv sníst..

Je to poklesem cukru v krvi jak píšeš a k tomu nízký tlak. Stává se mi úplně to samé když např. dlouho stojím.Polijeme mne studený pot, přestávám slyšet a vidět a šup hned bych omdlela. A proto jím velmi často cca tak po 2 hodinách. Ano stačí jakékoliv jídlo a pokud je to možné tak si sednout nebo nejlépe lehnout a dát nohy nahoru.

arrow
profile_image
Zuzinka512
od 30. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na denisatenisák: vím že to není k tématu, ale máš boží přezdívku fakt mě hned po ránu pobavila

arrow
profile_image
Crannie
od 23. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky to tak mám, většinou později odpoledne, když jdu pěšky ze školy (trvá mi to cca 40 minut a když je to třeba 4 hodiny po obědě, udělá se mi slabo, začnou se mi klepat kolena a potím se, ale jen někdy). Pomáhá mi se najíst... jinak nevíte někdo, co to ovlivňuje? Jaká jídla je nejlepší jíst aby se tomu člověk vyhnul a tak? Stává se mi to jen někdy, a nemůžu přijít na to, čím to je, že někdy ano a někdy ne. Jinak taky jsem dost vysoká a tlak mám nízký.

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Je to stav hypoglykémie. Klesne si hladina cukru v krvi pod únosnou mez. Můžeš sníst cokoli, co bude obsahovat poly/sacharidy - ideálně trošku sacharidů, abys ten stav okamžitě zahnala a k tomu dostatek polysacharidů, abys tomuto stavu předešla.

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A abyste se těmto stavům vyhnuly, měly byste jíst častěji a to především jídla s ne příliš vysokými hodnotami GI (glykemické index).

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Zuzinka512: Reaguji na denisatenisák: vím že to není k tématu, ale máš boží přezdívku fakt mě hned po ránu pobavila

, no jo už mi z těch míčků pro psy hrabe

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mitternacht: A abyste se těmto stavům vyhnuly, měly byste jíst častěji a to především jídla s ne příliš vysokými hodnotami GI (glykemické index).

co mam tedy konkrétně narychlo zblajznout, se v tom moc nevyznam

Reaguji na mitternacht:
Stačí se na rychlo napít coly/sladkého pití?
Nebo sníst bonbonek hroznového cukru?

Holky moc díky, za Vaše názory a zkušenosti Budu tedy pravidelně jíst a snad se to nebude opakovat

arrow
profile_image
Zuzinka512
od 30. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na denisatenisák: jj každý nám z něčeho hrabe

arrow
profile_image
Lena69
od 17. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám úplně to samé. Byla jsem s tím u lékaře a ten mi řekl, že jsou to, už zde zmiňované, glykemické šoky a je to prý úplně normální. Já jsem si myslela, jestli to není cukrovka, protože ji mám v rodině ze všech stran.....Takže také mám vždy v kabelce něco sladkého, abych se někde nevyvrátila. Já prostě neumím jíst pravidelně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené