Ahojky, chtěla bych se zeptat, jeslti je tu někdo, kdo má zkušenosti s prací v realitní kanceláři nebo v ní pracuje. Zajímaly by mě různé postřehy, která kancelář má jaké provize nebo která je nej. Která co nabízí (auto, mobil atd.) nebo kam určitě ne.

Říkala jsem si, že bych tuto práci zkusila. Nejsou na vás lidé nepříjemní nebo ,,neohrnují,, nad vámi nos když ví, že děláte v RK?

Děkuji

arrow
profile_image
kybaluky
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsem jistou zkušenosti s M&M realitami a v životě bych tam nikoho neposlala pracovat, ikdyby neměl co jíst. Jsou to nejhorší vyděrači, přístup k zaměstnancům strašnej, nehledě na klienty, který jen okrádaj. Nedostaneš ani auto, ani mobil, na nic ti nepřispívaj, všechno si musíš platit sama z provizí, které vyděláš a ještě chtějí zavést (možná už zavedli od nového roku), aby makléři přispívali na chod kanceláře - litr měsíčně!! No hanba!!

Reaguji na kybaluky: no, tak zrovna tam jsem se chtěla jít podívat :-/
A právě mě zarazilo, že vlastně musíš sama platit mobil a auto - největší náklady. Ale zase mají třeba vyšší procenta z provizí jsem si říkala.. Tak jsem ráda za tvůj příspěvek - děkuji.

arrow
profile_image
kybaluky
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji janina2904: vyšší procenta z provizí

Tak to mě mrzí, ale je to opravdu šílená firma. Provize makléře jsou sice vyšší, protože oni mají třeba na bytu za milion přihozeno dalších půl mega. A z toho máš 15%, myslím. Jenže zase se to hůř prodává, když ta konečná částka je takhle vysoká. Pak přijde realitka, která to prodá za 1.150.000Kč a samozřejmě to prodá rychleji a tobě ten kšeft uteče ... Oni mají výbornou marketingovou kampaň, ale to je asi všechno. A právě to lidi asi klame

Reaguji na kybaluky: a tys tam pracovala nebo jen z doslechu? tolik procent nemají určitě (jak jsi psala s tím na milionu ještě další půl) - to vím od známé

arrow
profile_image
kybaluky
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jojo, bohužel z vlastní zkušenosti. Vydržela jsem tam tři měsíce. Oni nemají přesně určená procenta, která mají přihodit k požadované částce klienta. To záleží na tobě, jak si to sama zvážíš a kolik si na tu nemovitost přihodíš. Ale když si dáš menší provize, než jak jsem psala, tak ti z toho skoro nic nezbyde a budeš v mínusu. Nehledě na to, že musíš chodit na školení, který je zase placený. To základní školení stálo 1200Kč a to o stupeň vyšší už 5000Kč... Klidně to zkus, uvidíš, co ti řeknou, ale nenech se zmást jejich úvodníma slibovanýma řečma. Namluví ti, že budeš mít výdělky sto tisíc měsíčně a tak ...
Jediný, kdy máš od nich něco zadarmo je, když se staneš makléřem měsíce - dostaneš reklamní auto na jeden měsíc zdarma. Ale pohonný hmoty už si zase platíš sama...

Reaguji na Monus: děkuji za názor. Já mám podobný názor, ale jak teda okrádáš lidi? Tím, že zajdou do realitky nebo hledají byt na netu - kde tedy nabízí RK pronájmy nebo byty? Když ti lidé ví, že tu provizi budou muset zaplatit a souhlasí s tím. Nebo jsi to myslela jinak - je tam ještě něco?
Ono je totiž hrozně těžké najít vůbec byt jak k pronájmu nebo k prodeji bez RK Sama to vidím. Budeme teď hledat větší byt s příteleme a nedá se to Znám jen bezrealitky (tam toho moc nového nikdy není) anebo vlastníci.cz - a už i tam valí realitky.

Cituji Monus: osobně bych v dnešní době hlavně nešla dělat tam, kde není fixní plat (nebo je ve výši, která nepokryje ani základní potřeby

a nevíš o nějaké realitce, která by to dělala? Ještě jsem se dívala třeba na Coloseum reality. Třeba o REmaxu - sice je viditelný, ale nějak se mi tam ani nechce psát. Přijdou mi nedůvěryhodní.

arrow
profile_image
Slivanka
od 19. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Monus: strkat své výdělky člověku, který ze mě má provize aniž by hnul prstem

Co to je za blbost, že makléř nehne prstem? A ten byt fotí kdo, vystavuje na placených inzercích, volá klientům, jezdí na prohlídky bytu, zajištuje právní servis a veškeré služby s tímto spojené..

Reaguji na Slivanka: ona možná myslela, že ještě část tvého ,,úspěchu,, jde tvému vedoucímu

arrow
profile_image
Slivanka
od 19. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na janina2904:
Tak ale to je jasné, však ten inzertní servis ani advokáta neplatím já, ale majitelé RK. A samozřejmě taky nájem za kancelář.

Reaguji na Slivanka: a ty děláš v RK? nebo dělala jsi? S jakou máš dobré x špatné zkušenosti? díky

arrow
profile_image
Slivanka
od 19. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na janina2904:
Jojo, s jednou realitkou spolupracuji..Majitel je kamarád, kupovali jsme přes něho dva byty, takže jsem věděla, že v této realitce je příjemné a solidní jednání. Stejně tak se chovám teď i já k lidem a se žádným nepříjemným chováním jsem se nesetkala..Vždy se snažím vyjít lidem vstříc a chovat se k nim slušně, protože samozřejmě jde i o dobrou pověst RK. Jinak ale telefon a auto jsem nedostala a výdaje si platím sama. Ale to je asi všude..

arrow
profile_image
Slivanka
od 19. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Monus:
Ale mně to prostě tak nějak přijde logické, že mi poskytují zázemí kanceláře, veškerou pomoc, zaučení, je tady jeden majitel a i ten sám dohazuje kšefty, solidní jednání, super přístup. V začátku jsem měla i fixní plat, pořádají večírky, soutěže.. Musím říct super přístup.
Ale vím od kolegů, že ne všude to tak funguje, např. výše zmiňované realitky..

arrow
profile_image
Paja321
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ano radím M&Mreality nebrat. Přítel kdysi sháněl práci a šel tam na pohovor, byly z něj nadšený, slibovali hory doly a že ho berou a musí zaplatit 500 za zavedení do jejich databáze. Což mu bylo divné, ale zaplatil...když mu zavolali že nyní ho čeká školení za 1000Kč tak se jim na to zvysoka vy**** ale jsou to kluci šikovný, za den si dají 10 pohovorů a 5000Kč v kapse

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené