zdravím, jelikož se s kamarákou chceme vydat pracovat na prázdniny do USA, začínáme zjišťovat co a jak.
Co jsme našly jsou dvě možnosti - work and travel nebo usa camp.
Jelikož teď nemáme moc peněz nazbyt a počáteční investici cca 40000 opravdu nemáme, koukáme spíše po tom usa campu. Je to levnější počáteční investice cca 8000 s tím že oni zaplatí letenku, ale výdělek je cca 1200 dolatů za 9 týdnů (práce 6 dní v týdnu cca 8 - 10 hod denně). Což se mi zdá teda málo. Je to někde uprostřed lesa, kemp pro děti.

Máte s tím někdo zkušenost? Nebo je spíš opravdu lepší si připlatit (zadlužit se) a jet na klasický W&T.
Díky za reakce

Podle mě je mnohem lepší WaT, najíst si práci, kde se dostávají dýška a těch 40 000 si vyděláš, pocestuješ a ještě si něco přivezeš domů. Na tom kampu si moc nevyděláš a pak si stejně budeš muset ještě půjčovat, abys mohla cestovat...navíc tam je obvykle skupina čechů, slováků a poláků, takže ani tu aj moc nezlepšíš. Vyber si nějakou přímořskou destinaci, kde je jedna restaurace vedle druhý, tam je práce dost ( a zároveň spoustu vyžití ). Taky záleží, jak jsi na tom s aj, ale i když je to horší, tak můžes stejně v restauarci pracovat jako busser (ten sklízí nádobí ze stolů, prostírá a tak), ten taky dostává dýška. Za mě tedy určitě WaT, každopádně léto v americe je super zážitek, ať už si vybereš cokoliv.

Já si budu podávat letos v prosinci přihlášku na WaT. Už jak tu Želfa zmínila, počáteční investice je poněkud vyšší, ale vrátí se. Udělala jsem průzkum agentur a nejlépe z toho vychází Student Agency

Kámoška kámošky jela u http://www.ccusa.cz/ a nemohla si to vynachválit příští rok jede zase ..

Cituji Lady_Kate: Kámoška kámošky jela u http://www.ccusa.cz/ a nemohla si to vynachválit příští rok jede zase .

Moje taky a příští rok taky jede byla nadšená, byla v NY a pak cestovala - a snad 2 týdny na Floridě byla Měla ten camp

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já teda za sebe doporučuju Student Agency, jak jsem psala už v mnoha tématech. Co se týče WaT nebo Campu, tak to je dost těžké. Znám lidi co dojeli z Campu s doláčema v kapse a se splacenýma nákladama a ještě si pocestovali půlku států, pak znám takové, kteří po WaT skončili v dost hlubokém mínusu a to třeba ani moc necestovali (a těch je většina) a mou vlastní zkušenost, že jsem dojela po WaT v plusu a docela dost toho viděla, zažila a byla nadmíru spokojená. Záleží hlavně na tom, jakého si najdeš zaměstnavatele (a toho vybírej pečlivě, někteří slibují a pak skutek utek) a kolik hodin budeš pracovat a za kolik. Radím ti vzít práci, kde ti budou ve smlouvě garantovat alespoň 50 a více hodin práce týdně, jinak si opravdu nevyděláš ani na náklady a na cestování už vůbec. A jak psaly holky, vcelku výhodné jsou i dýška, protože Amíci je dávají, tam je slušnost dát alespoň 15-20 % z útraty.
S tou investicí na WaT těch 40 tis opravdu počítejte, dolar je teďka dost nahoře a jak jsem koukala, tak jsou i vcelku drahé letenky.
Ale každopádně léto v USA je nejlepší zkušenost, já jsem byla letos a příští léto jedu znova. Anebo to můžete zkusit udělat i tak, že letos pojedete na Camp a zkusíte ušetřit penízky a příští léto se vrátíte na WaT a budete už zkušenější, najdete si třeba lepší práci a pak můžete měsíc cestovat

Cituji sanka: Záleží hlavně na tom, jakého si najdeš zaměstnavatele (a toho vybírej pečlivě, někteří slibují a pak skutek utek) a kolik hodin budeš pracovat a za kolik. Radím ti vzít práci, kde ti budou ve smlouvě garantovat alespoň 50 a více hodin práce týdně, jinak si opravdu nevyděláš ani na náklady a na cestování už vůbec..

sanko, prosímtě a jak si pak toho zaměstnavatele vyberu? to mi dá agentura na výběr a já si pak někoho vyberu? díky

a ještě jedna stupidní otázka.. u toho WaT si hledáme ubytování sami? nebo nám ho najde agentura?

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mrkni se na stránky SA, kde najdeš odkaz na ceníky, jedna varianta je levnější (cca 600 USD) a tam si musíš najít všechno sama (tzn. na netu si můžeš najít portály, kde jsou inzeráty na WaT nebo zkontaktuješ zaměstnavatele přímo s poptávkou po práci). A pak je druhá varianta, kdy zaplatíš víc peněz za zprostředkování a oni ti budou nabízet jejich job fairy, kde budeš mít pohovor přímo se zaměstnavatelem a budeš to mít jednoduší, ale dražší.

A co se týče ubytování, tak jak kde. Někdy si ho musíš najít sama (tzn. ze začátku bydlíš někde v motelu nebo hostelu a pak najdeš s kamarády z práce byt) nebo ti ho zajistí dopředu už zaměstnavatel. Do těchto věcí se agentura vůbec nemotá.

arrow
profile_image
Sylva 90
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Taky se letos chystám v létě pracovat do USA a to na camp. Rozhoduju se mezi agenturou CCUSA a Student agency. Spíš to vidím na SA, ale ještě nejsem rozhodnutá. Máte někdo zkušenosti s programem Camp USA od SA? Předem díky

arrow
profile_image
Jahůdka_
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, je možnost jet USA camp ve dvojici? (já a přítel bychom chtěli do jednoho kempu spolu)... Díky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené