arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Čtete knihy v originále?
Pokud ano, když jste začínali číst, jakou úrovneň jazyka (podle SERR) jste přibližně měli? Chtěla bych si pořídit nějakou knížku v angličtině (která by měla obsahově zajímala a tím pádem motivovala), ale moje úroveň se bohužel stále pohybuje tak na pomezí A2-B1, tak nevím, zda to má (vzhledem k omezenější slovní zásobě)cenu.
Na druhou stranu mi nevyhovují zjednodušené verze (tématicky mě nebaví), ani zrcadlové (svádí mě to dívat se stále na čj stranu a srovnávat aj a čj překlad)

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já začla v aj číst Pottera když jsem byla asi na té B2, dočetla jsem tak do půlky (7. díl). Bylo to ok i z toho důvodu, že ho mám načtený několikrát v čj, takže jsem tak nějak tušila vždy o co jde. Nějakou chvíli jsem si dokonce překládala všechna slovíčka a psala si je, ale to mi dlouho nevydrželo
Pak jsem si udělala C1 certifikát a několik měsíců po něm jsem přečetla Game of thrones, první díl celý. Trvalo mi to asi 3 měsíce.
Záleží hodně jaký žánr si vybereš, jestli nějaké to 600ti stránkové fantasy jako já nebo 100 stránkovou romanci rozdíl je tam ve slovní zásobě, i v počtu popisných pasáží, které bývají těžší na porozumění.
Hlavní je abys pochopila o co tam jde, nemusíš rozumět všem slovům. Nejlepší asi bude zajít do knihkupectví a kouknout do nějaké knížky, přečíst si stránku, a když budeš vědět o co tam šlo, tak do toho jdi

arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemám v plánu číst ani fantasy ani romantické ale spíš knížky typu osobní rozvoj a motivace nebo (auto)biografie.

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak asi leda vyzkoušet no S takovým druhem četby v aj nemám zkušenost.

arrow
profile_image
Tuxee
od 7. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já myslím že na tom zas tak nezáleží, jaký žánr chceš číst. Vždycky tam bude dost slovíček, které se ve škole nebo kurzu nenaučíš ani za dalších x let studia, takže podle mě není na co čekat, a klidně bych nějakou knihu zkusila uz teď.

arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tuxee: To je pravda - na druhou stranu třeba v žánru fantasy, je hodně "vymyšlených" slov, která se ani moc nedají přeložit.

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžeš zkusit takové ty zjednodušené zrcadlové knížky, na ostatní je podle mě s A2 fakt brzo. Jinak doporučuju Kindle, má zabudovaný slovník, takže když nějaké slovíčko nevíš, stačí na něj kliknout.

arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji HanLiu: Můžeš zkusit takové ty zjednodušené zrcadlové knížky

Jenže - jak už jsem u mého dotazu zmínila - zjednodušené ani zrcadlové knížky mi zatím nevyhovovaly...

Mě to u obou jazyků(aj,nj) trvalo dlouho, tak do B2-C1. Dřív mě to nebavilo, nebyla jsem schopná se do knihy ponořit kvůli velkému množství neznámých slovíček a musela jsem u toho hrozně moc přemýšlet. Zrcadlovou knihu jsem měla jednu - nakonec jsem přečetla jenom tu českou stranu a u zjednodušených jsem si připadala o něco ochuzená. Ale určitě to zkus, každý to má nastavené jinak a čtením se slovní zásoba hrozně rychle obohacuje

arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Marie B: Tak musím samozřejmě počítat s tím, že mi to čtení dá větší práci a zabere větší čas, na druhou stranu, bych si chtěla vybrat knížku, která by mě konečně i zajímala. Mám doma i zjednodušenou knížku (ale nebaví mě a bohužel žánrově jsou ty zjednodušené dost omezené), mám doma i zrcadlovou a dopadla jsem stejně, byly to povídky a některé byly opravdu zajímavé a tak jsem je celé přečetla - ale (jen) česky

arrow
profile_image
Marki004
od 4. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Němčinu se učím 12 let, ale knížku jsem zatím nepřečetla, vždycky tam narazím na spoustu neznámých slovíček Ty zrcadlové jsou fajn, ale svádí mě to ke čtení té české strany

Reaguji na AnnaE: Co začít knihou, kterou už jsi četla česky? Případně nějakou romanci, ty jsou jednodušší...záleží na tobě, jestli u toho vydržíš, já ty knihy nikdy nedočetla, protože mě to nebavilo a to přitom čtení miluju.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji AnnaE: Nemám v plánu číst ani fantasy ani romantické ale spíš knížky typu osobní rozvoj a motivace nebo (auto)biografie.

od menších cílů k větším, doporučuji začít s trošku lehčí literaturou, ideálně něčím, co znáš česky dobře a NEPOUŽÍVAT slovník, snažit se porozumět významu slov z kontextu

já začala přesně takhle, a po pár letech už čtu téměř výhradně v angličtině, na jaké úrovni jsem s tím začala, těžko říct, víc než nějaké nižší B to být nemohlo

arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Marki004: Co jsem tak četla, tak ani lektoři a učitelé nedoporučují zrcadlovky, právě z toho důvodu, že čtenáři pak stejně víc čtou ty stránky v češtině

arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Marie B: Co začít knihou, kterou už jsi četla česky? Případně nějakou romanci, ty jsou jednodušší...záleží na tobě, jestli u toho vydržíš, já ty knihy nikdy nedočetla, protože mě to nebavilo

No právě! Proto bych potřebovala spíš knížku, která mě bude bavit obsahem, jinak jí po pár strankách odložím. U knížky, kterou bych měla už přečtenou česky, tam by to bylo lepší asi v tom, že už bych aspoň tolik nemusela hledat ve slovníku, jenže na druhou stranu - děj už bych znala...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené