arrow
profile_image
leon90
od 24. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jakou váhu v dnešní době dávají personalisté a zaměstnavatelé Vašim známkám z posudků ? Posudky a celkově známky ze Státních závěrečných zkoušek jsou dnes veřejně dostupné a pohodlně dohledatelné i na internetu. Každý si je tak může přečíst, včetně bakalářských i diplomových prací. Myslíte, že Vám při hledání práce může pomoci velmi dobré hodnocení z posudků závěrečné práce (A,,) nebo v opačném případě i u potenciálního zaměstnavatele uškodit špatné hodnocení (E,F) či neobhájení bakalářské nebo diplomové práce ?

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Řekla bych, že je to úplně putna. Spíš koukají na to, jakou vejšku člověk má, ale řešit známky?

V životě jsem neslyšela, že by se řešily posudky. V mojí práci dokonce ani nechtějí vysokou a to sem si jí udělala, protože přesně tady bývá potřeba.

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na leon90:
Co jsem viděla v inzerátech v mém oboru, kam jsem rozesílala životopisy, tak snad jen u jedné firmy se pravidelně objevuje, že chtějí s životopisem zaslat i scan stud. výsledků. Jinak se to podle mě neřeší, protože červený diplom nemusí ještě zajistit, že dotyčný bude v práci perfektní. Jinak mě se jednou přímo na pohovoru zeptali, jaké jsem měla známky u SZZ..

arrow
profile_image
Starry_girl
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nikdy jsem neslyšela, že by někdo koukal na známky, výpovědní hodnotu stejně nemají žádnou. Každá škola má jinou obtížnost, na každé škole se známkuje jinak, každý profesor známkuje jinak. Známá červený diplom má, ale k čemu to v zaměstnání bude, když je nezodpovědná, nespolehlivá, nedochvilná a pořád zapomíná? Takového člověka nebude brát nikdy nikdo vážně a nemůže mu dát ani žádnou zodpovědnost a důležité úkoly, protože by se strachy zbláznil, jestli to bude hotové včas, jestli náhodou na schůzku s důležitým klientem nebo partnerem nezapomene nebo jestli třeba nedorazí s hodinovým zpozděním ...

Já jsem měla na starosti několik výběrových řízení. Na známky ani školu jsem nekoukala a na certifikáty také ne (někdo se s nimi snažil oslnit, ale stačilo položit jednu otázku abych jako odborník věděla, že o daném tématu nemá ani páru - tolik výpovědní hodnota certifikátů i škol). Pro kandidáty jsem vytvořila krátký testík, abych měla představu o tom, co o daném oboru ví a někdo měl dokonce tu drzost mi napsat, že považuje jednu z otázek za hloupou Ano, otázka mu mohla přijít hloupá jen díky neznalosti oboru ...

Nejdůležitější pro mě bylo, jestli bych s někým takovým chtěla pracovat, jestli bych někoho takového chtěla mít v týmu a jestli bych za něj přijala zodpovědnost. Pokud tedy přišel na pohovor nějaký uťápnutý škarohlíd, který se tvářil jak před popravou, tak u mě neměl šanci. Pokud přišel nějaký machýrek, který sám sebe považoval za mistra světa, tak byl také bez šance. Raději jsem dala přednost mladé paní, která byla příjemná, slušná, usměvavá (i když byla trochu nervózní) a měla jsem z ní pocit, že si té práce bude vážit a že se bude snažit. V takovém případě mi ani nevadí, že byla z oboru tři roky kvůli mateřské a tak neměla přehled o nejnovějším děním. S takovým člověkem si totiž kdykoliv ráda sednu, vše ukážu, vysvětlím a zaučím a vím, že si moje rady a zkušenosti vezme k srdci a bude tu práci dělat pečlivě a pořádně.

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

to nikoho nezajímá, personalisté se tak maximálně zasmějí, jakou srandovní diplomku to ten člověk psal...to je tak všechno

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud někdo napíše super diplomku na super téma, tak mu to samozřejmě může otevřít dveře k zajímavé pracovní pozici. Ale to se týká jen zlomku lidí. Při pohovorech většinou chtějí jen vidět diplom a občas se zeptají na téma diplomky. Mnohem důležitější jsou znalosti daného oboru nebo také chuť se učit novým věcem.

Záleží, co děláš za obor.
Pokud ekonomku nebo práva, pak to asi nikoho zajímat nebude.

Ale kdybys dělala třeba chemii, biologii nebo něco odborného, třeba si tu práci i přečtou, pokud bude zajímavá.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené