arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, nemáte náhodou někdo zkušenosti s psaním esejí? Mám napsat esej na téma "experiment v sociálních vědách", "Věda a pseudověda", "Verifikace a falzifikace - srovnání dvou metodických principů" nebo "Evoluční a revoluční pojetí rozvoje vědy.(argumenty pro a proti)" Vůbec si s tím nevím rady. Kdyby se tu náhodou našel někdo, kdo něco podobného již psal nebo kdo ví jak na to, budu mu velmi vděčná Děkuju za všechny příspěvky.

Zjisti si, třeba z Wikippedie, co znamenají ty pojmy, ať máš o nich jasnou představu...jak vidím ta témata, asi nejsnazší by bylo napsat o verifikaci a falzifikaci, protože to jsou jasně definované metodické principy, jak ověřovat pravdivost reps. platnost tvrzení a experimentů ve vědách.
To ostatní vyžaduje takový opravdu hodně velký nadhled.

arrow
Neprodává v Bazaru

Díky moc za rady, bohužel je to tak, že jsem si vzala "metodologii" jen jako volitelný předmět a moc to při dálkovém studiu nedalo No, snad to dám nějak do kupy

arrow
profile_image
Verci
od 13. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, esej popsala dobře Alca. Měla bys vycházet z literatury a mít tam citace, zároveň by práce měla vystihovat tvůj názor na věc.
Mně by se docela líbilo to první téma Experiment v sociálních vědách. Jde o to, že sociální jevy nejdou přesně změřit jako jevy přírodní (např. když 10x změříš var vody, vždy budeš mít 100C, zatímco když 10x změříš názor populace na rasismus, pokaždé budeš mít trochu jiné hodnoty). Jsou s tím spojené např. pojmy - reliabilita a validita.
Najdi si nějakou pěknou metodologickou učebnici nebo zkus vyhledávat na netu. Měření (výzkum apod.) v sociálních vědách je většinou v nějaké úvodní kapitole.

arrow
profile_image
andreievna
od 26. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, když mi dáš asresu, můžu ti poslat nějakou literaturu o sociologických výzkumech a experimentech

arrow
Neprodává v Bazaru

andreievna: to budu moc ráda Můj mail je **************** Děkuju moc

arrow
Neprodává v Bazaru

andreievna: tak ta adresa se moc nepovedla, takže ještě jednou: janska.pzavináčseznam.cz

arrow
profile_image
andreievna
od 26. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak máš posláno

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené