arrow
profile_image
raspa12
od 16. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojte,

společně s kamarádem plánujeme po zkouškách zkusit takový Eurotrip. Spočívá to v tom, že bychom chtěli projet cca 4-5 států za měsíc a půl, s tím, že bychom vždy byli v nějakém státě tak týden, pracovali, nějak se ubytovali a pokračovali dál do dalšího státu. Kvůli spontánnosti neplánujeme nějak hledat přímo brigády, či ubytování už dopředu, věříme, že třeba na týden nebo 14 dní nás někde vezmou umývat nádobí nebo něco na ten způsob. Určité množství financí mít s sebou budeme, ale na celou akci to určitě nevystačí. Každopádně je mně jasné, že se to neobejde bez řady problémů a nepříjemností a tak bych se rád zeptal Vás, kdo máte třeba s podobným "dobrodružstvím" zkušenosti, jaké to bylo, jak moc náročné je najít nějakou krátkou práci na černo, zda je dobrý nápad brát si stan(což mimochodem plánujeme) atd. atd.. Díky moc

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

zkušenost s tím nemám, ale v jednom vidím p.r.ů.s.e.r a to ve stanu ...pokud plánuješ s kamarádem spávat ve stanu (předpokládám mimo kemp kvůli financím) můžeš se pak těšit i na solidní pokutu

arrow
profile_image
Klara_111
od 5. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hodně naivní myšlenka pokud jde o tu práci. Rozhodně po vás nikdo nebude toužit, když chcete zůstat tak týden.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji NuFF1k: i na solidní pokutu

nebo je ubytují pod střechou ve vazbě

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji raspa12: že třeba na týden nebo 14 dní nás někde vezmou umývat nádobí nebo něco na ten způsob.

jasně, lidí je všude mraky, imigranti dělají jen za jídlo a ještě stojí frontu - a na vás někdo bude čekat když je běžné si sezonu zajistit předem?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na raspa12: a chcete jet stopem nebo autem?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

jinak bych ještě dodala, určitě se dá schrupnout na odpočívadlech v autě. Ale vyloženě jak na divočáka někde v lese, nevím, zda by mě to stálo za ty nervy a hlavně výše pokuty je šílená Reaguji na farahh:
předpokládám, že autem .. jako myslet si, že člověk si udělá super dovolenou měsíc a půl, zadarmo cesta (stopem)a ještě si vydělat .. každopádně zážitek by to byl solidní

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na NuFF1k: však proto se ptám...jasně že auto je mnohem výhodnější, dá se v něm přespat, zamknout zavazadla, vozit voda, úschova všeho...jen s báglem na zádech si to vůbec nedovedu představit...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na farahh:
taky bych jen tak nevyjela, přece jenom nějakou jistotu je potřeba mít, alespoň auto + benál na cestu z5 .

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na NuFF1k: taky na doktora! Ono si spousta lidí neuvědomuje že jinde se za návštěvu platí. A ne jak u nás 30,- Kč. Mnohem víc a hotově A před vstupem do ordinace...

Na cestu domů musí člověk mít vždy - ať letí na dovolenou s cestovkou nebo hlídat děti. Nedovedu si představit vyjet - a nemít jistotu si sama zajistit cestu zpět.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji farahh: Na cestu domů musí člověk mít vždy - ať letí na dovolenou s cestovkou nebo hlídat děti. Nedovedu si představit vyjet - a nemít jistotu si sama zajistit cestu zpět.

pak z toho vznikají povídky: Dokud neumřeli, stopují do dnes

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na NuFF1k: sama nikdy nezapomenu co jsem viděla v Řecku, když jsem tam byla dělat.

Bylo tam mraky uprchlíků z Albánie, určitě měli nedovolený přechod zaplacený, cestou je ale vždy okradli, sebrali jim doklady...asi ti, co jim za převedení přes hranice zaplatili

Každé ráno v 6 hodin stáli po skupinkách u silnic, v jedněch jediných ošuntělých kalhotách co měli ....a místní zemědělci projížděli, prsty ukazovali na ty nejsilnější a vybírali je jak kusy na práci k sobě na sadu. Za celodenní práci dostali jen najíst...

arrow
profile_image
raspa12
od 16. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jsem rád, že jsem rozjel takovou diskuzi tady, to jsem ani nečekal Samozřejmě, že je to zatím pouze takový plán a naivní představa, proto jsem psal tady ať se něco dozvím, nemám s tímhle vůbec zkušenosti a potřeboval jsem vědět reálný názor na věc.

arrow
profile_image
raspa12
od 16. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jinak stopem, vlak. Auto nemáme

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak to je už komplikovanější....volila bych zajistit si brigádu s ubytováním dopředu, dopravit se tam, začít pracovat a pak v vydělanými penězi cestovat dom...klidně oklikou

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené