arrow
profile_image
leaaum
od 31. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem, ráda bych se s vámi podělalila o hojení a celkovou rekonvalescenci po zmenšení prsou. Operaci jsem měla hrazenou z pojištění, bylo mi odebráno 3,5 kila. Momentálně jsem pátý den po operaci a překvapila mě bolest pod prsy, doposud to bylo pohodový. Propuštěná jsem byla 3. den po operaci a faktem je, že doma se nevyhnu natáhnout se tamle proto a pak zase támhle. Spaní na zádech kupodivu ustávám bezproblémově.
Budu ráda za všechny vaše zkušenosti a rady

Ahoj Leaaum, já se na opku teprve chystám. Jak dlouho ti řekli, že bude trvat rekonvalescence? Tím myslím, za jak dlouho budeš moct normálně cvičit a dělat vše, jako před opkou... Taky by mne zajímalo, jestli je opravdu nutná pomoc doma v prvních dnech po operaci, nebo jestli už se např. po 3 dnech člověk dovede obstarat sám.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na June: Není redukce jako redukce, je to hodně individuální. Hlavně záleží jak byla veliká, všeobecně platí že čím větší tak tím větší riziko hojení a komplikací, taky každý snáší jinak bolest, takže těžko říct za jak dlouho budeš po operaci v pořádku. Já jsem na tom byla podobně jako Leaaum a měla jsem problémy s hojením ještě dva měsíce po operaci, ale co se týká soběstačnosti po operaci, tak jsem nepotřebovala pomoc žádnou a v podstatě od druhého dne po operaci jsem byla schopná se sama o sebe postarat.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

17

Reaguji na June: Mohu jen potvrdit co psala Evelyn - celý proces hojení je velice individuelní, každá to snáší i prožívá jinak... obecně se tvrdí že po 6 týdnech můžeš dělat vše co před opkou... já byla "jen" na modelaci a měla jsem celkem problémy s hojením (zánět), a i přesto jsem už po těch cca 4-6 týdnech normálně fungovala - ovšem tak, že třeba cvičit jsem mohla sice relativně naplno, ale byla jsem po tom neskutečně unavená i oteklá, trvalo to skorem 6 měsíců než se to srovnalo do úplného normálu... pracovala jsem po 3 týdnech od opky (fyzicky náročnější práce), ale taktéž mě to stálo vyšší námahu a únavu... ono vše chce čas, fungovat se dá běžně, ovšem sem tam to ještě na sobě pocítíš i po delší době.
Co se týká pomoci po opce tak tu já v počátku potřebovala (cca 10-14 dní), sice jsem hnedle po opce zvládala úkony typu umýt se, uvařit si, opláchnout nádobí, lehce poklidit, ale třebas mytí vlasů, větší úklid či tahání těkých nákupů pro mě bylo nepředstavitelné

Ahoj holky, tak už mám termín! Začátek června, MUDr. Krejča... jsem hrozně nervózní...!

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj holky!já bych se také ráda připojila! Po velmi dlouhém čekání to mám konečně také za sebou,byla jsem v Sanusu na zmenšení,jsem 4 dny po operaci.jsem schopna se sama obleknout,neco si namazat, funguju docela normalne.jsem ale casto unavena a mota se mi hlava-nevim,jestli je to jeste z tech injekci a leku co mi davali... asi je jeste brzo na to, abych byla v pohode.jinak mi bral z kazdeho prsa 500 ml. jizvy hlavne pod prsy davaji o sobe vedet, svedi me,stipou...no snad to bude dobre, opka pry bez komplikaci, vice me neinstruktuovali kontrola 15.4 tak snad se dozvim víc.mám jizvy olepene a dane ctverecky,neodvazuji se to sundat.

Ahoj Lucy, gratuluju! Jak dlouho jsi byla v nemocnici, a jaký byl první a druhý pooperační den?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na LucyACD:
gratuluji. Já už to mám za sebou 12dní a pořád maximální spokojenost. Já funguji v pohodě a doufám, že to tak zůstane Jizvy se i výborně hojí, z čehož jsem měla největší strach

arrow
Neprodává v Bazaru

June: byla jsem tam od úterý, zákrok ve středu v 11,celý den a noc na jipce,ve čtvrtek už jsem měla snídani ale snědla jsem tak kolečko salámu.byla jsem stále ospala a prsa jakoby vážila tunu!pořád jsem si je držela,i tady doma,je mi tak líp.ve čt už jsem normálně chodila po chodbě a vstávala z postele, vyndali mi dreny.mam prsícka moc hezky bez modrin,krásny.v pátek jsem se sama oblekla a sbalila si tasku a jela domu. Tady vše zvládám,ale jizvy zlobí jak jsem psala, svědí, štípou...akorát mám stale necitlivy kus zadku a motá se mi hlava,tak nevím a DOUFÁM, že to ještě jsou ve mě ty látky co mi píchali,jinak nevím z čeho by to bylo a snad to přejde....

sašetka:já jsem ted 5tý den po operaci, doma mi museli teda vyprat podprdu protože mi prosakovala krev a jak se potím,tak to bylo potřeba,takže prsíčka jsem viděla,občas na ně kouknu.ty už se myješ?já si ještě netroufám,a jizvy mám stale zalepené, bojím se s tím cokoliv udělat,mám tam od sestřičky také dané čtverce jak mi to prosakovalo. na KO jdu 15.4, tak to asi musim vydržet,bojim se si to sundat, Dr. mi k tomu opravdu nic neřekl

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na LucyACD:
já jsem byla nucená ty náplasti sundat 6den po opce, protože mi dr řekl, že se mám od třetího dne začít sprchovat. No a jak jsem se sprchovala, tak se mi náplasti odlepovali a já je lepila zpátky a přichytávala takovou tou bílou leukoplastí, ale pod ní se se mi to celé jakoby oprudilo, takže šli náplasti dolů všechny. Začala jsem to mýt odvarem z řepíku a na ty co byli vyloženě do živého jsem napatlala Novikův roztok. Vyhojilo se to moc dobře. Náplasti jsem už na jizvy nevrátila. Po každém umytí si tam dávám ty sterilní čtvrečky gázy. Ve středu jdu na kontrolu, tak uvidím, co mi dr řekne. Neumím si představit, se nemoct opláchnout Držím pěstičky

arrow
Neprodává v Bazaru

děkuju.mě zase řikala sestra s tim mytim že myt se můzu hned,at necham ti naplasti a az se oplachnu,ze je mam nechat uschnout...tak nevim no.dneska se teda osprchuju,aspon spodek a otřu,podpaždí atd,jak to dělávám.včera jsem byla par hodin bez ty podprdy,jednou rukou jsem si prsa furt nosila a bylo to dost nepříjemny,pak kdyz sem si podprdu zas nandala,tak me to mezi psama silene palilo vůbec nevim proc,asi jak byly od sebe a pak zas u sebe..takze zatim ani nicim nemazu,ale mam tu pripravene zatim domaci nesolene sadlo

Sašetka: to je neuvěřitelné, že už po 12 dnech ty jizvy nejsou skoro vidět! Gratuluju!

LucyACD: hodíš sem fotečky? Prosííím!

arrow
Neprodává v Bazaru

jasně hodim!dnes se na to chystam.jeste jsem se nefotila

arrow
Neprodává v Bazaru

holky mam prsa vespod úplně žlutý myslim že to jsou modřiny,to asi nebude ta desinfekce fotky mám už v galerce...ach jo,ted jak jsem se sprchovala a nafotila tak to konečně vidim celé a nadšená teda nejsem

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené