arrow
Neprodává v Bazaru

Mám možnost nastoupit do práce při rodičovské dovolené na HPP. Vím,že dítě nesmí být ve školce,abych nepřišla o rodičovský příspěvek(nanejvíš 5 dní v měsíci). Ale chci se zeptat jak se sepisuje smlouva? Když za mě platí sociální a zdravotní stát. To bude platit i zaměstnavatel? Nebo jak se to řeší, musím to nahlásit na úřadu práce?Jde mi o to,aby pak nedošlo k tomu,že budou platit oba dva. Pokud někdo víte,budu ráda za odpovědi.

arrow
profile_image
yasmin1980
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,já to takhle měla na podzim, nastoupila jsem do práce a dál pobírala RP. Zdravotní a soc. ti bude platit zaměstnavatel a ty musíš do 8-mi dnů nahlásit zdr.pojišťovně,že nastupuješ do práce. Tuším,že si ofotili mojí pracovní smlouvu.

Yasmin

arrow
profile_image
yasmin1980
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A ještě jsem zapoměla,že každý měsíc se nosí ze školky na sociálku potvrzení,že dítě chodí jen těch 5 dnů v měsíci ( nebo 4 hod denně pokud je starší 3 let).

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji yasmin1980: Ahoj,já to takhle měla na podzim, nastoupila jsem do práce a dál pobírala RP. Zdravotní a soc. ti bude platit zaměstnavatel a ty musíš do 8-mi dnů nahlásit zdr.pojišťovně,že nastupuješ do práce. Tuším,že si ofotili mojí pracovní smlouvu.

děkuji,to jsem přesně měla na mysli...

arrow
Neprodává v Bazaru

Ještě jsem se chtěla zeptat jestli jsi to byla nahlásit i na sociálce nebo to nahlásí zaměstanavatel. Od pondělí nastupuji a chtějí po mě zápočtový list,jenže nastupuji po dvou mateřských,tak nevím co doložit... Dokládala jsi taky zápočťák?

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

krylovaja

zápočťák z posledního zaměstnání, popř potvrzení, že jsi byla evidovaná na ÚP a evidence skončila dnem . . .

i když nastupuješ po dvou mateřských, tak před nimi jsi byla zaměstnaná, nebo evidovaná

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji matadi: i když nastupuješ po dvou mateřských, tak před nimi jsi byla zaměstnaná, nebo evidovaná

jj,zaměstananá jsem byla,ale nemám od nich zápočťák,tak jim budu muset napsat...

díky

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

krylovaja

tak to budeš asi i muset rozvázat pracovní poměr s původním zaměstnavatelem

arrow
Neprodává v Bazaru

dnes, 18:10:08 - Připojeno během spojování:
Práce při rodičovské dovolené

Zdravím všechny a předem děkuji za odpovědi.Jak to tak bývá i v naší rodině se pohnula zem a jsem donucena jít do práce ačkoli je synovi 19měsíců.Manžel přišel o práci a na nákou podporu spoléhat nechci a ani nemůžu..Prosím ještě platí že si při rodičáku mohu neomezeně vydělat?Uvažuji že se domluvím v práci pokud mi vyjdou vstříc a vzali by mě aspon na částečný úvazek..nebo si najít nakou brigádu..Je nutné to někde hlásit?Prostě vůbec nevím jak postupovat

arrow
profile_image
ryamara
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, můžeš si přivydělat kolik chceš. Ani to nemusíš hlásit. Pouze bys hlásila, pokud syn nastoupí do školky - abys nepřišla o rodičák, může tam jít v tomto věku pouze 5x měsíčně. Ale předpokládám, že hlídat bude manžel.
No a není lepší, aby šel manžel na rodičák a ty na celý úvazek do práce?

arrow
Neprodává v Bazaru

Do školky určitě ne Prý jakmile mám hlášenou rodičovskou,mám na 3roky,tak už s tím pak hýbat nejde.Zatím bych viděla rozumný najít si brigádu a doufat že manža najde zas dobrý flek..

arrow
profile_image
ryamara
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hýbat už nemůžeš s délkou, ale manžel Tě může vystřídat...... Ale to jen pro případ, kdybyste to tak chtěli. Což nechcete

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené