Mým stomatologem mi bylo sděleno, že rovnátka v 15 letech, případně později již nemají smysl, protože ikdyž se zuby srovnají tak se v krátké době vrátí do původního stavu. Chtěl bych se zeptat co si o tom myslíte.

arrow
profile_image
Andruscha
od 18. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím si, že tvůj doktor je pěkný ***. Měla jsem rovnátka nasazena ve 30-ti letech, celkem jsem je nosila 9 měsíců. Na dolních zubech mám retainer, na horní zuby mám vyndavací rovnátka. Nosím je poctivě každou noc. Zuby mám stále perfektně rovné stejně, jako když mi můj ortodont rovnátka sundal.
Rozhodně do rovnátek jdi. Krásny usmev za to stojí!
Precti si par zdejsich temat o rovnatkach, najdes odpovedi na vse, co tech o nich zajima.

mám rovnátka a je mi víc takže je to nějaký popleta ten tvůj doktor

arrow
profile_image
Sophia
od 16. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lady GaGa: Mým stomatologem mi bylo sděleno, že rovnátka v 15 letech, případně později již nemají smysl, protože ikdyž se zuby srovnají tak se v krátké době vrátí do původního stavu. Chtěl bych se zeptat co si o tom myslíte.

Jsem laik, ale domnívám se, že v právě v nižším věku jsou přijatelnější a zuby se ti rychleji spravý, než v pozdějším věku. Hlavně pak musíš poctivě nosit snímatelná rovnátka na noc, aby se ti to nevrátilo.

Reaguji na Andruscha: A nemáš strach, že by se ti zuby po určité době vrátily do původního stavu? Bylo mi sděleno, že když už je vývoj zubů dokončen, tak ikdyž se zuby srovnají, tak se po určité době vrátí do původního stavu.

arrow
profile_image
SimonaH
od 11. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lady GaGa: Mé sestřence je 30 a rovnátka jí sundali nedávno - má krásný zuby.

Ten tvůj stomatolog má na to diplom? Já si je nechala dát ve dvaceti a měla je myslím 15 měsíců. Teď je mi 28 a zuby jsou pořád stejné. Takže být tebou, najdu si jiného stomatologa nebo se objednej na konzultaci přímo k ortodontistovi Jinak rovnátka doporučuji, taky jsem si říkala, že jsem si je mohla dát dřív, ale bylo to super rozhodnutí. I když jsem neměla zuby křivé nějak hrozivě, ale i tak jsem se nerada smála a rovnátka mi srovnala zoubky, ale hlavně mi to zvedlo sebevědomí

Reaguji na vourara: Taky jsem mu říkal, že spousta dospělých lidí nosí rovnátka, a on mi na to řekl, že vždy když někoho takového vidí, tak se směje. Rovnátka, ti narovnají pouze tu viditelnou část zubu, ale když už je dokončen vývoj kořene zubu tak se prý zuby po určité době vrátí do původního stavu.

Reaguji na berkly: Tak to zní dobře, už jsem měl strach, že budu mít dokonce života křivé zuby

arrow
profile_image
Sophia
od 16. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lady GaGa:
Ano, zuby mají tendenci se vracet, ale když se zuby dorovnají, tak většina pracovišť za ně lepí drátek, který není zárukou, ale vrací se to pomaleji a plus musíš nosit snimatelná rovnátka na noc, nedoporučuje se ta průhledná dlaha, protože ta se formuje podle tvých zubů.

Moje známá, které je přes 40 let nosí rovnátka, už třetí zámečky a letos je má již třetím rokem. Vždy se ji zuby rozlezly, ale připisovala to i tomu, že se o to po sundání rovnátek nestarala a nechala to náhodě.

Reaguji na Lady GaGa: holky ve třídě které je měly tak v 11 mají ty zuby už pomalu křivé-ne uplně ale trochu se jim vrátily.. vždycky se ti trochu vrátí.. a ten tvůj ortodontista.. je nějaký divný ne? Znamená to teda že když mi rovnátkem vytahuje špičák z kosti.. tak se mi tam vrátí jako zpátky nebo co? D

Reaguji na vourara: No já se v tomto oboru moc neorientuji, takže každému hned uvěřím vše co mi řekne

Reaguji na Lady GaGa: nene, fakt si najdi lepšího ortodontistu.. ale to se divím oni to většinou cpou i tomu kdo má jenom málo křivý zub aby měly prachy

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Máma je měla v 50 a zuby jí drží, protože se o ně stará. Ex je měl kolem třicítky a zuby se mu vrací do původní podoby, kašle na to. Já měla rovnátka ve 12 a zuby se mi nikdy nerozlezly.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lady GaGa: Taková témata už tu byla. Není to zbytečné. Kamarádka si je nechala udělat ve 24 letech a i v pozdějším věku nejsou marná. Tvůj stomatolog stojí za ***, když tohle tvrdí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené