Ahoj lidičky, poraďte mi jak předcházet popřípadě zmírnit sluneční alergii! Roky jsem ji neměla díky braní betakarotenu, pak jsme ale jeli nečekaně v zimě na dovolenou a alergie se mi vrátila...Vloni v létě v Chrovatsku se mi udělala úplně šílená a zbyly mi po ní malé jizvičky...Dnes jsem na chvíli vylezla na sluníčko a alergie je tady opět...Za cca měsíc jedu na dovolenou a už se děsím toho, jak budu zase trpět...Tak vás tedy ještě jednou prosím o nějakou radu, jak bojovat se sluneční alergií! Předem děkuju!

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já teda netuším, jak bojovat, ale říkám si, kdy se to projeví u mě
A co takové mazání vysokým UV, to nepomáhá jako ochrana? Myslela bych si, že kůže ty škodlivé účinky slunce do pokožky nevpustí a tím pádem zmírní jeho vlivy...no jesi ne, tak nic moc... Snad na to ale něco je!!!

arrow
profile_image
chava
od 30. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

obávám se, že s tím nic moc nejde dělat.Prostě nechodit na přímé sluníčko. Kůže dává najevo, že se sluníčkem není kamarád a to se nedá změnit. Je to varování, že něco není v pořádku. Mám světlou kůži a naskakuje mi svědící vyrážka. Je to k nevydržení. na slunce vůbec nechodím.N

arrow
profile_image
shopholička
od 28. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Simona
Mně užívání betakarotenu ani příprava na solárku od sluneční alergie neochránila. Objevila se mi teprve nedávno a vím, co je to za muka, hlavně, když se pak vleze do moře - ta slaná voda je na to úděsná. Zmírnit průběh se mi daří jenom s ochrannou kosmetikou z lékáren. Tam ti poradí.

arrow
profile_image
efča
od 7. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Simona
Simčo, osobní zkušenost nemám, ale kamarádka tím trpí taky a říkala, že se prostě musí mazat vyšším faktorem kdykoliv jde ven a svítí slunce. I když jde jen ven, maže ty části které vykukují z oblečení. Říkala, že nesmí jít na slunce nenamazaná, že jakmile by jednou šla, hned se jí rozjede alergie a pak i když by se mazala, nebude ji to už nic platné, alergie je už prostě rozjetá. Tak nevím, zkus se prostě mazat i když jdeš jen na chvilinku ven. Zjednodušeně řečeno, prostě nedovol sluníčku aby se Tě dotklo bez krému s ochranným faktorem.

jak tak koukám, tak nás je hodně kdo má alergii a nebo vyrážku na sluníčku. Je asi pravda, že je pěkně agresivní a jak jinak má nám dát najevo, že ´to opalování není prostě zdravé

arrow
Neprodává v Bazaru

Pritelova dcera s tim ma velky problemy,na slunicku se hned osype. Osvedcil se Zyrtec. Do druhyho den pupence vymizi.

Děkuji za rady!!! Já jsem vyrážku mívala občas od dětství...ale pak pár leti nic, a teď s ní dva roky zase marně bojuju...Vloni jsem kvůli tomu šla na kožní...doktorka mi nejdřív doporučovala nějaký krém za 500kč a když jsem jí několikrát poprosila o něco na předpis, tak mi právě předepsala Zodac nebo Zirtec(nebo jak se to píše). Měla jsem jej brát cca 2 týdny předem a pak během dovolené...no ale i tak mi to nepomohlo...možná tak oddálilo o pár dní...a pak mě všichni ze zájezdu litovali a jedna hodná paní mi půjčovala panthenol...Ten už jsem si taky koupila...ale ten jen pomůže, aby vyrážka tolik nesvědila...
Přitom ani pokožku nemám moc světlou...jsem tak střední typ...hnědé vlasy...Zajdu asi znovu za doktorkou ať mi předepíše Zodac...

Na druhou stranu je to jediná alergie, kterou mám...ale dokáže pěkně znepříjemnit dovolenou...V Čechách si prostě člověk od sluníčka odpočine, když se objeví...ale na dovolenou jezdíme za sluníčkem...ne na hotelový pokoj..

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sluneční alergie se může objevit třeba po antikoncepci nebo po některých lécích, zvýšenou citlivost kůže vůči slunci může prý způsobit třeba i obyčejný ibalgin, případně bylinky (např. třezalka).
Sluníčko jsem vždycky snášela dobře, ale pak jsem se jednou u moře strašně osypala v obličeji a na krku, nebyly to jen ty svědivé pupínky, ale rozsáhlé, hluboké, zanícené akné až do krve, po kterém mi zůstaly na některých místech jizvičky a trochu i pigmentace. Kromě opalovacích krémů, panthenolu a běžných léků jsem s sebou nic neměla. Tak jsem to léčila obklady z heřmánku, ten jsem pro všechny případy s sebou měla a snáším ho dobře. Celou dovolenou jsem strávila pod slunečníkem a vyměňovala si obklady - 20 minut obklad, 20 minut nechat volně na vzduchu. Heřmánek hodně vysušuje a je fakt, že když jsme odjížděli, měla jsem to už z velké části zhojené. Že jsem měla dovču zkaženou a že na mě všichni pořád zírali, protože jsem byla jak prašivá, to asi nemusím zdůrazňovat.
Pak jsem přišla na to, že jsem si nějakou dobu před tím kapala asi měsíc do oka kvůli zánětu poměrně silné kortikoidy, které právě způsobují přecitlivělost na slunce. Další rok jsem se bála vůbec vylézt na sluníčko, ale už se to naštěstí nikdy neopakovalo.
Náš kožař svým pacientům vždycky říkal, když se ho ptali, jak alergii zabránit - na slunce nechodit. To je jediná spolehlivá ochrana, bohužel...

ja mam taky slun. alergii, asi tak od15ti, driv jsem ji nemala a to se pritom opaluji dbre a jsem fototyp 2-3. Divim se,ze tu nikdo nenapsal o calciove injekci co doktor muze pichnout pred dovolenou-pry to pomaha, ja jsem na tom jeste nebyla,ale teta chodi pravidelne. Me slunecni alergie zpusobuje silene svedeni, mam po celem tele puchyrky jako by spaleninu nejakeho toho stupne-ale jen u more. V CR nic, tady se opaluju hezky do hneda. Myslim,ze faktor na to moc vliv nema, nepomohla mi ani 50tka.

Tak pro tu kalciovku si dojdu...Nevíš jak dlouho působí? My totiž jedeme na 14 dní...no a sebou heřmánek a Zodac...A vynechat všechny možné prášky...Tak snad by to mohlo vyjít...Nevíte kolik se za calciovku platí? A jestli si musím zajít ke kožní doktorce nebo stačí praktická lékařka? A jak dlouho předem?

Simona
to bohuzel nevim. Ale obvodak nebo kozarka urcite budou vedet.

arrow
Neprodává v Bazaru

85

Simona
ahoj.aj ja som bola alergicka na slnko ale len na toprve jarne no i tak som si s tym dost uzila-vzdy sama vyrazka.skusala som rozne masticky tabletky i injekcie a nic nezaberalo.Nakoniec mi znama poradila KUTERID a na druhy den som bola bez jedineho pupiku.o rok som sa s nim znova natierala a nemala som jedinu vyrazku.a odvtedy alergia zmyzla.kamaratka je chuda alergicka takmer na vsetko tak som jej tu masticku dala a tiez jej okamzite zabrala.len neviem ci ju predavaju v Cechach.u nas ju sice maju,ale da sa zohnat len ak mas znamu v lekarni.je silna a doktori ju nechcu predpisovat/no mne zabrala okamzite,susede tiez a aj mamke.lekarnicka mi vravela,ze je to najlepsie mast aku mali a ze sama nechape,preco ju nechcu predpisovat.takze moja rada je skus si neako zohnat KUTERID je naozaj super

silavia
a neobsahuje treba horony, e ji nechcou predepisovat?..to bych an sebe pak radeji nepatlala dobrovolne. Jinak nechapu, proc by to nepredepisovali

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené