arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím,
prosím poradíte mi jaká částka se platí za zdravotní a sociální pojištění pokud člověk nemá žádný příjem, není student a není ani v evidenci na úp?
Něco jsem anšla na netu ale většinou to bylo pro lidi s příjmem. Já příjem nemám žádný. Nepobírám sociálku ani nepracuji a od zítra již ani nebudu edena na úp.
Děkuji za pomoc

Zdrávko je 1080,--, sociální (co vím) povinná platit nejsi..

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano, to jsem vyčetla že sociální nemusím ale pokud bych chtěla tak jsem nenašla nikde kolik to je.. Nevím totiž jak to je, když třeba dva měsíce nebudu to sociální platit tak jak je to pak s nemocenskou a podobně.. Jestli je to jen na dva měsíce nebo na déle nebo jak.. Nejsem z toho vůbec chytrá prostě.. :/

arrow
profile_image
ivca88
od 13. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji male-jelito: Nevím totiž jak to je, když třeba dva měsíce nebudu to sociální platit tak jak je to pak s nemocenskou a podobně

Sociální si platit nemusíš, to je dobrovolné (min. 1836 měsíčně), ale nemocenskou z něj mít nebudeš, na to je dobrovolné nemocenské pojištění. To dělá minimálně 115,- Kč měsíčně, ale zase bys musela být přihlášená k účasti na sociálním pojištění. A kdyby jsi si platila ty minimální částky, stejně by ti pak nemocenská moc neudělala.

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na ivca88: Jde mi o toto: pokud teď dva měsíce nezaplatítm sociální a poté nastoupím do zaměstnání kde ho začnu opět platit tak po jaké době budu mít nárok na nemocenskou? A taky o to, jestli ty dva měsíce udělají poté velký rozdíl v duchodu prostě. Nechci to neplatit nějak dlouhodobě, jen prostě dva maximálně tři měsíce.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sociální je zbytečné, snad jen že se to pak nějak připočítává k odpracované době do důchodu. Pro případ nemoci se kdyžtak vyplatí soukromé, jsou takové kde ti v případě dlouhodobé nemoci doplatí do 100% výplaty.

1080,-

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Haniccino: Takže pokud jde pouze o chvilkovou záležitost tak se žádná hrůza nestane a nebude to mít katastrofické následky?

Jsme z těch všech nových zákonů a výmyslů a všeho úplně mimo. Dnes mi na úp sdělili že od pondělí nastupuji na veřejné práce. Nechápu jakto, když jsem vyučená, hledám aktivně práci mám měsíčně x pohovorů, za to že mě nechtějí nemůžu a do vesty opravdu nechci jít tak mám možnost samovolně odejít z úp na měsíc či dva a poté se zase vrátit nebo si najít nějakou práci i mimo obor a pod úroveň ale vestu fakt nechci.. :/

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji male-jelito: po jaké době budu mít nárok na nemocenskou

Pokud se nepletu nárok na nemocenskou máš od prvního dne kdy nastoupíš v zaměstnání. Mě ji vypláceli když jsem onemocněla snad týden po nástupu do první práce, předtím jsem byla student a pak měsíc bez práce, nic jsem ten měsíc neplatila (jenom 1080 zdravotní).

S důchodem bych si hlavu nelámala, tam jde o dosažení důchodového věku a peníze se ti počítají podle průměrné výplaty za někakých X posledních let(5 nebo 10?). Takže pokud ti není 50 nic bych neřešila.

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Haniccino: Paráda, potěšila jsi mě. Dnešní doba je opravdu příšerná :/ Na úp mi nebylo nic vysvětleno, nic mi neřekli. Nejen že nejsou schopní mi dát ani jednu ****** nabídku práce ale ani nevysvětlí věci o kterých mají vědět.

arrow
profile_image
Mrsetnies
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji male-jelito: Dnes mi na úp sdělili že od pondělí nastupuji na veřejné práce.

Já jsem v úplně stejné situaci taky od pondělí mám nastoupit na ty práce, dozvěděla jsem se to před 14ti dny a od té doby hledám jak blázen cokoliv abych to nemusela dělat, ale bohužel sehnat si i brigádu, není jednoduchý. Takže já se chci jít v pondělí odhlásit z ÚP, a taky už jsme se po netu sháněla, kolik si budu měsíčně platit. Jen by mě zajímalo, pokud se půjdu odhlásit z pracáku 2.7. v den kdy mám nastoupit na ty práce, tak nemám náhodou zaplacené zdravotní pojištění za celej měsíc ještě od pracáku?

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Mrsetnies: No vidím, že nejsem sama. Je to děsný. Já tam musím letět hned zítra protože jinak prý dostanu pokutu za neuvědomění dřív než bude vytisknutá smlouva atd. Navíc mám angínu což uřednice viděla a řekla mi, že do dvou dnů budu výlečená - a proto mám antibiotika od předevčerejška na 14 dní no. Já scháním pořád a prostě nemám štěstí a nejde to nijak změnit, nemám známosti co mě někam dostanou. A oni místo aby mi dohodili práci tak mi dají toto.
Jinak teda vůbec nevim zda to budeš mít zaplacené celý měsíc, radši se na to zeptej než abys pak měla dluh.

arrow
profile_image
Mrsetnies
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji male-jelito: Já tam musím letět hned zítra protože jinak prý dostanu pokutu za neuvědomění dřív než bude vytisknutá smlouva atd.

Počkat? jakou pokutu? takže myslíš že bych tam taky měla radši skočit už v pátek se odhlásit? Tomu nějak nerozumím, pokutu za co, to jsou vydřiduši. To jsou jak nucený práce za komunismu, týjo. Nemám slov. Pak kde si má člověk najít čas na to, aby sháněl práci, když má týdně dvacet hodin zametat chodníky.

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Mrsetnies: No ona mi říkala, že pokud už bude mít vytisknutou tu smlouvu pro mě a zapíe mě tam na ty práce tak pokud to odhlásím v to pondělí tak dostanu pokutu za maření činnosti nebo něco takového a ještě mě vyhodí z úp oni. Takže je lepší tam jít prostě co nejdříve. Já tam byla dneska - to mi to oznámila - byla sem jak opařená - takže tam jdu zase zítra se odhlásit ať nic neplatím a mám pokoj.

arrow
profile_image
Mrsetnies
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Týjo, tak to vážně děkuju za informaci, bez tebe bych nakonec ještě platila pokutu. Asi si tam zajedu už zítra.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené