ahoj ,

dneska jsem si podruhé dělala chemický peeling 30% kys. salicylovou a 20% kys. mléčnou a pokaždé se mi na jednom místě, konkrétně u pravého koutku úst, popálí kůže. Projevuje se to drobnýma bílýma puchýřkama, které jsou v rozsahu 1x1cm. Ty se pak za dva dny sloupnou. Zbytek kůže na obličeji takto nereaguje. Nevíte co s tím? Mám tam dávat i příště peeling nebo raději úplně vynechat?

A jak správně pečovat o kůži po peelingu? Krém nebo bez? Děkuji za rady.

Ahoj, moje šéfka byla na chemickém peelingu u doktorky Stalo se jí to stejné, co Tobě, akorád na jiném místě. Ona si to škrábala, takže se jí to ještě víc rozlezlo. Ale ne nijak markantně. Takže určitě NEŠKRÁBAT. Co se týče druhé aplikace na stejné místo, to si myslím, že to nebude problém. Poprvé se jí to stalo na bradě, a když byla na druhé aplikaci, tak jí to nenanášela na stejné místo Takže toho bych se nebála

Dneska už je to mnohem klidnější. Minule jsem si na to dala hydratační krém a včera ne, takže se to asi nemá ničím mazat. Je to o mnohem lepší.

Reaguji na marsse7:

arrow
profile_image
Darvulia
od 14. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, nejedná se o spáleninu a objevuje se to téměř při každém chem. peelingu. Jde o to, že se ti kyselina dostala skrz větší či menší poranění vrchní vrstvy pokožky dospod. Proto se ti udělaly puchýřky, v tom místě se totiž oddělila ta vrchní vrstva pokožky. Mně se to stává taky, nejčastěji kousek pod levým koutkem pusy a na spodku tváří. Jinak minimálně den se po aplikaci nemaž žádným krémem, protože epidermis potřebuje v klidu zemřít

Reaguji na Darvulia:
dobře, přiště určitě nebudu mazat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené