arrow
profile_image
laskoradova
od 24. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj všem, přes Vánoce a Silvestr se chystáme do Thajska, bohužel jsem tak nikdy nebyla. Nechceme Phi phi, Krabi, Phuket a další profláknuté. Rádi bychom něco klidnějšího s pěknou přírodou a hlavně s pěknými plážemi, kde nebude hlava na hlavě. Žádný resort, klidně domeček u pláže. Byli bychom 2 dny v Bangkoku, pak národní park, pár výletů a pak na ostrov na pláž a relax. Máte někdo zkušenost? Díky!

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, byla jsem v Thajsku opakovně...pokud vám nevadí delší cestování...doporučuji Koh-Phangan...není tam letiště...nejbližší letiště je buď na pevnině v Suratthani nebo na vedlejším ostrově Koh Samui. Z Bankoku se tam dá dostat autobusem a pak lodí ( to je tak na půl dne nebo přes noc )...doporučím tam jet v době,kdy se nepořádá " full moon party " kdy tam jezdí mlaďoši pařit,ale jinak je tam klídek....

Potom Koh Tao...potapěčský ostrov, menší ostrov....přes den většina lidí co je tam za potápěním zmizne pryč a je tam klídek...jediný problem je,že jako nepotapěči můžete mít vyšší cenu ubytování. Též tam není letiště, nejbližší opět na Koh Samui.

Byla jsem na Phi Phi,ale za mě nic moc....další možnost...je Koh Chang...ale tam jsem byla před 10ti lety...tenkrát tam letiště nebylo, dneska je tam nejbližší letiště na pevnině v Tratu a pak lodí,takže ted už tam bude víc turistů....ale určitě by se tam daly najít menší resorty...ale před těmi 10t lety to bylo skvělé....nikde nikdo, jen backpackeri....a žádné velké resorty, jen pár chajd na pláži.

Doporučím mrknout na všechny tři ostrovy a načerpat informace, zda si z toho něco vyberete.

arrow
profile_image
Battlefield
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoon, já projela skoro celé thajsko a za mě vede stále koh phi phi. Zkus kouknout na resort relax beach..je to hodně odsunuto..do města se odsud dostaneš jen na lodi nebo přes viewpoint cca 30minut cesty.Na koh tao koh a panghan byl moc velký odliv..takže nelezis u vody ale vodu máš cca600m daleko možná i víc. Za mě tyto ostrovy ne. Koh tao bylo něco obdobného..samy koral na začátku pláže takže se těžko dostávalo do větší hloubky za plavanim. Ko Lanta=špinavé pláže spolu s krabi.Celkové mě thajsko zklamalo. Tato země má pro mě snad nejlzivejsi reklamy na internetu.Všechny fotky pláži a resortů a podobně jsou z 70% upravené ve photoshopu.

arrow
profile_image
Battlefield
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

*Oprava: 200 metrů:-)

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Shodou okolností jsem dnes narazila na tento článek, tak se můžeš inspirovat.
Byla jsem v Thajsku teď v květnu, takže už mimo sezonu, nicméně:
Ko Samui - bydleli jsme na Lamai Beach, přijde mi to tam trochu klidnější, než na severu, kde jsou velké hotelové komplexy. Uprostřed ostrova krásná příroda.
Ko Phangan - byla jsem tam jen na Full Moon Party - ano, je zážitek zkusit si takovou velkou party na pláži, ale jednou stačilo Jinak se mi ostrov zdál hezký. Pokud nejsi příznivcem taneční muziky, směřujte svůj pobyt mimo party (opakují se snad každý měsíc).
Ko Tao - super šnorchlování, spousta potápěčských škol. Ale je to už maximálně turistická destinace s docela vysokými cenami, dost se mi nelíbily nájezdy britských mladých partiček, které se tam chovají naprosto otřesně a přívětivost Thajců byla poměrně nízká.
Nangyuna Island - soukromý ostrov vedle Ko Tao. Jezdí tam stovky lidí denně jako návštěvníci, platí se vstup. Nikdy bych tam nechtěla bydlet - hromady lidí, co tam nepatří, nesmíš si tam vozit vodu (mají problém s odpadem), nemáš tam kam jít... Jako krátká zastávka ano, delší pobyt určitě ne.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pro mě je bezvadný Krabi (není to ostrov, ale dostaneš se tam pouze lodí, nevím, proč jsi ho zamítla). Nebylo přelidněno a výběr pláží slušný. Bydleli jsme na opačné straně než jsou hotelové rezorty, chatičky v parcích, opravdu spokojenost

A já zrovna dneska koukala ne tento článek:, jen v prosinci by na ostrovech u Koh Samui měl být monzun.

Cituji laskoradova: Rádi bychom něco klidnějšího s pěknou přírodou a hlavně s pěknými plážemi, kde nebude hlava na hlavě.

Zatím jsem v Thajsku nebyla, jsem jen teoretik, ale chystáme se letos, co se týče koupání, tak se plánujeme akorát zastavit okolo Krabi (asi Railey) a kouknout na okolní ostrůvky v rámci výletu, možná přespat na Phi Phi a na delší válečku jsme si nakonec vybrali sousední Malajsii (ale jedem v létě, takže i kvůli počasí - vybírali jsme jen z ostrovů na východním pobřeží).
Na západě vypadají dobře Similany, ostrovy v parku Tarutao, ale nevím, jak je to tam s dlouhodobým pobytem a nebo ostrovy u Tratu asi nebudou ještě úplně přelidněné (Ko Kood, Ko Maat).

arrow
profile_image
laskoradova
od 24. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj všem, moc děkuji za příspěvky. Mám právě z Thajska pocit podobný jako Battlefield, najdu si vždy v nějakém článku ostrov, který by se mi líbil a když začnu pátrat v diskuzích a cestopisech a hlavně fotkách, tak je to nakonec zklamání a jedu dál, už nevím co tam vylovit Krabi, Phuket a Phi phi jsem zavrhla kvůli masovce, nemám ráda narvané komerční pláže. Vždy jsem si to představovala jako krásná bílá pláž, palmy, azurové moře. Každopádně díky!

arrow
profile_image
velie
od 11. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, můžu se zeptat jak jsme se nakonec rozhodli? My letíme začátkem ledna a taky jsem trochu v rozpacích. V Bangkoku budeme 3 dny a pak přelétáme na Krabi. Asi to tam bude opravdu busy a tak by jsme taky na nějaké klidnější místečko aby nàs ty davy neodradily.

arrow
profile_image
velie
od 11. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, můžu se zeptat jak jsme se nakonec rozhodli? My letíme začátkem ledna a taky jsem trochu v rozpacích. V Bangkoku budeme 3 dny a pak přelétáme na Krabi. Asi to tam bude opravdu busy a tak by jsme taky na nějaké klidnější místečko aby nàs ty davy neodradily.

arrow
profile_image
laskoradova
od 24. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na velie:
Nakonec jsme Thajsko přes vánoce vzdali Pojedeme asi taky až nějak leden/únor, ale nevím, zda Thajsko, možná i někam jinam. Tak pak dej vědět, jak bylo!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené