arrow
profile_image
hallina
od 29. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vystudovala jsem bakalářský program , obor německý jazyk. Oslovila jsem v našem městě kolem 120 škol a nepřišla mi žádná nabídka. Myslíte, že je to problém, uplatnit se jako učitelka němčiny?. čekala jsem alespoň čtyři až pět nabídek. Nyní opravdu nevím, co mám dělat a zda má vůbec smysl pokračovat v mgr. studiu.

arrow
profile_image
Leilisek mojeid
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě pokračuj, jak bys jinak chtěla řešit situaci bez práce-bez školy? Zkus třeba jazykovky.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji hallina: Vystudovala jsem bakalářský program , obor německý jazyk.

Germanistiku obecne alebo učiteľstvo NJ?
Jazykovky, súkromné učenie, spoločnosti poskytujúce školenie firmám... ?

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji hallina: Myslíte, že je to problém, uplatnit se jako učitelka němčiny?.

Ano, samozřejmě, že to je problém. Znám kamarády, co to takto mají s angličtinou. Školy učitelé nepotřebují, protože mají a navíc dneska tyto jazyky umí kde kdo na dobré úrovni, takže se preferují rodilí mluvčí (třeba v jazykovkách). Navíc máš jen bakalářský titul - jelikož firmy, školy apod. dostávají hromady CV ročně, tak dají přednost těm s magistrem a ještě s praxí ze zahraničí (kamarádka studuje angličtinu na pajdáku a snaží se jezdit co nejvíce do ciziny, aby pak měla lepší uplatnění).

Dotaz - máš aspoň nějak odborně zaměřenou střední nebo umíš jen německy? Já třeba fakt nechápu lidi co jdou na gympl, a pak jdou na takhle obvyklý jazyk. Upřímně, německy umí dneska kde kdo. Kdybys měla ze střední školy nějakou specializaci a k tomu ten jazyk, hledalo by se líp.

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elisabi: Já třeba fakt nechápu lidi co jdou na gympl, a pak jdou na takhle obvyklý jazyk.

Naprosto souhlasím!

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elisabi: Kdybys měla ze střední školy nějakou specializaci a k tomu ten jazyk,

jasně - technik, strojař - umící německy - to by bylo terno A pro začáek by stačila i sš

Cituji Elisabi: Upřímně, německy umí dneska kde kdo.

No, to není tak úplně pravda. Kamarádka byla teď na pohovoru v jedné firmě a říkali, že s angličtinou si můžou vybírat z davu lidí, ale někoho s němčinou mají problém sehnat.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Souhlasím jak s tím, že je s tímhle oborem problém sehnat práci, tak s tím, že němčina vážně není tak davová záležitost jako angličtina - ovšem taky není tolik vyžadovaná a většinou chcou kombinaci obou jazyků na velmi dobré úrovni.

Taky doporučím jazykovky a agentury. Někdo doporučuje jet na živnostňák...ale to si myslím, že chce kontakty a ty si člověk z prstu nevycucá.

Na učitelství němčiny jde člověk buď proto, že se chce živit učitelstvím, takže nějak nepředpokládá, že by musel mít odbornou střední perspektivního oboru, nebo proto, že mu to prostě přijde jako dobrej nápad z toho co se mu nabízí a s tím už pak taky nix nenadělá.

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji yvonne_s: Na učitelství němčiny jde člověk buď proto, že se chce živit učitelstvím, takže nějak nepředpokládá, že by musel mít odbornou střední perspektivního oboru

To máš samozřejmě pravdu. Ale ten dotyčný si určitě před nástupem na školu zjistil, jaké je pak uplatnění, ne? Já miluju jazyky a na gymplu jsem v maturitním ročníku váhala, jestli jít na medicínu nebo na pajdák na jazyky (během gymplu jsem doučovala a strašně mě to bavilo), protože mě obojí bavilo na stejné úrovni. Teď jsem ráda, že jsem na jazyky nešla, protože co vidím na spolužácích, tak je to s uplatněním velká bída. Takže tazatelka musela počítat s tím, že jenom s němčinou díru do světa bohužel neudělá.
Jazykovky si můžou vybírat - proč brát někoho jen s bakalářem? Pro ně je prestižnější najít si rodilého mluvčího nebo někoho s mnoha zkušenostmi. Proto bych si aspoň dodělala magistra a k tomu si i přidala další obor.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Elinor92: Ale ten dotyčný si určitě před nástupem na školu zjistil, jaké je pak uplatnění, ne?

Ah, kiežby!
To je značne idealistická predstava Nič v zlom, mám ten istý názor, ako ty, ale realita je úplne, úplne inde.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Elinor92: jak píše Reaguji na lulamae: - člověk neví kam jít, případně ho všude nevezmou. Situace s němčinou ve školství se točí pomalu snad každej rok a informace sou od každýho úplně jiný. Bohužel to takhle je a upřímně mě štve, že se vůbec ukončuje Bc., když je pak stejně na houby. Práce s tím je jak na kostele a všichni na vás stejně koukají jak na chudáka (snad víc, než když máte jen maturitu).
Taky ne všichni jsme natolik chytří a studijně zdatní, abysme si vybírali mezi právama, medicínou a učitelstvím. Mrkneme co je tam za předměty, zvážíme kde by se to mohlo podařit ukončit, který studium by nás mohlo tak nějak bavit a zkusíme to. Já třeba vždycky spolíhala na to, že pak budu moct dělat cokoliv jinýho - minimálně stejně jak po střední, jen s takovým bonusem navíc, že mám VŠ.
A sice je to uplatnění dost nix-moc, ale pořád si titul dodělává spousta současných učitelů, takže to taky dává jistou naději, že jsou učitelé potřeba.
Jazykovky si vybírají, ale za zkoušku to stojí. Nebo co by měl tak v téhle situaci člověk udělat? Hodit si mašli, vykašlat se na to a sedět doma v koutě? Prostě zkoušet a zkoušet, studovat dál a zkoušet. Někteří mí spolužáci s Bc. i učili s tím, že si dodělávají Mgr. takže zase šance nulová není. Zase si nemyslím, že by jen absolventi těchto oborů nemohli najít job - to je plošnej problém.

arrow
profile_image
Delphine
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám dojem, že učitelé potřebují mít min. magisterský titul, Bc. nestačí.
Někde by tě možná vzali, pokud by tě nutně potřebovali.
Na školy ale chodí hodně životopisů a prvním krokem je vyřadit ty, co nesplňují předpoklady (a to podle mě Bc nesplňuje).
Takže pokud chceš učit, dodělej si magistra.

arrow
profile_image
Delphine
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak germanistiku nepovažuji za marný obor. Dobrá znalost jazyků (a to i němčiny i angličtiny) není zase tak běžná. Jedna věc je, že se člověk dokáže domluvit, druhá že jazyk ovládá a je schopen jej používat v zaměstnání.
Žijeme v německém prostoru, u nás působí spousta německých firem. Pokud netrváš na učení, je možné, že by někde přijali člověka s dobrou němčinou.

arrow
Neprodává v Bazaru

Jeder zivilisierte Deutsch sprechen Englisch. A upřímně, jeden jazyk není žádné terno, pokud není člověk technický překladatel.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené