arrow
profile_image
orangesi
od 27. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
už je to téměř dva roky, co jsem kamarádovi půjčila 4000,- a řekl mi že mi to za pár týdnů vrátí. Nestalo se tak do dnes. Nejdříve jsem si říkala, že až bude mít tak mi je vrátí ale když se tak nedělo ani po tom, co si našel práci tak jsem ho začala uhánět. Nejdříve mě říkal, že teď nemá ale ať počkám, že až bude mít tak mi to dá (to už jsem věděla, že se peněz jen tak nedočkám). Poté co tedy nereagoval na to když jsem se s ním chtěla domluvit na splácení nebo na určitém datu do kdy je schopný mě to vrátit tak jsem mu napsala smskou, že to nahlásím na policii. Myslela jsem to spíše jako výhružku ale když mě na to nic nenapsal, tak už vím, že to z něj v žádném případě sama nedostanu a asi budu na to policii opravdu jít. Akorát nevím zda stačí jako důkaz, že mi to opravdu půjčil, sms zprávy. Jiný důkaz nemám, mám uložené vše od počáteční otázky zda mu půjčím, přes všechny sliby kdy mi to vrátí, je jich dost, ale nevím zda jako důkaz stačí sms.
Druhý můj dotaz je zda je tady někdo kdo ví jak takové udání na policii probíhá? Docela se toho bojím, ale chci své peníze zpět.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jedna se o částku 4000 takže místo na policii se rovnou obráť na soud to že nemáš zádný písemný dukaz je samozřejmě horší ale i sms by se dala použit.
Porad se s právníkem vse ti vysvětli

arrow
profile_image
debbie
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

V tomto případě nejde o trestněprávní záležitost, ale o prodlení na základě smlouvy o půjčce(může být ústní)...
Napiš mu písemnou výzvu k zaplacení dluhu (můžeš chtít i zákonný úrok), dej mu deadline a připiš, že pokud to nezaplatí, obrátíš se na soud.

Pak normálně žalobou na plnění podle občanského soudního řádu.

upřímně, vidím to dost bledě.....víc do toho vrazíš, než jsi půjčila a to, že ty peníze uvidíš, je podle mě dost nereálné

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

neviem ci sa to oplati .... sudne trovy budu drahšie ako 4000Kč.....

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji cutie7: udne trovy budu drahšie ako 4000Kč

To určitě nebudou, pokud se bude zastupovat sama. Soudní poplatek je v tomhle případě 1000 Kč.

arrow
profile_image
jacketo
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Blogerka

Při návrhu na elektronický platební rozkaz je soudní poplatek 400, při klasickém podání na platební rozkaz je to 1000

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji jacketo: Při návrhu na elektronický platební rozkaz je soudní poplatek 400,

Je to 800,- ale to je asi jedno.

Jestli by nestačilo zajet za jeho rodičema. Maminky maj občas vliv větší než pravomoce policie.

arrow
profile_image
jacketo
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Blogerka

Reaguji na lulamae:
Od 1.1.2013 je poplatek 400,- při žalované částce do 10 000,-
800,- je při žalované částce od 10 000,- do 20 000,-
nad 20 000,- už se poplatek pohybuje různě..
stejně tak u papírového podání je do 20 000,- poplatek 1000,- a nad 20 000,- se už různí..

arrow
profile_image
zuska-bluzka
od 21. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

na políciu sa rovno vykašli... a nevidím to veľmi ružovo aj keby si s tým šla na súd... proste papier nemáš, aj keď môže byť pôžička uzavretá aj ústne. sms sa dá spochybniť a pochybujem, že on by sa na súde dobrovoľne priznal, že si mu to požičala... takže byť tebou idem za ním, dotiahnem ho k notárovi a prinútim podpísať uznanie dlhu rovno tam...

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na jacketo:
Mea culpa, fakt som tam videla 40tisíc
(idem sa zahrabať...) Každopádne, v prípade úspechu to slečne aj tak zrejme priklepnú ako náhradu nákladov, takže to nie je nevratný výdaj.

arrow
profile_image
jacketo
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Blogerka

Reaguji na lulamae:
V pohodě, dělám tohle denně v práci
Jinak to není úplně jisté, jestli by vyhrála.. SMS se dá zpochybnit.. Na plaťák to sice v podstatě stačí (plus teda ta předžalobní upomínka), ale po odporu nebo zrušení bych to moc neviděla.. Několikrát mi soudci potvrdili, že takovéhle smlouvy, půjčky i faktury nemají moc šanci na výhru

arrow
profile_image
Eross2250
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že sms nebudou dostačující. Přeci to, že je to z jeho čísla neznamená, že to psal on... ( to může být argument) Je to velmi zpochybnitelné.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na jacketo:
Jo, taky si myslím, že to dôkazne slečna neustojí - ústna zmluva, len sms...
Po skúsenostiach s x súdmi aj v oveľa podloženejších veciach (vrátane podpísaných uznaní dlhu), ktoré boli zamietnuté, neverím už ničomu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené