Nazdárek holky, teta uzavřela podnájemní smlouvu na dobu určitou a to do 31.12. 2011, jelikož se od ní odstěhoval přítel je pro ní nájemné 17 000,- opravdu velká suma, chtěla smlouvu vypovědět, ale bylo jí řečeno, že jí hrozí sankce ve výši pěti nájmů, což dělá hrozné peníze, ve smlouvě je ujednáno :,, Podnájemní smlouva může být vždy ukončena dohodou stran, dále podnájemní vztah skončí uplynutím doby". Chci se tudíž zeptat, má na takovéto jednání společnost právo ? Ve smlouvě o takovéto sankci nic ujednáno není, pouze DOHODA OBOU STRAN...

Děkuji moc za všechny postřehy !

arrow
profile_image
Pajule007
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě je ta smlouva neplatná. Vždy by to tam mělo být napsáno jaká je výpovědní lhůta. V tomto případě by musela být výpovědní lhůta pět měsíců a tím by tetě vznikla povinnost platit 5 nájmů po odeslané výpovědi. Pokud to tam je , tak má bohužel smůlu. Pokud se nedohodnou, tak by tam měla ještě pět měsíců bydlet a platit. Výpověď se počítá od prvního dalšího měsíce, tj. platila by od 1.10. až do 28.2.2011

Pokud je to uvedeno ve smlouvě, kterou teta podepsala, tak ano.
Co přesně má ve smlouvě, výpovědní lhůta, eventuální ušlý zisk pronajímatele atd.?

Já také pronajímám a mám ve smlouvě, pokud jedna ze stran ukončí pronájem dříve, než je sjednaná doba podnájmu, je povinna druhé uhradit ztrátu (nájemci) či ušlý zisk (pronajimateli).Ovšem já dávám smlouvu vždy jen na rok.

Holky nic ve smlouvě není, napíšu Vám přesně co tam je, mám jí okopčenou

Podnájemní smlouva se uzavírá na dobu určitou, a to s účinností do 31.12. 2010.

Podnájemní smlouva může být vždy ukončena dohodou stran, dále podnájemní vztah skončí zejména uplynutím doby, na kterou byl sjednán.

TOŤ VŠE, JINAK TADY NIC O UKONČENÍ NENÍ. - akorát, když by chtěl pronajímatel ukončit smlouvu s ní.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

pokud je tam jen toto co píšeš, tak pokud se nedohodnou jinak, teta musí dodržet zákonnou tříměsíční výpovědní lhůtu

Reaguji na Lucrezia:
Ano výpovědní lhůtu chápeme, akorát nás zarazila ta sankce pěti nájmů...

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bajina888:
pokud to tam nikde není, tak žádná sankce pěti nájmů být nemůže

Reaguji na Lucrezia:

To platí při smlouvě na dobu neurčitou, pokud je podepsána na dobu určitou, v tomto případě do 31.12.2010 může pronajímatel požadovat zaplacení veškerého ušlého zisku - tedy všech nájmů do konce roku. Smlouva na dobu určitou se uzavírá aby měli obě strany na dobu podepsání smlouvy jistotu, kdyby se dala jednoduše a bez sankcí vypovědět během tří měsíců, stejně jako smlouva na dobu neurčitou, ztrácela by jeden z hlavních významů....

Reaguji na Missy21:
Tak to nerada slyším !

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Missy21:
najdi mi toto cos napsala v zákoně

Reaguji na Lucrezia:
My jsme dnes pročetly všechny zákoníky a nikde jsem se nic nedočetly

Reaguji na Bajina888:
Já bych to chápala jako smlouvu s měsíční výpovědkou.

Reaguji na Lucrezia:

To vím od právníka, sama byty pronajímám se smlouvou na dobu určitou.

Reaguji na Missy21:
TAkže smlouva na dobu určitou se ze strany nájemníka nedá vůbec vypovědět před výpovědní lhůtou ? Není žádný možný způsob apod. ?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené